PiS łupi Polaków nawet za granicą! Mentzen o likwidacji ulgi abolicyjnej i podwójnym opodatkowaniu spółek komandytowych [WIDEO]

fot. pixabay
6

Podczas, gdy Polacy żyją tzw. walka z pandemią, PiS coraz głębiej sięga do kieszeni obywateli, w tym tych, którzy pracują za granicą. W sobotę (28.11.2020) Sejm przegłosował likwidację ulgi abolicyjnej oraz podwójne opodatkowanie spółek komandytowych.

Od 1 stycznia 2020 roku Polacy uzyskujący dochody za granicą będą musieli dopłacić polskiemu fiskusowi różnicę pomiędzy podatkiem zapłaconym w tych krajach, a daniną, którą powinni opłacić w Polsce. Limitem odliczenia będzie 1360 zł, co odpowiada dochodowi 8 tys. zł. Dochód powyżej tej kwoty podlega opodatkowaniu w Polsce nawet jeśli w kraju zarobkowania mieści się w kwocie wolnej. Co oczywiste, rozwiązanie to zachęca do emigracji, bo pozostawanie polskim rezydentem podatkowym po prostu jest nieopłacalne. PiS obiecywał, że będzie działał tak, aby jak najwięcej Polaków wróciło z emigracji. Tymczasem likwidacja ulgi abolicyjnej oznacza wypychanie Polaków z kraju. I to wraz z rodzinami. Sukces!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sejm przegłosował też podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. Od 1 stycznia 2021 przedsiębiorcy prowadzący takie spółki, będą opodatkowani podatkiem PIT oraz CIT. W Polsce działa około 50 tys. takich spółek, z czego wiele to spółki rodzinne. Nowe przepisy sprawią, że ich działalność stanie się nieopłacalne. Dodatkowo, rząd złapał przedsiębiorców w pułapkę nie dając im czasu na zmianę statusu spółki.

Jak bronić się przed pazernością „dobrej zmiany”? Sławomir Mentzen podpowiada, co zrobić, żeby nie dać się złupić rządowi Mateusza Morawieckiego.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Nakaz noszenia maseczek nadal niezgodny z prawem. Rozporządzenie nie uwzględnia przepisów znowelizowanej ustawy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Podobno w 2020 roku ponad 6.000 Amerykanów zrezygnowało ze swojego obywatelstwa i trend ten jest coraz bardziej popularny właśnie z powodu podwójnego opodatkowania.

  Polacy niedługo zaczną szukać korzeni w Niemczech, w Czechach lub na Litwie, aby tylko nie w Polsce. Rosja pewnie chętnie przyjęłaby Polaków wraz z ich kapitałem. Zbieranie owoców w Niemczech i Holandii przestanie się Polakom opłacać.
  Opcją drugą jest zostanie stałym rezydentem podatkowym tylko w obcym kraju. PIS wykopuje Polaków z Polski.

 2. verizanus mówi

  Chyba robią wszystko aby Polakom odechciało się być Polakami. Najbardziej wytrwali, najbardziej religijni pozostaną zawsze Polakami.

  1. Pomagać nie szkodzić mówi

   Zostań Niemcem , Francuzem lub Europejczykiem ,tak będzie lepiej ………

 3. wilk mówi

  A CO TO TUSK BYL ICH NAUCZYCIELEM,A TERAZ SAMI NAS OKRADAJA TYLKO KTO TERAZ BEDZIE ICH KOZLEM OFIARNYM

 4. Zróbcie coś dobrego mówi

  Miliardy wydane na walkę z covidem , na tarczę anty kryzysową ,to pieniądze z bankomatu ? Kim jest ten Menzten jakimś super ekspertem od wszystkiego ? Najlepiej niech firmy płacą podatki w rajach podatkowych .

 5. szalom mówi

  To tylko jedno z posunięć wymuszających emigrację Polaków. Potrzeba nas 15 mln. do czarnych robót w Kaganacie. Tak niegdyś mędrcy uchwalili w Rzymie i jest to konsekwentnie realizowane. Po co się potem męczyć z nadmiarem Polaków jak z Palestyńczykami kiedy można systematycznie zmniejszać ich populacje wcześniej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.