Policja pacyfikuje okupujących wioskę aktywistów ze skłotów [WIDEO]

4

Setki policjantów wkroczyło dzisiaj (11.01.2023) do wioski Lützerath okupowanej przez lewackich aktywistów klimatycznych przebywających w skłotach. Według doniesień medialnych protestujący rzucali w policjantów kamieniami i grozili atakiem koktajlami Mołotowa.

Lützerathto osada położona w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, między Akwizgranem a Düsseldorfem. Decyzją władz niemieckich, ma osada ma zostać zrównana z ziemią, a w jej miejsce ma zostać wybudowana kopalnia węgla zarządzana przez niemiecki międzynarodowy koncern energetyczny RWE. Przygotowania do eksmisji rozpoczęły się w styczniu 2023 roku, co stało się pretekstem do protestów lewicowych aktywistów, którzy zamieszkali w skłotowych farmach i namiotach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś, po raz kolejny, doszło do zamieszek z policją. Według informacji podawanych przez niemieckie media, w Lützerath przebywa około 300 aktywistów, zaś w wiosce obok kolejne 250. Powołując się na policję, niemiecki portal „Bild” podaje, że aktywiści zabarykadowali się w skłotach, z których rzucają kamieniami i grożą atakami koktajlami Mołotowa.

 

Źródło informacji: Bild

Przeczytaj także:

W maju Ukraińcy stanowili prawie 40% mieszkańców Rzeszowa. Raport Unii Metropolii Polskich

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zardoz mówi

  Niemiaszki to mogą nawet całą wioskę zrównać z ziemią żeby otworzyć nową kopalnię a nam zakażą jakiegokolwiek wydobycia. Ale i tak unijczycy będą się cieszyć że unia im pozwala mieć wiatraczki.

 2. Hammurabi mówi

  Wyobraźcie sobie podobną zadymę w Polsce.
  Toż Ursula von der Leyen spazmów by dostała i globusa histericusa (którego do końca jej dni, jak najserdeczniej życzę) a przedstawiciele innych szemranych koterii europejskich żądaliby embarga na wszystko dla Polski, motywowani przez tuzy opozycji z Thun, Huebner, Biedroń czy Sikorskim na czele a Miller zaproponowałby swe usługi jako działacz na rzecz ” ratowania demokracji” w Polsce.
  Rodzime oszołomy lewackie i te „kochające inaczej” zaraz zaczęłyby organizowanie „pomocy” poprzez niezawodną w takich sprawach stację TVN i wyścigi z reklamówkami…

 3. Быдлошевский Л.З. mówi

  A ten Akwizgran to niedaleko od Aachen leży ? – ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈😂😂😂

 4. Maksio mówi

  A w Polsce, krainie węgla, dewasują kopalnie Makoszowy, planują wybudować DisneyLand https://youtu.be/yOw-39r3MT8 W Niemczech sie nie pierdolą. Jest problem z węglem to otwierają kopalnie i zmieniają politykę. Wrócą do atomu jak to będzie koniecznie. A w krainie PiS po staremu, czyli robimy tak żeby wygrać kolejne wybory. Jak trzeba to psujemy i chuj. Ziobro z Kowalskim dopełnią dzieła zniszczenia. W Niemczech, Anglii, na squatach fajnie sie żyje, bo państwo na jakiś czas przymyka oko. Można sobie pomieszkać za darmo, nie płacić rachunków. W Polsce PiS za niedługo za pierdnięcie w miejscu publicznym trzeba będzie zapłacić mandat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.