Podpisy zmarłych na liście wyborczej partii Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki/ fot. twitter
10

Z powodu „zaniechań bądź szkodliwych działań w procesie tworzenia i rejestracji list partii Wolni i Solidarni w wyborach samorządowych” Kornel Morawiecki wycofał pełnomocnictwa udzielone 11 przedstawicielom tej partii, o czym poinformował w oświadczeniu opublikowanym 21 września na stronie wolniisolidarni.pl.  

Oświadczenie w tej sprawie wydał też pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni Grzegorz Krzysztof Krzeszowski: „Organizując wybory do samorządu, staraliśmy się jednoczyć wszystkie środowiska bez względu na racje ideologiczne. Naszą ideą jest jednoczenie ludzi dla dobra Ojczyzny. Dziś dowiadujemy się, że nieliczni z tych, którym zaufaliśmy opuścili się nadużycia wyborczego wykorzystując dane osób zmarłych – nadużyli naszego zaufania”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O nieprawidłowościach dotyczących list wyborczych partii Wolni i Solidarni poinformował portal tvn24.pl. Przedstawiciel komitetu wyborczego tej partii miał użyć siły wobec jednego z członków komisji wyborczej w Warszawie domagając się rejestracji list. Po weryfikacji podpisów wyszło na jaw, że przedstawiciele partii Kornela Morawieckiego próbowali zarejestrować listę wyborczą z podpisami zmarłych osób. Komisja zakwestionowała 198 z 200 podpisów. Sprawa ma być zgłoszona do prokuratury.

„Z sieci i z przecieków z Komisji Wyborczej dowiadujemy się, że na niektórych listach poparcia dla Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni w Warszawie zgłoszonych przez upoważnionych przedstawicieli były dane osób zmarłych. Nie wiemy czy to prowokacja, czy to niedopatrzenie, nie do zweryfikowania dla nas, bo listy poparcia dla struktury, którą buduje się w trakcie wyborów, przynoszą różni ludzie. Gdyby śledztwo wykazało intencjonalne oszustwo jesteśmy za pełnym ujawnieniem jego skali i za ukaraniem winnych, którzy sami wykluczyli się z naszego grona ochotników ofiarnie pracujących na rzecz zarejestrowania naszych list” – napisał Kornel Morawiecki na stronie Wolnych i Solidarnych.

Źródło informacji i cytatów: wolniisolidarni.pl, telewizjarepublika.pl, tvn24.pl

Przeczytaj też:

J. Międlar: Wielgus i urzędnicy mogą mieć kłopoty! W odpowiedzi na moją interwencję prokuratura wszczęła śledztwo!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  To na pewno rosyjskich służb specjalnych. Aktywnie wtrącali się w wybory Donalda Trumpa, a teraz chcą zaszkodzić Kornelowi ojca Morawieckiego.

  1. Bruner mówi

   Im zaszkodzić może tylko nie koszerne ! Za wszelką cenę żydostwo chce przejąć co się da.Rosja już nie musi nic robić,bo sami za pomocą żydów aszkenazyjskich załatwiliśmy swoją przyszłość,Jak widać same ++++++ !

 2. Robert mówi

  Skąd oni czerpią wzory?Z diaspory nie do przecenienia?Spadkobiercy nie żyją,ale chcą dochrapać się prawa do mienia?

 3. Robert mówi

  Przepraszam i wprowadzam retusz.Kto nie żyje,wolnym już,dlatego Wolni i Solidarni mają szeroką listę,teraz to oczywiste.

 4. Stanisław mówi

  Manipulacja!!! Chcą zaszkodzić Kornelowi Morawieckiemu. To wszystko. Szkoda czasu na takie pierdoły, róbmy swoje i nie zwracajmy uwagi na brednie troli. Tłumaczy się przeważnie winny, więc miejmy to z drugiej strony ust… 🙂

 5. Krzysztof mówi

  Tak szanowni państwo – żydostwo wszelkich sposobów się chwyta ,żeby „sprawować” władzę . Wstyd , ty staruchu , ty dziadu jeden , przyznaj się do swoich korzeni żydowskich! Zobaczymy wtedy jak twoje szanse wzrosną?

 6. RdK mówi

  Stary i dobry sposób. Z samoobrona to bylo grane(pesele) i co? I nic. Ten Co popieral , popiera A ten Co przeciw? Jest przeciw.

 7. Waldi mówi

  Bardzo dziwna i nie zrozumiała sytuacja mam nadzieje że szybko się ta sprawa wyjaśni kto w tej sprawie zawinił i te osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

 8. Waldi mówi

  Bardzo dziwna i nie zrozumiała dla mnie sytuacja mam nadzieje że niedługo okaże się kto w tej sytuacji zawinił i winni zostaną pociągnięci do surowej odpowiedzialności.

 9. Pola kowalska mówi

  Zydowski skurwiel jak zwykle po zadowsku zaklamac zachachmecic Kornel i jego synalek mateuszek banksterka rodzinna

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.