Po raz kolejny UE pluje nam w twarz! Problem antypolonizmu mają w poważaniu. Interesuje ich antysemityzm, rasizm i homofobia

fot. pixabay.com
8

W czerwcu bieżącego roku, w odpowiedzi na dynamicznie rozpędzające się banderowskie nastroje na Ukrainie, ukraińskie roszczenia wobec Polaków oraz grożenie nam “drugim Wołyniem”,  z inicjatywy naszego portalu na ręce Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antoniego Tajaniego, Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana Claudea Juncker oraz do wiadomości Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego wystosowaliśmy petycję (PRZECZYTAJ), w której domagamy się, by Unia Europejska zwróciła uwagę na antypolskie nastroje banderowskie w związku z procedurą przyłączenia Ukrainy do Unii Europejskiej. Po dwóch miesiącach oczekiwań odpowiedź otrzymaliśmy. Okazało się, że Komisja Europejska nie ma zamiaru zajmować się problemem banderyzmu na Ukrainie podkreślając, że ich interesuje jedynie problem “rasizmu, homofobii, ksenofobii oraz antysemityzmu”.

Szanowny Panie Międlar,

Dziękujemy za Pański list z 12 czerwca 2017 roku zawierający petycję do Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawie polityki historycznej realizowanej przez władze Ukrainy.

Odpowiadając w imieniu Komisji Europejskiej pragnę podkreślić, że Unia Europejska nie posiada kompetencji, aby oceniać lub uczestniczyć w debacie na temat organizacji lub osoby, o których Pan pisze. Powinno być to przedmiotem niezależnych badań historycznych, jak również stanowić element procesu pojednania z sąsiadami Ukrainy tam, gdzie to konieczne.

Podkreślam, że Unia Europejska cały czas monitoruje proces dostosowywania się Ukrainy do warunków zawartych w umowie stowarzyszeniowej pomiędzy UE i Ukrainą. Program działań, mający na celu przygotowanie i wdrożenie tej umowy, zawiera obustronne zobowiązanie do „współpracy w zakresie walki z nietolerancją i przestępstwami z nienawiści będącymi rezultatem rasizmu, homofobii, ksenofobii i antysemityzmu”.

Poprzez regularne kontakty UE stanowczo podkreśla konieczność wypełnienia warunków umowy stowarzyszeniowej i wspiera władze w dążeniu do ich realizacji.

Komisja Europejska nie ma zamiaru zajmować się problemem antypolonizmu, ale niczym detektyw Holmes wynajdzie wszelkie przejawy rzekomego antysemityzmu oraz potępi wszelkie przejawy urojonej  homofobii i rasizmu. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Unia Europejska to antypolski aparat przeżarty lewactwem do samego szpiku kości?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  I co na to Pani “M.”? Pewnie wyskoczy zaraz z tekstem, że ma przyjaciół banderowców i to wspaniali ludzie 🙂

  1. test24 mówi

   Święta i Niepodważalna Unia Europejska ma to w dupie, więc problemu nie ma. To Polaczki-faszyści źle oceniają banderowców, prawda?

   Czekam teraz na linki i cytaty z Gazety Wyborczej, że 100 lat temu, jakiś Polak zrobił coś złego na Ukrainie 😉

  2. M. mówi

   Przyjaciół to może nie, ale znajomych mam z naprawdę różnych środowisk(choć banderowców akurat nie).
   Do tego samego zachęcam. Wyjdź trochę do ludzi, nie bój się ich 😉 Nawet jeżeli są inni niż ty.

  3. test24 mówi

   A ja mam muzułmanina w bliskiej rodzinie i dwóch kumpli Rosjan 😛 Nie przeszkadza mi to oceniać negatywnie polityki Rosji, wręcz przeciwnie – robimy to razem, bo Ci ludzie nie są zaślepieni 😉 W ogóle w moim regionie jest mnóstwo Rosjan i żyjemy w zgodzie, mimo polityki i czasem mocno napiętych stosunków – nikt nie musi zmieniać nazwiska, nikt nikogo nie pobił “za Putina”, albo profanację ciał ofiar katastrofy w Smoleńsku.

   Rosjanie przyjeżdżają tu na groby swoich przodków. Sami mówią, że u nich ci ludzie są bohaterami, ale wiedzą, ile złego wyrządzili Polakom i zapraszają Polaków na te uroczystości – nie dlatego, by nam dokopać, ale by pokazać, że nie mają wrogich zamiarów i podkreślają, że trzeba o tym pamiętać i dbać o stosunki między naszymi narodami, żeby to się nie powtórzyło.

   Tego oczekuję od Żydów w Polsce – jeśli czują się Polakami, albo po prostu chcą tu dobrze żyć między nami, to niech nie boją się otwarcie skrytykować swoich przodków, Izraela lub propagandy mówiącej, o tym, że to Polacy odpowiadają za Holokaust i tworzyli obozy śmierci – zamiast udawać, że nic się nie dzieje, albo chować się po kątach pod zmienionymi nazwiskami.

   Pod przybranymi nazwiskami zawsze działają szpiedzy, więc mam prawo to źle odebrać, bo nie wiem, czy taka osoba coś knuje, czy po prostu się boi. Dlatego odkrycie prawdziwej tożsamości budzi zawsze tyle emocji, nawet jeśli taka osoba nigdy nic złego nie zrobiła.

  4. test24 mówi

   To tylko jeden z setek przykładów:
   https://ibb.co/m2DOnF

   I takich stosunków z Polakami życzę Żydom i innym nacjom w Polsce. Rosjanie są doskonałym przykładem na to, że mimo czasem bardzo napiętych stosunków i setek lat krwawej historii, da się żyć między sobą w zgodzie.

  5. Tosia mówi

   Super!!!
   W pełni identyfikuję się z Twoją wypowiedzią.
   Dziękuję.

 2. Agata mówi

  Po owocach ich poznacie. A więc widać, kto siedzi na czele UE. Siedzą ci, co bronią swoich wartości. Proste jak cep. Polacy do takiej UE absolutnie nie pasują. Chcemy przestrzegania Naszych wartości polskich, katolickich.

 3. Wiesław mówi

  No cóż, stawiając Żydów jako naród wybrany i jawnie tylko ich otaczając swoim protektoratem jednoznacznie potwierdzają brak równości. W tej sytuacji chyba nie można już mieć wątpliwości dokąd Unia zmierza. Do tej pory byłem pro-europejski. Zaczynam na poważnie weryfikować swoje poglądy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.