PiS przegrywa głosowanie! Sejm nie będzie rozpatrywał projektu ustawy o zmianach w kodeksie wyborczym

Sejm RP/ fot. Twitter
0

Podczas poniedziałkowego (6.04.2020) posiedzenia Sejmu Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie w sprawie wniesienia pod obrady projektu ustawy wprowadzającej głosowanie korespondencyjne dla wszystkich wyborców. Sejm odrzucił wniosek o rozpatrywanie tej ustawy.

„Za” głosowało 228 posłów z klubu PiS. Również 228 było „przeciw” – posłowie partii opozycyjnych i 3 posłów z klubu PiS: Wojciech Maksymowicz, Grzegorz Puda i Michał Wypij. Od głosu wstrzymało się trzech posłów z klubu PiS: Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka. Poseł Andrzej Kryj (PiS) nie głosował. Marszałek Witek odroczyła posiedzenie do 15.00, a następnie 18.30.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Co za paradoks! Wygląda na to że właśnie dzięki głosowaniu internetowemu była 100% frekwencja w opozycji i chaos w obozie rządzącym, co przyniosło przegraną PiS ws. wprowadzenia głosowania korespondencyjnego. Zapowiadana Tarcza 2.0 nie weszła. Ratowanie gospodarki musi czekać bo obóz rządzący majstruje przy kodeksach wyborczych i drugi tydzień prowadzi pertraktacje wewnętrzne – komentuje poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Poseł PiS Andrzej Kryj domaga się reasumpcji głosowania. Twierdzi, ze głosował „za”, ale system nie policzył jego głosu. O sprawie informuje dziennikarz TVP Info, Bartłomiej Graczak.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Jarosław Gowin podał się do dymisji: „Nieakceptowalny jest dla nas termin wyborów 10 maja”

 

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.