„Podatek od spadków i darowizn to absurd”. Berkowicz o ściganiu par młodych przez skarbówkę [WIDEO]

Konrad Berkowicz/ fot. screen
1

Podczas posiedzenia Sejmu w czwartek (13.02.2020) odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn. Projekt autorstwa posłów KO przewiduje zwolnienie z tego podatku osób przebywających, lub które przebywały w rodzinie zastępczej lub w rodzinnym domu dziecka, o których mowa w przepisach o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, jeżeli darczyńcą lub spadkodawcą była osoba tworząca rodzinę zastępczą lub prowadząca rodzinny dom dziecka, w którym przebywała osoba obdarowana lub spadkobierca.

Poseł Konrad Berkowicz zapowiedział, że Konfederacja poprze tę ustawę. Przy okazji dyskusji nad projektem Berkowicz zaapelował o całkowite zniesienie podatków od spadków i darowizn wskazując, że sama idea tego podatku jest absurdalna. – Jak w ogóle można było wpaść na to, by w momencie, gdy jakaś osoba wręcza coś drugiej osobie, państwo kładzie na to łapę i pobiera haracz? Jak można coś takiego robić? Państwo wysyła jasny sygnał: nie dawajcie, bo będzie wam zabrane – powiedział poseł Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Berkowicz zwrócił też uwagę, że w Polsce skarbówka ściga młode pary domagając się od nich zapłaty podatku od darowizn, które otrzymały od gości weselnych. – To, że ludzie sobie pomagają, jest za każdym razem opodatkowywane przez państwo. I pary weselne rzeczywiście są ścigane. Trzeba znieść podatek od spadków i darowizn również w przypadku wesela – oświadczył poseł Konfederacji.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, YouTube

Zobacz też:

„Tu kontrola skarbowa. Zajęliśmy panu konto”. Sławomir Mentzen o niszczeniu uczciwych przedsiębiorców metodą „na VAT”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Zbigniew mówi

    Sprawa chyba bylaby zalatwiona wyzsza kwota wolna od podatkow

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.