Płażyński popiera kontrkandydata Brauna w wyborach na prezydenta Gdańska

Kacper Płażyński/ fot. screen
15

Przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska i kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Gdańska w 2018 roku Kacper Płażyński poinformował, że w niedzielnych, przedterminowych wyborach na prezydenta miasta, zagłosuje na działacza katolickiego Marka Skibę. „Zrobił na mnie dobre wrażenie. Oczywiście nie we wszystkim się z panem Markiem zgadzam (…) ale z trzech kandydatów zdecyduję się oddać głos na pana Marka Skibę” – oświadczył Płażyński w środę na konferencji prasowej.

„Grzegorz Braun ogniskuje się wokół ogólników i tematów, które są powszechnie znane, wystarczyło śledzić moją kampanię wyborczą. Grzegorz Braun w dużej mierze, po prostu, powtarza moje tezy z kampanii wyborczej, dodając trochę swojego takiego dość ostrego języka i retoryki, która pewnie może zadziałać na poniektórych ludzi, którzy lubią fajerwerki” – stwierdził Płażyński.

Mój komentarz: Decydując się na niewystawanie swojego kandydata w wyborach Prawo i Sprawiedliwość oddało Gdańsk walkowerem. Przy tak spolaryzowanej scenie politycznej jest to de facto poparcie kandydatury Aleksandry Dulkiewicz i przyzwolenie na dalsze działanie tzw. układu gdańskiego. Teraz PiS robi kolejny krok i poprzez deklarację Płażyńskiego torpeduje kandydaturę Grzegorza Brauna, któremu – pomimo licznych kłód rzucanych pod nogi przez miejską komisję wyborczą – udało się zarejestrować komitet i zgłosić swoją kandydaturę w wyborach.

Skoro – jak twierdzi Płażyński – Braun powtarza jego tezy z kampanii wyborczej, to naturalnym byłoby, gdyby Płażyński poparł jego kandydaturę w wyborach na prezydenta Gdańska. Ale nie! Płażyński popiera Skibę, chociaż  „nie we wszystkim się z nim zgadza”. To jasny i czytelny sygnał, że PiS traktuje koalicję prawicy narodowej jako przeciwnika, którego trzeba zwalczyć, bo na prawo od PiS ma być tylko ściana.

Źródło informacji i cytatów: radiozet.pl

Przeczytaj też:

Strach przed Braunem? Dulkiewicz odmawia udziału w debacie kandydatów na prezydenta Gdańska

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyz mówi

  Jeśli uznamy PiS za lobby żydowskie w POLIN, za szabesgojów, za Partię interesów Syjonistów, to wtedy postępowanie przedstawicieli tejże partii stanie się jasne i klarowne: środowiska patriotyczne są bowiem największym zagrożeniem dla ich mocodawców!!!

 2. Lech mówi

  Lepper mòwi na you tube o jego ojcu ,, wystarczy wpisac lepper przemòwienie ,, widescreen Po nosie logo popiera a kogo nie

 3. Spostrzegawczy mówi

  PIS jak pilsudczycy. Znacznie bliżej im do Żydów niż do Polaków. Piłsudski przecież sprowadził do Polski ok 700 000 Żydów więc Żydzi uważali go za swojego, a poza tym jego prawdziwe nazwisko to Selman lub Seligman. Nie twierdzę wcale, że Pan Skiba jest Żydem, ale z pewnością Grzegorz Braun jest znacznie bliższy mentalnie Polakom i znacznie bardziej odważny i spostrzegawczy niż cały PIS razem wzięty, więc to Braun stanowi prawdziwe zagrożenie dla internacjonalistycznych Żydów i establishmentu. Będą wszystko robić, żeby zdolowac propolska Konfederację, której Braun jest istotnym kreatorem. Atak na Brauna tylko go uwiarygadnia. A o Konfederacji cisza od Michnika po Kurskiego i ojca Rydzyka. Bo są Polakami i bronią interesów polskich oraz wartości szczerze katolickich.

