Polacy przemaszerowali pod Muzeum Auschwitz! „Cześć i chwała polskim Bohaterom” [WIDEO]

6

14 czerwca 1940 roku 728 Polaków z tarnowskiego więzienia, pierwszym transportem zostało wysłanych na śmierć do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. To wynik decyzji Hansa Franka, szefa Generalnego Gubernatorstwa, który w pierwszej kolejności rozkazał wymordować polską inteligencję i elitę narodu polskiego. Prawda o polskim transporcie jest skrzętnie zamiatana pod dywan, ponieważ burzy kłamliwą narrację, z której ma wynikać, że jedynymi ofiarami II wojny światowej byli Żydzi. W związku z tym, 13 czerwca 2021 w przeddzień tragicznej rocznicy wywózki kilkuset Polaków do obozu koncentracyjnego, do Oświęcimia, pod jedną z największych nekropolii na świecie, przybyła grupa ponad 600 Polaków z biało-czerwonymi flagami i transparentami.

Tłumnie wybraliśmy się do Oświęcimia, aby uczcić kolejną rocznicę pierwszego transportu Polaków do niemieckiego obozu koncentracyjnego – dla wPrawo.pl mówi Robert Piskorski, jeden z inicjatorów upamiętnienia polskich ofiar w Auschwitz. – Udało nam się zrzeszyć kilkuset patriotów z całej Polski. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. Robert Piskorski ubolewa, że na teren muzeum nie wpuszczono wszystkich przybyłych patriotów. – Po uciążliwej rejestracji w administracji muzeum, na teren byłego obozu wpuszczono zaledwie trzy osoby. Weszliśmy z polską flagą na drzewcu i pod ścianą śmierci złożyliśmy wieniec – wskazuje nasz rozmówca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed wejściem do muzeum przybyli patrioci zorganizowali spontaniczny marsz, podczas którego odśpiewano hymn i wzniesiono patriotyczne okrzyki: „To my, Polacy”, „tu jest Polska a nie Polin”, „Bóg, honor i Ojczyzna”, „cześć i chwała polskim Bohaterom”. Niektórzy przechodnie klaskali, a nawet płakali ze wzruszenia.

Poniżej przedstawiamy relację wideo z wydarzenia:

Przeczytaj także:

Skandal w Oświęcimiu! W rocznicę pierwszego transportu Polaków do obozu zamknięto główne wejście do Muzeum Auschwitz! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boguslaw mówi

  Dzikie, satnistyczne, zwierzece, BADZIEWIE!
  Nie mamy z tym zwyrodnialczym gownem, miec kiedykolwiek cos do czynienia!
  Przegonmy wreszcie to smierdzace, wszawe gowno!
  Nie wolno wiecej odbierac nam naszej ludzkiej GODNOSCI!
  Prosze tej wypowiedzi tutaj wiecej NIE KASOWAC!

 2. Jurek Ogórek mówi

  Dzisiaj to wydarzenie dla niektórych jest powodem do rywalizacji. Kto był, a kto nie, kto mówił i co, kogo widać więcej a kogo mniej. To czyste wariactwo. Jak tak dalej będzie to taka nam tu Palestynę urządzą, że nawet nie zdążymy się zorientować podczas kłótni, kiedy i kto i co nam zrobił.

 3. Hammurabi mówi

  Cytuję: ” Po uciążliwej rejestracji w administracji muzeum, na teren byłego obozu wpuszczono zaledwie trzy osoby. Weszliśmy z polską flagą na drzewcu i pod ścianą śmierci złożyliśmy wieniec”….
  No do ciężkiej cholery jak jeszcze długo Polacy we własnym kraju będą tak traktowani?
  Jakim prawem Cywiński zachowuje się tak, jakby studia na Uniwersytecie Lubelskim zwanym często „katolickim” odebrały mu resztki zdolności do trzeźwego myślenia i cały honor, o ile coś tak unikatowego w dzisiejszych czasach miał.
  Jacku w przyszłym roku trzeba tę datę upamiętnić z większym impetem,
  Nie może tak być, że grupka tajniaków nawet (a może zwłaszcza) z Mosadu będzie dyktować kto i co może w sprawie tak ważnej dla każdego Polaka.
  Kilkuset prawych Polaków i TRÓJOSOBOWA DELEGACJA Z BARWAMI NARODOWYMI????!!!
  To już któryś z rzędu policzek wymierzony nam przez Glińskiego, Cywińskiego i innych tego pokroju ludzi.
  14 czerwiec 2022 będzie to wtorek. Czas rozesłać wici Jacku na cały kraj. Ludzie powinni się skrzyknąć. Niech do jednego auta wsiądzie czworo czy pięcioro, niech pojadą tam, do Oświęcimia bezpośrednio, lub zaparkują gdzieś obok i dojadą komunikacją.
  To można zorganizować. Tak Polacy jeździli w czasie wielu ważnych wydarzeń.
  Niech posłowie, ci „mężowie”, z gębami pełnymi frazesów też się stawią. Niech brak ich obecności będzie jawnym świadectwem ich służby. Prawdziwej służby!
  Cywiński dostał namaszczenie na kolejne trzy lata od 1 stycznia 2020 roku.
  Wiem, że nasze „nienasze” służby uczynią wszystko by takiej manifestacji zagrodzić drogę. Tysiąc, pięć tysięcy zatrzymają ale kilkanaście a daj Boże kilkadziesiąt tysięcy już nie.
  Ot przykład”
  „Złożymy wniosek do prokuratora generalnego o to, aby wystąpił do sądu o delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz ONR. Takie ekscesy, jakie miały miejsce na warszawskich ulicach nie mogą się powtarzać. Państwo musi reagować. – tym bardziej, że – jak dodaje Monika Wielichowska – z każdym rokiem tzw. Marsz Niepodległości przybiera na sile”.
  MONIKA WIELICHOWSKA – „posłanka”, boć przecież nie poseł, „posełkini” jak by nie zwać.
  Delegalizacji marszu niepodległości chce też Lewica Krzysztof Gawkowski zapowiedział ponowienie wniosków w tej sprawie, bo wcześniejsze – podobnie jak te Koalicji Obywatelskiej – nie dały efektów.
  Jak widać grupa sprzymierzeńców Cywińskiego jest liczna, bo i z PIS-u niejeden myśli podobnie i tylko patrzeć jak co bardziej „aktywni” dojrzą niszę dla siebie w temacie Auschwitz.
  Dla przypomnienia…
  https://www.youtube.com/watch?v=J0i9rh5XBVU
  https://www.youtube.com/watch?v=hJ9SZzcOP_I&list=RDrVr2Qkb_0Ko&index=20

 4. Zuzanna mówi

  Brauna czy Mikke, Bosaka nie widziałam jakoś.

 5. Kunegunda mówi

  Uwaga Rodacy, nie przechodzcie przez te X -rey maszyny sprawdzajace… maja bardzo zly efekt na zdrowie!
  Trzeba wlczyc o wolnosc we wlasnej Ojczyznie Najjasniejszej Polsce bo juz zaczynaja robic z POLAKOW Palestynczykow!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.