PiS przegrał głosowanie: obrady Sejmu odroczone. Żenujący komentarz ministra zdrowia

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. Facebook
4

We wtorek (20.10.2020) miało odbyć się specjalne posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie mieli pracować m.in. nad projektem ustawy posłów PiS wprowadzającym powszechny nakaz zakrywania nosa i ust oraz podwyżki i zniesienie odpowiedzialności za błędy dla lekarzy skierowanych do pracy z pacjentami covidowymi.

ZOBACZ: PiS dokręca śrubę! Projekt ustawy z powszechnym nakazem maskowania trafił do Sejmu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Posiedzenie zostało przełożone na środę, ponieważ PiS… przegrał głosowanie nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o odroczenie posiedzenia w celu przeanalizowania projektu ustawy. Posłowie otrzymali go w poniedziałek wieczorem. Projekt wraz z uzasadnieniem liczy 44 strony i wprowadza zmiany w wielu ustawach. To oczywiste, że potrzeba więcej czasu, aby rzetelnie sprawdzić każdą proponowana zmianę.

Za wnioskiem o odroczenie posiedzenia głosowało 218 posłów, w tym Konfederacja. Przeciw głosowało 207 posłów – wyłącznie z PiS. Wniosek KO przeszedł, ponieważ 28 posłów PiS nie wzięło udziału w głosowaniu. Nie głosowali m.in. Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Link do wyników głosowania TUTAJ.

Odroczenie obrad skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski. – Jeśli nie możesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem – napisał na Twitterze.

Ministrowi Niedzielskiemu strasznie spieszy się, żeby ustawowo nałożyć Polakom bezużyteczne i szkodliwe maseczki. Koniecznie też chce zrealizować plan „wszystkie ręce na pokład”, czyli skierować jak najwięcej lekarzy do tzw. walki z Covid. Inne choroby już się nie liczą, a system został tak skonstruowany, żeby de facto odciąć pacjentów niecovidowych od opieki medycznej. Tak dla ministra Niedzielskiego wygląda „zdrowie”, które przegrało z „politykierstwem”, bo posiedzenie Sejmu zostało odroczone o jeden dzień.

Zamiast wypisywać takie żenujące komentarze, niech lepiej minister Niedzielski zapyta prezesa Kaczyńskiego i  premiera Morawieckiego, dlaczego nie wzięli udziału w głosowaniu. Jeśli sprawa jest tak pilna, to powinni być na miejscu, żeby nacisnąć właściwy przycisk. Mogli go nawet nacisnąć zdalnie. Ale tego nie zrobili. Czyżby politykierstwo?

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Niedzielski zapowiada wzrost zakażeń do 15-20 tys. dziennie. DDM nie działa, a minister szczuje na osoby bez maseczek

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  Nie udalo sie pisiorom przepchac gniota. I cale szczescie

 2. gość mówi

  Niestety, nie ma się z czego cieszyć. To tzw. totalna opozycja nalegała na szybkie wprowadzenie ustawy wymuszającej duszenie szmatą. PiS ma to samo podejście. Jeśli ci przestępcy to wprowadzą, to obecny reżim totalitarny będzie zalegalizowany i już żaden sąd nie pomoże.

 3. wilk mówi

  ZENUJACY TO JEST MINISTER ZDROWIA

 4. markusl mówi

  „Podazaj za liderem, albo zejdz z drogi..” Brzmi znajomo ? Powinno , to cytat z filmu „Idioktacja” ktora jak widac stala sie rzeczywistoscia i to nie w roku 2500 jak zakladal autor ale znacznie wczesniej… Widac zdebilenie ludzi osiagnelo juz poziom w ktorym nawet nie sa w stanie myslec na poziomie , ktory zabezpieczyl by im przetrwanie. Jak w filmie siedza na „sraczu” przed tv i karmia sie osiagnieciami „specjalistow” ktorzy niczego nie sa w stanie udowodnic… Moze to juz wlasnie sa czasy ostateczne… Tacy jestesmy madrzy ze sami sie wykonczymy i to bez przyczyny…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.