  1. Andrzej Józef mówi

   Nowomowa Pana Spostrzegawczego.
   Piłsudzki Żyd. Von Braun blizszy mentalnie Polakom.
   Von Braun naPrez Gdańska.
   Może jakiś Smith na Prez Poznania.
   Jakiś Von Gruber na Prez Torunia
   Von Snycel na Prez Wrocławia.
   Jak Targowica (Car obiecał Polskiej Szchlachcie nie będo płacic podatków)
   Może przy miliardach z Niemiec zrobimy Referendum przyłoczymy terytoria Zachodniej Polski do Fatherland.
   Dla Międznarodowego Gumba-Ja pszesiedlimy 3/4 miliona Emigrantów z Syria, Afghanistan ect na nowe terytoria,przy wielkim oburzeniu zwalajoc wszystko na Żydów.

  2. marju73 mówi

   Bełkot Pana Andrzeja Józefa którego składową jest stosowana ortografia.

  3. Andrzej Józef mówi

   Dobrze powiedział W Churchill.
   Nigdy nie wolno wierzyć Niemcowi,jak ma przewagę to rzuci się do gardła.
   Jak ty masz przewagę będzie tobie lizał buty.
   Bez Piłsudzkiego oraz jego zdolności organizacyjnej Polska by się rozpadła.

  4. marju73 mówi

   Wstyd imię swojego idola pisać z błędem. Co do jego zdolności organizacyjnych to są szeroko znane szczegòlnie te ujawnione przed Bitwą Warszawską.

  5. Andrzej Józef mówi

   To jest mój wstyd .Przypomina mi Pan mojego kolegę z drugiej klasy w 1959 roku,bardzo był znerwicowany ciogle był musztrowany poprzez swojego Ojca cokolwiek Bolek by nie zrobił zawsze było niedobrze. Andrzej Andrzej A

  6. Andrzej Józef mówi

   Dodatek: moje imię wymawiał 3 razy (Nerwica).

  7. Andrzej Józef mówi

   Panie Marju.
   Dlaczego Bełkot. Jeżeli Pan Spostrzegawczy wytyka naszemu Geniuszowi Wojskowemu Gen.Piłsudski ma korzenie Żydowskie.
   Pan Braun Polak ma korzenie Niemieckie.
   Nic w tym złego.
   Apropo zajęcia terytorium Zachodniej Polski, czy to jest fantazja . Z tego co czytam wtajemniczonych znawców politycznych w tym Portalu.
   10-30 tyśięcy Żydów (1/2,1/4,1/8,1/16,1/32,1/64 ect)Żydów “ zniewoliła już Polskę.
   Obieli wszystkie stanowiska.
   W Kościele- wszyscy Żydzi
   Polityka od Piłsudskiego,Wałęsa, Duda ect
   Sodownictwo sami Żydzi
   Wojsko Żydzi
   Policja wszędzie Żydzi
   Teatr w100% Żydzi
   Prasa Polska Żydzi
   Telewizja Żydzi.
   Majoc sosiadòw 80 milionów Niemców kto wie co przyszłość przynieśie.
   Te porównanie Pana do Bolka jeżeli chodzi o Pana Obsesyjne poprawianie ortografi zamiast się koncentrowac na mojej wizji,któro Pan nazwał “ Bełkotem”,
   zachowuje się Pan jak Bolek.

  8. Czesław mówi

   To Konferencja w Wersalu narzuciła nam haniebne prawa mniejszości narodowych a Dmowski tego nie obronił. Opluwanie w ten haniebny sposób J.Piłsudskiego jest żałosne.

 4. Przebiśnieg mówi

  W ogólnodostępnym głosowaniu, które zakończyło się dziś o godzinie 12 na stronie Radia eska miażdżyca przewagą wygrał Grzegorz Braun, który zdobył ponad 3 800 głosów, przed Dulkiewicz ok 1200 głosów i Skiba 120 głosów. Oby tak 3 marca !

 5. Jacenty mówi

  Spoko, spoko. Chodzi na razie o to, żeby doszło do II tury. Później może być jeszcze lepiej.

 6. Czesław mówi

  Wcale nie dziwi mnie postawa Kacpra Płażyńskiego a jak postępował Jego ojciec? “Gdy w 1998 r odbywał się IV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian w Przemyślu, to podczas tego Zjazdu w Przemyślu był obecny ówczesny marszałek sejmu Maciej Płażyński, niestety nie spotkał się z Kresowiakami a miał czas na mecz piłki nożnej z delegacją węgierską, która wówczas była w Przemyślu. Podczas pożegnalnego spotkania Kresowian w hali sportowej , to w tym samym czasie marszałek sejmu zorganizował w pobliskim zamku w Krasiczynie „picie piwa” dla swoich kumpli i zaproszonych gości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.