„PiS przez 5 lat nie rozliczył PO-PSL. Zatrzymanie Sławomira N. dotyczy działalności na Ukrainie” Konferencja posłów Konfederacji [WIDEO]

Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak / Fot. Twitter
2
SKLEP-WPRAWO.PL

Dzisiaj (20.07.2020) rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego ministra w rządzie Donalda Tuska, Sławomira N. W związku z tym posłowie Konfederacji zorganizowali konferencję prasową podczas której odnieśli się do wydarzeń, które dziś nie schodzą z „jedynek” portali.

Zdawałoby się, że ktoś zaczął realizować swoje obietnice wyborcze sprzed pięciu lat. Otóż rząd Prawa i Sprawiedliwości w kampanii wyborczej obiecywał, że ci złodzieje i aferałowie z rządu PO-PSL będą siedzieć, że wszystkie afery będą rozliczone i przez pięć lat okazało się, że żaden z bohaterów tych wszystkich afer: afery sopociej, reprywatyzacyjnej, Amber Gold, info-afer, nie siedzi na Białołęce, tylko w ławach sejmowych obok Prawa i Sprawiedliwości na Wiejskiej – konferencję otworzył przewodniczący koła poselskiego Konfederacja, Jakub Kulesza, który równocześnie powołał się na wypowiedź posła Artura Dziambora, który mówił o „niepisanej zasadzie nietykania się nawzajem PO i PiS”, a którą opublikowaliśmy na naszym portalu (ZOBACZ).

Kulesza zauważył, że zatrzymanie Sławomira N. nie dotyczy działalności w rządzie Donalda Tuska, ale działalności na Ukrainie. Krzysztof Bosak, który także brał udział w konferencji prasowej  i wskazał, że „udowodnienie korupcji jest trudne, bo politycy są sprytni i potrafią marnotrawić publiczne pieniądze”, także poprzez „zdejmowanie z siebie odpowiedzialności przy pomocy zmian ustawowych”.
Świetny przykład takiego zachowania mieliśmy w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że pod pretekstem przepisów antyepidemicznych rząd zredukował za sposób wydatkowania środków publicznych, a już obecnie planowane są kolejne zmiany przepisów, rozluźnianie dyscypliny finansów publicznych – wskazywał Bosak. – Odsuwajmy od władzy te partie, które skompromitowały się zachowaniem swoich liderów. Odsuwajmy je od poparcia społecznego, odsuwajmy je poza zakres debaty.

 

Przeczytaj także:

HIT! Dziambor obnaża obłudę POPiS: wnioski o wotum nieufności to bicie piany, a złodzieje nie siedzą w więzieniach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Hammurabi mówi

    Za cały komentarz rozumnemu człowiekowi powinien wystarczyć cytat przysłowia: „Kruk krukowi oka nie wykole”. Które oznacza, że „ludzie którzy mają wspólny interes zawsze będą siebie pilnować i bronić, dlatego trzeba na takie osoby uważać i nie wdawać się interesy”, lub jak kto woli „osoby znające się, zaprzyjaźnione i podobne do siebie, osoby należące do tej samej grupy interesów, do tej samej grupy zawodowej nie będą robiły sobie krzywdy”.
    Inaczej mówiąc albo wszelkie informacje o nadużyciach „drużyny” PO to kłamstwa, albo istnieje jakaś tajna umowa gabinetowa pozostawiająca dość szeroki margines bezpieczeństwa dla obu stron i właśnie obie strony jej ściśle przestrzegają w obawie o ewentualne haki. Innej możliwości nie ma.

  2. LOL mówi

    kolejny przykład na to że cała scena polityczno-kabaretowa to jedna klika, rączka rączkę myje, cały czas drapią się po pleckach w zaciszu kuluarów sejmu, razem popijając stuletnie brandy i zagryzając kawiorem (na koszt podatnika, oczywiście) do rozpuku zaśmiewają się z durnego Narodu…
    popis to ZDRAJCY I SPRZEDAWCZYKI. ale tłumacz to partyjnemu betonowi…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.