Po decyzji TSUE emerytowani sędziowie SN stawili się w pracy [WIDEO]

Małgorzata Gersdorf/ fot. twitter
10

W piątek 19 października Trybunału Sprawiedliwości UE zdecydował o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym. „Postanowienie wiceprezesa Trybunału znajduje zastosowanie z mocą wsteczną do sędziów Sądu Najwyższego, których te przepisy dotyczą” – podkreślono w decyzji.

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w oficjalnym stanowisku wezwała sędziów Sądu Najwyższego odesłanych w stan spoczynku, by stawili się w pracy – ustalił reporter RMF FM Patryk Michalski. To jedna z decyzji, jakie zapadły po przedpołudniowej naradzie z udziałem prezesów izb Sądu Najwyższego, podczas której sędziowie odnieśli się do zabezpieczenia wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek rano w pracy stawiło się troje sędziów Sądu Najwyższego odesłanych w stan spoczynku: Małgorzata Gersdorf, Krzysztof Rączka i Stanisław Zabłocki. Przed Sądem Najwyższym przywitało ich około 30 Obywateli RP. Mają ze sobą transparenty z napisami: „Wolne sądy”, „Nie zamachom PiS na sądy”, kartki z napisem „Konstytucja”, flagi Obywateli RP oraz flagi unijne.

Źródło informacji: rmf24.pl, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kryśka mówi

  Tak jak chcieli totalni, wszystko się zmienia, by zostało PO staremu! Jak nie siłą kolców białej róży Von z Polski, to wygranymi w sondażowych, wyborami! Wszystko tak jak było i PO co chodzić i głosować, jak leśne dziadki robią to za Polaków?

  1. Kryśka mówi

   TSUE, ma aż takie prawo wykonawcze w Polsce, by PO przysłanym papierku, sędziowie wracali na stołki i było tak jak było? To PO co w Polsce jest rząd, skoro ważny jest ten brukselkowy w sosie buraczkowym?

 2. Janusz I mówi

  Uważam, że to już ostatni czas na ogłoszenie referendum o pozostaniu Polski w EuroSojuzie. Ale byłby Giewałt!

 3. Hammurabi mówi

  „Podjęcie służby sędziowskiej”… Dobre sobie! Niech mi, szaremu zjadaczowi chleba ktoś światlejszy wytłumaczy co to jest ta „służba” i komu sędziowie „służą”?
  Bo na mój głupi rozum na pewno nie narodowi mamionemu hasełkami o „demokracji”, bo definicja narodu brzmi: Naród to trwała wspólnota ludzka wytworzona na podstawie wspólnych losów historycznych, kultury, języka, terytorium i życia ekonomicznego, świadoma własnej odrębności spośród innych narodów.
  Komu więc sędziowie „służą”, skoro nie narodowi? Oto jest pytanie.
  A demokracja?
  Demokracja jest formą ustroju politycznego, w której obywatele (NARÓD) sprawują rządy bezpośrednio albo też za pomocą wybranych przez siebie przedstawicieli. W tak rozumianej definicji podmiotem ustroju demokratycznego jest naród, czyli zbiorowość wszystkich obywateli danego państwa.
  Inaczej mówiąc każdy Polak, nie jakaś wyleniała hiszpańska Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości!
  Konstytucja głosi, że:
  Art. 2.
  Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
  Art. 3.
  Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.
  Art. 4.
  Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  Art. 5.
  Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.
  Dalej idąc w kierunku rozumowania pani Profesor dr. hab, to na jaką cholerę nam rząd, sejm, senat? Przecież jest parlament europejski, jest Komisja Europejska, są komisarze… Na co na Konstytucja? Po cholerę nam siły zbrojne?

  1. Kryśka mówi

   Słusznie! I PO co głosować, skoro są leśne dziadki i tylko „wynik sondażu” w % ogłaszają!

 4. Robert mówi

  Odprawy zwrócili?Tej pani ze zdjęcia się nie dziwię,chce ratować swoje życie przed oddaniem go w łapy depresji,trzeba mieć jeszcze ręce,żeby umieć coś w życiu robić.Fajnie,że to tylko czarnoksiężnik wiceprezes,bo ma moc znikania ustaw państwowych,oj gdyby prezes Gandalf się pochylił z Trybunału,mógłby wyspać do Polski garść obcych pododdziałów

 5. Dan mówi

  Po niedzielnym referendum gdzie należy wyjść z eurokołhozu a protestujących do wora i do jeziora.

 6. Dan mówi

  Na prawdę nie ma bata na tą starą prukwę? Przecież to jakaś kpina i upadek państwa Polskiego. PISdzielcy nawet sobie w tym nie dają rady.

 7. Krzysztof mówi

  I to świadczy o tym , że Polska nie jest suwerennym krajem . Nie oddam już głosu na PIS.

  1. Kryśka mówi

   Na kogo w takim razie, skoro Polska nie jest krajem suwerennym? Polska nie ma bardziej władnych od PiS, który broni suwerenności! Mając jednak tylu zdrajców przyspawanych do stołków w Brukseli, zachodnich meNdiów, oPOrnej kasty sędziowskiej i Sorosowych POdopiecznych, jest to baaardzo trudne! O wiele lepiej stałby PiS, gdyby nic nie robił, tak jak POPSL, siedział pod pantoflem mamy makreli i godził się na wszystkie jej żądania, wyprzedając kawałek PO kawałku Polskę!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.