Platforma Obywatelska opowiedziała się za aborcją na życzenie do 12 tygodnia ciąży [WIDEO]

konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej/ fot. screen
15

W czwartek (18.02.2021) Platforma Obywatelska przedstawiła swoje stanowisko w sprawie aborcji opowiadając się za „zagwarantowaniem każdej Polce, znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji osobistej, prawa do podjęcia przez nią – po konsultacji z psychologiem i lekarzem – decyzji o ewentualnym przerwaniu ciąży do 12 tygodnia”. Jest to de facto poparcie dla lewicowego postulatu aborcji na życzenie.

Jednocześnie PO przedstawiło tzw. Pakiet Praw Kobiet przewidujący: zapewnienie bezpłatnych badań prenatalnych; gwarancję łatwego dostępu do bezpłatnej antykoncepcji; dostęp do tabletki „dzień po” bez recepty; lekcje edukacji seksualnej w szkołach; stałe wsparcie finansowe i opiekę medyczną w przypadku urodzenia dziecka niepełnosprawnego; bezpłatne in vitro.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: Facebook/Platforma Obywatelska

Zobacz też:

Katarzyna TS: Aborcjoniści to MORDERCY!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Matka mówi

  Cóż, to było do przewidzenia. Było nie ruszać kompromisu aborcyjnego, a nastawić się bardziej na promowanie postaw pro life. Rozbudzono dyskusję o aborcji, zirytowano kobiety, a że niemal w całej Europie te przepisy są liberalniejsze niż w Polsce, to w efekcie musiało stać się to, że główne siły opozycji mówią o aborcji na życzenie. A kiedyś do władzy dojdą, najpewniej już w następnych wyborach. Dzieci z zespołem Downa najpewniej też nie uratowano, aborcje będą po prostu zagranicą robione.

  1. Hammurabi mówi

   To nie jest temat dla polityków. Tym bardziej takich, jak ci na zdjęciu i ci po drugiej stronie barykady lubujących się w biciu w cudze piersi.
   To nie jest temat również dla księży chyba, że jakaś zdesperowana kobieta któregoś z nich obdarzy zaufaniem.
   Piszesz o liberalizacji prawa do aborcji poza Polską…
   A ja powiem, że wiem, iż żadna normalna kobieta swego dziecka nie zabije.
   Już pisałem, że jest to sprawa sumienia, uczuć, emocji i to nie tylko kobiety. Przecież by począć dziecko jest też potrzebny mężczyzna (pomijam in vitro bo to zupełnie inna sprawa) który za punkt honoru powinien wziąć pełną opiekę nad przyszła matką i swoją partnerką, nawet kosztem własnych planów, ambicji i wielu wyrzeczeń.
   Wychowanie na zachodnią modłę, brak zasad, hulaj dusza, piekła nie ma w przypadku młodych kobiet i czyste wygodnictwo, egoizm, pogoń za pieniądzem, karierą i egoizm u tych nieco starszych to powody powszechnego obecnie wrzasku.
   Jeśli jesteś Matką nie tylko z nazwy, to zrozumiesz i… choć raz się zgodzisz.

  2. Matka mówi

   Tak, z tym co napisałeś, zgodzę się w 100%.

   I o tym też pisałam. To nie sprawa dla polityków, ktoś jednak obudził polityczne demony i one właśnie zaczynają się odszczekiwać. Mieliśmy jedno z najbardziej konserwatywnych praw w Europie, którego nikt nie chciał ruszać. Mieliśmy, od 20 lat, bardzo wyraźny wzrost postaw pro life (jak napisałeś, to sprawa sumienia i na nich trzeba było dalej pracować). A teraz mamy całe siły opozycji za aborcją na życzenie i duży spadek postaw pro life w społeczeństwie. Efekt tego w najbliższym czasie jest do przewidzenia, niestety.

  1. Kresowianin. mówi

   ***** Platformę i lewactwo z pis.

  2. Tolek mówi

   W PiS nie ma żadnego „lewactwa”, ochłoń.

  3. Bolekwalensasb mówi

   Nie pierdol „matko” zwolenniku zabijania ludzi, pedałom jak widać każdy człowiek przeszkadza.

  4. Matka mówi

   Pedał to twój tata najwyżej, pustaku nawet tekstu ze zrozumieniem przeczytać nie umiejący.

 2. maks mówi

  Należy wystosowac pozew cywilny na dyrektora Sanepidu, ktory podpisał sie pod tym czymś. W zasadzie juz wspołczuje tym urzędnikom. Jak dostana po kieszeni to zmądrzeją. (nadzieja zawsze jest, że to tylko zmanipulowani przez ydowska nadreprezentacje Polacy, przynajmniej ci urzędnicy niższego szczebla moga byc Polakami z dziada pradziada.

  1. Tolek mówi

   Mieli 8 lat na zmianę prawa…

 3. Lhivkbk mówi

  Nie ma ważniejszych spraw tylko takie rzeczy? Ten rząd jest do wymiany, ale na takie patałachy kolejne? Tfu

 4. Ona mówi

  PO wszystko obieca i się zeszmaci byle tylko do koryta dotrzeć.

 5. Maksymilian mówi

  A wszystko po to, zeby Kaja Godek miala co robic. Obecnie nikt juz nie bedzie bronil dzieci nienarodzonych, a szkoda. niezapomniane, makabryczne wystawki o przerywaniu ciazy, robily wrazenie. Dzis kiedy nie mozna robic legalnie aborcji w Polsce, kobiety beda szukac pomocy u znachorow na Ukrainie. A swoja droga, dziwie sie, ze ta informacja o Platformie i aborcji nie zostala okraszona redaktorskim komentarzem. Dlaczego? :-))

 6. W K mówi

  PO to opcja niemiecka, dlatego zalecania Hitlera dotyczące aborcji w Polsce są zgodne z programem tej partii.

 7. Wojciech mówi

  PiS „lubi to”. Teraz mają bazę do robienia kompromisów i wyjątków…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.