Pół roku ograniczenia wolności dla byłego premiera

Były premier Kazimierz M. / Fot. YouTube-TVP Info
9

Kazimierz M., były premier w rządzie PiS-Samoobrobna-LPR, został skazany na pół roku ograniczenia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Takie informacje podaje portal TVP Info.

Na początku stycznia warszawska prokuratura informowała o skierowaniu przeciwko Kazimierzowi M. aktu oskarżenia. Były premier został oskarżony o to, że „uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości wyrokami sądu na rzecz pokrzywdzonej”. Zarzut obejmuje okres od 22 listopada 2021 roku do 18 listopada 2022 roku. Pokrzywdzoną w tej sprawie jest była żona Kazimierza M. – Izabela.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M. Był premier ma wykonywać prace społeczne przez pół roku w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Były premier musi też zapłacić 320 zł na rzecz Skarbu Państwa za koszty postępowania.

Kazimierz M. może odwołać się od wyroku. Wtedy postępowanie będzie się toczyło z udziałem stron.

Globkurier [CPS] PL

Przeczytaj także:

Zielona bieda z nędzą coraz bliżej! Budownictwo zostanie objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Zachciało mu się młodej d..to teraz ma to co chciał.

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  To był Premier tego kraju…..A Buzek następny Premier antypolsko głosujący w EU za 75 000 zl / miesięczne…Zięć Hermaszewskiego członka PZPR i Kawalera Orderu Lenina też w EU bierze 75 000 / mięs i jeż Prawy i Sprawiedliwy i Katolik wielki….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 3. Irmina mówi

  Bydłoszewskij odwal się już od śp.gen.Hermaszewskiego,niech spoczywa w pokoju.

 4. Быдлошевский Л.З. mówi

  Odwal się ? Zięć Hermaszewskiego członka PZPR i Kawalera Orderu Lenina i jego zięć bedący w EU członkiem parlamentu dobrych 15 lat po 75 000 mięs. Czarnecki wabi się to bydło ? Tata był czlonkiem PZPR jednym z 3 000 000 a z rodzinami było tych świń 15 000 000 i to świętej pamięci był ?
  Świętej Pamięci ??? Święty ? W ogniu piekielnym się przewraca tej Pani swiety….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 5. Irmina mówi

  Bydłaszewskij emocje pana ponoszą,język jakiś nie komunikatywny. Gen. Hermaszewski piekło przeżył ,będąc dzieckiem jak banderowcy szlachtowali jego najbliższych. Więc trochę pokory.

 6. Быдлошевский Л.З. mówi

  W 1981 roku należał do 20 osobowego Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego ….Żyje w piekle Jaruzelskiego WRON-u …Święty….Bydle udekorowane jakich mało….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 7. Maksio mówi

  Żal mi gościa, że musi płacić 4 klocki miesięcznie niepełnosprawnej byłej żonie. Przecież nie on jest winny, że miała wypadek, najwidoczniej nie umie prowadzić samochodu. Pokarało ją za opowiadanie głupot w SuperExpresie. W ogóle uważam, że Marcinkiewicz to dobry gość, tylko miał pecha w życiu do kobiet. Już lepiej żyć jak ksiądz niż wiązać się z nieodpowiednią babą, od której już nigdy się nie uwolnisz.

 8. consigliore mówi

  Panie Marcinkiewicz!

  Politycy są po to, by pomagać ludziom w kłopotach – przynajmniej w teorii.

  Jest pan najbardziej znanym polskim mężczyzną dotkniętym systemową dyskryminacją feministycznych sądów, najbardziej znanym alimenciarzem.

  Trzeba coś z tym zrobić, nie załamywać się! Pomóc innym.

  Powinien pan z tego robić politykę. Takich gości są w Polsce setki tysięcy, a może i miliony.

 9. Andżżej mówi

  Ma pecha??? Ki9edyś mówiono, kto ma wżyciu “””pecha”””” ten ,ma w życiu {ph, peha.pecha” ten ma nieszczęść kupę..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.