Podpalenie kościoła w Lublinie: Policja zatrzymała kobietę, która podłożyła ogień. Grozi jej do 10 lat więzienia

podpalaczka kościoła w Lublinie/ fot. policja.gov.pl
16

We wtorek (23.02.2021) doszło do pożaru kościoła Św. Krzyża przy ul. Pogodnej w Lublinie. Około godz. 12.30 świadkowie zauważyli dym wydobywający się z budynku i zaczęli gasić ogień śniegiem. – W kościele zapaliła się kotara. Na miejsce pojechały trzy wozy strażackie. Pożar udało się szybko opanować – poinformował st. kpt. Andrzej Szacoń z lubelskiej straży pożarnej.

W kościele znajdowała się starsza kobieta, która podtruła się dymem i została hospitalizowana. Świadkowie widzieli młodą kobietę szybko oddalająca się od świątyni. Już wstępne czynności wskazywały na umyślne podpalenie kotary, od której zajęły się kolejne elementy. Proboszcz oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W piątek (26.02.2021) lubelska policja poinformowała o zatrzymaniu podpalaczki. To 34-letnia mieszkanka Łęcznej. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów grozi jej kara do 10 lat więzienia. Policja wniosła o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanej.

Nad sprawą pracowali policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu w Łęcznej. W ciągu kilku dni funkcjonariusze zabezpieczyli i przejrzeli dziesiątki monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków, sprawdzali każdy pojawiający się w sprawie wątek. Zatrzymana podpalaczka spędziła noc w policyjnej celi. W piątek została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszała zarzuty.

Źródło informacji: gloslubelski.pl, policja.gov.pl

Zobacz też:

Płonący kościół na koszulkach, torbach i kubkach. W ofercie szczecińskiej firmy jest też Marks i sprofanowana Matka Boska

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. j-da mówi

  Dostanie w zawiasach i zostanie bohaterką żydolewactwa a na wiosnę zobaczycie jej zdjęcia po prawicy lempartowej w TVN i w wyborczej

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Chciałbym, abyś się mylił. Chociaż wiem, że masz rację. Do więzienia w POLIN można jedynie trafić za podpalenie synagogi albo spalenie kukły żyda, tak jak było w przypadku Piotra Rybaka.
   Natomiast Kościoły może lewactwo dewastować za cichym przyzwoleniem PiSraela.
   W obronie polskich Kościołów przed lewacką, neomarksistowską dziczą stanęli jedynie posłowie Konfederacji i Roty Niepodległości.

  2. Hammurabi mówi

   Są dwie możliwości.
   Pierwsza to zarzuty zostaną oddalone na skutek braku dostatecznych dowodów. W takim przypadku owa kobieta nie tylko zostanie uwolniona od zarzutów ale wystąpi o odszkodowanie za poniesione straty finansowe i moralne.
   Druga możliwość, to wykrycie u niej choroby psychicznej, najlepiej nabytej na skutek doznanych krzywd ze strony księdza. Jakieś molestowanie, gwałt, szantaż, niechciane macierzyństwo. Możliwe jest również wykrycie u niej zespołu zamroczeniowego z pozornym zachowaniem zborności ruchowej, przy zaburzeniu świadomości. Uczeni w piśmie nazywają to „pomrocznością jasną”.
   Jak widzicie więc, możliwości są liczne. Wyrok w „zawiasach” będzie sukcesem.

  3. Goj mówi

   Jedyna słuszna kara dla tej lewackiej sz…. wynika z prawa naturalnego. „Sądy sądami, a speawiedliwość…”…

  4. Hammurabi mówi

   A sprawiedliwość zawsze będzie po stronie silniejszego, bogatszego, lepiej ustawionego, protegowanego, poinformowanego, właściwego wyznania, właściwego koloru skóry,*

   *Właściwe podkreślić.

  5. anonim mówi

   To prawda nic jej nie zrobią. soros i jego lewacka banda wykupią ją o wyroku i stanie się ,,męczenniekiem” żydolewactwa, które rostrąbi we wszystkie strony świata, że antysemici i fundamentaliści katoliccy z Polski złapali biedną kobietę i tylko interwencja policji sprawiła, że nie spalono ją na stosie.

  6. Zbigniew mówi

   i napewno nazwisko zmienione, za co kara powinna byc zwiekszona, jak dla skrytobojcow”. Po ubeckiej Polsce, po morderczej okupacji wyzwolicieli taka skrytosc chyba musi byc traktowana powaznie.

 2. Sanders mówi

  Jeżeli to rzeczywiście Ona podpaliła, to powinna dostać pokazowy maksymalny wymiar kary. Po to, żeby inne lewackie psychopatki zastanowily się 100x za nim zrobią coś podobnego.

 3. K.. a i bladź mówi

  To co wyprawia się w Polsce zakrawa na skandal. Wina PiS, że nie potrafi ukierunkować sądów, prokuratury do wywiązywania się dobrze opłacanych prawników do wykonywania prac zgodnie z prawem, zgodnie z logiką. To co można zaobserwować w Polsce, w sądach to koszmar, formalnie gorsze czasy jak za Bieruta.
  Widać, zydokomuna wróciła na stałe, niszczą Polaków.

 4. Elak mówi

  Powinna oprócz surowego więzienia zostać ukarana zwrotem wszystkich kosztów naprawy. A jak nie ma to niech lewactwo się złoży i jej pomoże.

 5. Halina mówi

  Co tym razem powie ks. Boniecki? „Margota”, tego ni pies ni wydra psychola, bronił przecież.

 6. Marcin Malik mówi

  Ja też uważam, że dostanie wyrok w zawieszeniu. Gdyby spaliła synagogę albo meczet to od razu zobaczyłaby pluton egzekucyjny, a za podpalenie kościoła to ją raczej wyślą na Malediwy.

  Sam kościół uczy na temat nadstawiania drugiego policzka, więc wyjdzie i może będzie dalej podpalać. Wszystko przed dnią.

  1. Zbigniew mówi

   Moze wlasnie dzieki tej wlasciwosci katolickiej wiary rozwinela sie cywilizacja?

 7. Karol mówi

  Gdyby podpaliła synagogę to biskupy zlecieliby się aby przepraszać jak to miało miejsce w Gdańsku( wybita szybka przez prowokatora) A tak to się zastanawiają co robić i nic nie zrobią bo są niegodnymi.

 8. anob mówi

  szmata zawsze sie uaktywni-słoma zbutów wylezie

 9. LucyLucenta mówi

  Pilnować Kościołów trzeba. Warty wystawiać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.