Podarek od szefa ukraińskiej bezpieki eksplodował w Komendzie Głównej Policji

10

Wczoraj (14.12.2022 r.) rano w budynku Komendy Głównej Policji w Warszawie doszło do eksplozji, w wyniku której Szef policji gen. Jarosław Szymczyk trafił na obserwację do szpitala MSWiA w Warszawie. Lecznicę zamknięto na kilka godzin. Wybuchowy prezent był podarkiem od jednego z szefów ukraińskich służb.

Z informacji zawartych w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że do wybuchu doszło w środę około godziny 7:50. W wyniku eksplozji w jednym pomieszczeniu zawalił się sufit.
Jest to pomieszczenie niejawne, w którym znajdują się urządzenia związane z zapewnieniem ochrony obiektów KGP, dlatego nie możemy udzielać żadnych informacji – poinformował rzecznik policji Mariusz Ciarka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

MSWiA informuje, że eksplodował jeden z prezentów, który Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty w Ukrainie w dniach 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Resort dodaje, że prezent, który wybuchł, był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb. W wyniku wybuchu komendant Szymczyk przez wiele godzin miał być opatrywany. Ponadto lekkich obrażeń niewymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji.

W komunikacie dla redakcji Polsat News, rzecznik policji Mariusz Ciarka stwierdził, że nie jest to zdarzenie, które wymagało brifingu. Nie planujemy na chwilę obecną żadnych wypowiedzi. Czyżby? Wybuch prezentu od obcego wywiadu w rękach polskiego funkcjonariusza publicznego, szefa polskiej policji, nie jest powodem do organizacji brifingu i przekazaniu społeczeństwu niezbędnych informacji w sprawie? Polacy mają prawo dowiedzieć się czy był to nieudany zamach czy Szymczyk po prostu nieudolnie bawił się granatnikiem. Mają prawo wiedzieć jak to jest, że wybucha prezent od służb z zagranicy. Nie ma znaczenia czy Szymczyk otrzymał prezent od szefa ukraińskich, rosyjskich, amerykańskich czy irańskich służb. Sprawa powinna zostać dogłębnie wyjaśniona, a Polakom należy się wyjaśnienie tej sytuacji jak psu kość, zwłaszcza w dobie niepokojów i domniemywań, że KGP mógł paść ofiarą nieudanego zamachu tuż po tragicznych wydarzeniach w Przewodowie.

Źródło informacji: MSWiA, Polsat News, Wirtualna Polska

Przeczytaj także:

“Spalili wieś. Ciocię i wujka bestialsko zamordowali.” Wywiad ze Stanisławem Lachem, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Podkarpaciu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Dogłębnie wyjaśniona nie będzie. Tak będzie jak prowokacja z pociskami gdzie zginęło dwóch naszych obywateli . Na razie cicho. To było do przewidzenia że kiedyś 'podziękują’ za pomoc od Polski. Czy te popychadła ukraińskie wyciągną z tego jakieś wnioski? Wątpię. Nadal będą nam wmawiać braci ukraińskich jacy to są biedni, poszkodowani , jak cierpią przez bandytę Putina. Tym czasem to 'bracia’ ukraińscy okazali się bandytami na tym przykładzie. Następna to jest prowokacja ale czemu ona ma służyć?

 2. Rebih mówi

  Nie mogą udzielać informacji, bo pomieszczenie niejawne, tajemnica najwyższa, a tak w ogóle to nic się nie stało, bo Ukraińcy cierpia bardziej niż Szymczyk.
  Metody przypominają zniszczenie archiwum akt SB w Kielcach metodą „na pożar”. Wtedy też dokumenty były tak tajne, że nie można było ich ratować, ani o nich mówić.
  Tymczasem doszło do kolejnego jawnego lekceważenia, wręcz gnębienia Polski przez ukraińskich Żydów i to na oczach całego świata.
  Gang Zelenskiego pokazuje światu: Polacy to moi niewolnicy, mam prawo zrobić z nimi wszystko. Zabić, wysadzić czy zgwałcić.

