PiS składa protest wyborczy. Chodzi o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu

Senat RP/ fot. Twitter
3

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło wnioski do Sądu Najwyższego w ramach protestów wyborczych. Chodzi o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska wnioski wpłynęły w piątek i dotyczą dwóch okręgów – nr 75 (Katowice) oraz 100 (Koszalin). W Katowicach wygrała Gabriela Morawska-Stanecka startująca z listy SLD. Otrzymała 64172 głosy. Kandydat PiS Czesław Ryszka uzyskał 2,5 tysiąca mniej głosów. W Koszalinie kandydat PiS Krzysztof Nieckarz otrzymał zaledwie 302 głosy mniej niż Stanisław Gawłowski startujący z własnego komitetu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48 miejsc w Senacie tracąc samodzielną większość w tej izbie parlamentu. Przy zapowiadanej przez opozycję „walce o demokrację” za pomocą blokowania ustaw w Senacie, oznacza to wydłużenie procesu legislacyjnego.

Protest wyborczy do Sądu Najwyższego złożyła też Konfederacja. – Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach, w których w wyniku propagandy TVP nasi kandydaci nie zostali posłami – poinformował szef Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. – Gdyby TVP i ogólnie media rzetelnie informowały o kampanii Konfederacji, to mielibyśmy 8, 9, może 10 proc. głosów i nie 11 posłów, ale 45 – podkreślił Winnicki.

Źródło informacji: PAP, Wirtualna Polska, Radio Zet

Zobacz też:

Powstało koło poselskie Konfederacji. Przewodniczącym Jakub Kulesza, wiceprzewodniczącym Krzysztof Bosak [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. pytek mówi

  Niech zgadnę: protesty P[artii] i[nteresów] S[yjonistycznych] zostaną uwaględnione, a Konfy – NIE!
  ZUluGula mówił: „To jest piękny Kraj!”

 2. anonim mówi

  Zorientowali się, że za judaszowe szekle nie przekupią niezależnych senatorów, żeby przeszli na ciemną stronę mocy. Teraz żydki i szabesgoje z PiS wiją się co by tu zrobić, żeby Pompeo mógł się wyspowiadać przez Kongresem i diasporą żydowską, że kurek z kasą z Polski został już odkręcony i płynie wielkim strumieniem niczym Nord Sream 1 i 2.

 3. anonim mówi

  Konfederaci wasz protest oleją ciepłym moczem, bo jesteście wrogami nr 1 syjonistycznej polskojęzycznej gangsterki politycznej o przydomku PiS. Parchy na samo słowo Konfederacja dostają białej gorączki a J. Daniels biega 20 razy dziennie do swojego koszernego kibla.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.