„Polacy, przeproście za krytykę Bandery”, „precz z polskimi szowinistami”! Manifestacja pod konsulatem RP na Wołyniu!

Banderowskie żądania na Ukrainie

Fot. Youtube
18

Pod konsulatem RP w Łucku, ukraińscy szowiniści zorganizowali manifestację, w której wzywają Polaków do przeprosin za krytykę Stepana Bandery oraz do budowania wzajemnych stosunków między Polską a Ukrainą na „fundamencie równouprawnienia i szacunku wobec ukraińskich bohaterów”. Mówiąc o „bohaterach” protestujący mieli na myśli ludobójców z UPA, którzy w sposób wyjątkowo zbrodniczy wymordowali kilkadziesiąt tysięcy Polaków, spalili domostwa i sprofanowali katolickie świątynie. Zgromadzeni trzymali plakaty z napisami „Nasza ziemia — nasi bohaterowie”, „Precz z polskimi szowinistami” oraz „Mazur pamiętaj — na Wołyniu narodziła się UPA”. Ukraińcy domagają się również, by Polacy przestali im „dyktować kogo mają uważać za bohaterów”.

Źródło: volyn24.com, kresy.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kris mówi

  Ukry wynocha z Polski! Zadnej pomocy dla ukrainskiej swoloczy.

 2. Bronek mówi

  Moim marzeniem jest by teoretyczny naród i teoretyczna ukraina przestałą istnieć.

  1. Vito13 mówi

   Jeszcze trochę ,oligarchowie rozkradają banderolin,a niedługo do oligarchów dołączą kraje starej unii.Jeszcze unia im dupą wyjdzie.

 3. miko mówi

  Polacy przejrzyjcie na oczy , ukrainiec popierajacy bandere to same klopoty, historia powinna polakow a przede wszystkim rzad polski (PIS) nauczyc ze nie nalezy ich przyjmowac do kraju bo wczesniej czy pozniej pokaza co potrafia. ale najwidoczniej PIS nie chce wyciagnac nalezytych wnioskow z bandyckiej historii UPA ,UON.

  1. Ekonomista mówi

   Czy to za Nasze od Polaków pieniądze…… 4 mld zł …. jakie przekazał rząd w Polsce, Ukraińcy wykupują nieruchomości w Przemyślu i w innych miejscach Polski?

 4. Zwolennik zdrowego rozumu mówi

  Gdy pożarów wokół Polski coraz wiecej sytuacja wymaga WEWNĘTRZNEJ konsolidacji. Brak rozwiązań w wojnie rosyjsko-ukraińskiej wskazuje w kierunku zaostrzania się konfliktu a wiadomo, że w sytuacji wojny Ilość bandytów systematycznie rośnie. Należy ograniczyć wszelkie polityczne awanturnictwo i zdecydowanie wzmocnić środki szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego oraz społecznej komunikacji na ten temat.

 5. Basia mówi

  nie ma pieniędzy dla biednych, schorowanych emerytów, ale ciągle pomagamy Ukrainie, która ma nas gdzieś. Dla nich sa miejsca pracy, zasiłki i wszelkie udogodnienia – nawet list jest tańszy o 50%. W Polsce już się panoszą i domagają się coraz głośniej i natarczywiej przywilejów dla siebie. Nawet w szpitalu na SORze pytali dlaczego muszą czekać jak inni Polacy. Co za wredny naród

 6. Narodova mówi

  Ciekawe, że gdy MW rozwalała pomnik UPA w Polsce to UPAińcy darli mordę, że to barbarzyństwo i prowokacja, nie zawazajac jakby na to prawo 'nasze ziemie,nasi bohatetowie’ . Najlepiej cale to bydło wypędzić z powrotem do tych śmierdzących, zawszonych grajdołków, z których wylazło. Won z UPAińskim ścierwem z Polski !

 7. swiss mówi

  co za kurewska dzicz ukraińska !!! brak słów !!

 8. Fredek mówi

  „Ukrainiec”-to nie narodowość,tylko polityczny protest Rusinów galicyjskich przeciw utożsamianiu ich z Rosjanami-Moskalami,jak wiadomo,Ukraina nigdy nie istniała jako samodzielne państwo,była częścią Wielkiego Księstwa Litewskiego,później jagiellońskiej Polski.Polska faktycznie włazi im w tyłek,a to z tego względu,że niepodległość tego bardzo młodego tworu quasi państwowego,to niepodległość Polski,tak było przed wiekami,a historia lubi się powtarzać.Inną sprawą,jest to,że lud ten nie ogarnia tego,że Polacy są dla nich dobrzy ,ze względów politycznych,jeżeli tego nie zrozumieją,to zaszkodzą sami sobie i jak będą za mocno podskakiwać,to dostaną potężnego kopa,aż zatrzymają się na Krzywym Rogu.

 9. piotr mówi

  Rzad PiSu powinien ostro wziasc sie za kwestie wolynska upamietnic ofiary , odnalesc masowe groby, i przede wszystkim naglosnic i uswiadomic swiaty czym ,, wsławili” sie na wolyniu ukraincy ze swoimi katami narodowymi, bestiami bo ludzmi nazwac ich nie mozna.

 10. Saladin mówi

  O TO NIBY POLSCY POLITYCY KTORZY BRONIA UKRAICOW TO ROSJANIE ZORGANIZOWALI TEN MARSZ W LUCKU CZAS POGNAC Z POLSKI PRO UKRAISKICH ZAKAMAFLOWANYCH NIBY POLAKOW GOROCY DO CZERWONOSCI PRET W ODBYTNICE UKRAICOM STRASZA NAS ROSJA ZE TO ROSJA CHCE NAPASC NA POLSKE JESLI KTO KOLWIEK MA TAKI ZAMIAR TO TYLKO UKRAIONCY DLATEGO TERZ ONI NASZYCH POWOJENYCH PATRIOTOW WYZYWAJA OD BANDYTOW BANDYTA TO JEST TYLKO I WYLOCZNIE UKRAINIEC SILY WYSZE PRZYSZLY Z NIEBIOS KARAJOC TYCH CHOLOCH ZA POPELNIONE ZBRODNIE JESLI KTO KOLWIEK NAPADNIE NA POLSKE TO TYLKO UKRAINA SMIERC UKRAINIE DOBRY UKRAINIEC TO WIECIOE JAKI UKRAINIEC CHOC PONIOSLEM SIE TROCHE PRZECIWKO TEMU BYDLO TO NIESTETY MUSZE UZNAC ZE SA TAM I DOBRE DUSZE TYLKO ZGADNIJ KTURY Z NICH JEST DOBRY czornobyl sie klania

 11. Mateusz mówi

  Putin ich zaraz pozamiata to inaczej beda spiewac z zacisnieta piescia na kroczu. Najlepiej nic nie robic zami sie wykoncza.

 12. Vito13 mówi

  Zamknąć granicę dla ukraińców ,zobaczymy kto na tym więcej straci.

 13. DAR0 mówi

  LENIE, BRUDASY I ŚMIERDZIELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.