 3. Jurek Jurek mówi

  Te filmy z burdeli podkarpackich mają wielką „moc” jak widać. Mordy w kubeł Lachy..
  taki przekaz widzę

 4. z-k mówi

  Dali policmajstrowi w prezencie granatnik zamiast pamiątkowej siekiery, wideł czy piły

 5. anonim mówi

  No wreszcie się to stało. Komenda Główna ZOMO w polin, ten urząd który tak troszczy się o nasze bezpieczeństwo, moralizuje i zakazuje broni dla obywateli, ponoć z powodu infantylizmu społecznego Polaków, mający swojego dyżurnego eksperta ex-zomowca łysą pałę dziewula, który straszy że broń to bardzo magiczne narzędzie, które samo strzela raz w roku, a w rękach Polaka na 100% wyrządzi krzywdę. Inaczej służby w ich rękach broń to odpowiedzialność, najwyższy profesjonalizm, a zwłaszcza w rękach zomo. Podobno w Komendzie Głownej ZOMO pracują mędrki nad mędrkami, a tu proszę milicjanci zacząli bawić się granatnikiem niczym kilkuletni chłopcy. Zobaczycie prokuratura zamiecie cała sprawę pod dywan, winnych nie będzie a łysol generał milicjant wygłosi banialuki. Pomyśleć jaka byłaby wrzawa gdy to zrobił jakiś Polak. Ale zaczęłoby się ujadanie, a nierząd polskojęzyczny w trybie pilnym uchwaliłby ustawę ,,przeszukanie domów polaków plus”.

 6. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  OBRONIĆ POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
  W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK liberalizm eksportuje WONY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.”
  ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?! Ukraińska rakieta za polską pomoc dla Ukrainy?! Polska po odbiciu się od ściany MOSKIEWSKIEGO ZAKONU dryfuje ku ŚCIANIE?!
  Nie o ZEMSTĘ, lecz PAMIĘĆ chodzi. Co zostało z czasów walki ZŁA ze ZŁEM, to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM, kiedy brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE : ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA. Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ była RZEŹ WOŁYŃSKA, a dalej działalność BATALIONU NACHTIGALL. Dziś Polsce w ramach ŻYDOWSKIEJ REWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ po ŻYDOBOLSZEWIŹMIE, który przejął w działaniu rosyjski rasizm doświadczamy ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem i jak miecz Demoklesa wisi wystawiony żydowski rachunek za MIENIE BEZSPADKOWE. Aktualnie walczą ze sobą, a Polska jest płatnikiem w tej militarnej konfrontacji.
  Tragiczna śmierć mojego Brata Janusza pokazała jak za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA. ANTYPOLONIZM na katolickim, katedralnym cmentarzu we Wrocławiu?!

 7. W K mówi

  Gdy Ukraińcy ostrzelali granatnikiem polski konsulat w Łucku, też nie było sprawy.

 8. Jozef mówi

  Nieszczęściem jest zajmowanie się Ukraina -bandera –kosztem własnej Ojczyzny!!
  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać Polskim braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny” Prymas Wyszyński rok 1976

 9. sipango mówi

  Potomstwo nie tylko duchowe Lucyfera i czuwających, metody też z tego samego źródła, tryskające z „tronu” zła i degeneracji. A jeśli tzw. polscy politycy milczą na ten temat, to są współsprawcami przemilczanych wynaturzeń degeneratów pozbawionych sumień i współwinowajcami. Myślę że obecna wojna to apogeum możliwości tzw. ukrainy. Teraz po kilku wiekach widzimy dlaczego nasi dziadowie nie chcieli ich jako elementu składowego Rzeczpospolitej Dwojga Narodów , znali bowiem ich „dokonania”, np, zbrodnia pod Batohem!

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/2745434,Rzez-pod-Batohem-Hekatomba-szlachty-sarmacki-Katyn

  https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

 10. Negro mówi

  Granatnik był ukraiński, ale jak zwykle to wina Rosji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.