PiS łupi Polaków nawet za granicą! Mentzen o likwidacji ulgi abolicyjnej i podwójnym opodatkowaniu spółek komandytowych [WIDEO]

fot. pixabay
6

Podczas, gdy Polacy żyją tzw. walka z pandemią, PiS coraz głębiej sięga do kieszeni obywateli, w tym tych, którzy pracują za granicą. W sobotę (28.11.2020) Sejm przegłosował likwidację ulgi abolicyjnej oraz podwójne opodatkowanie spółek komandytowych.

Od 1 stycznia 2020 roku Polacy uzyskujący dochody za granicą będą musieli dopłacić polskiemu fiskusowi różnicę pomiędzy podatkiem zapłaconym w tych krajach, a daniną, którą powinni opłacić w Polsce. Limitem odliczenia będzie 1360 zł, co odpowiada dochodowi 8 tys. zł. Dochód powyżej tej kwoty podlega opodatkowaniu w Polsce nawet jeśli w kraju zarobkowania mieści się w kwocie wolnej. Co oczywiste, rozwiązanie to zachęca do emigracji, bo pozostawanie polskim rezydentem podatkowym po prostu jest nieopłacalne. PiS obiecywał, że będzie działał tak, aby jak najwięcej Polaków wróciło z emigracji. Tymczasem likwidacja ulgi abolicyjnej oznacza wypychanie Polaków z kraju. I to wraz z rodzinami. Sukces!

Sejm przegłosował też podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. Od 1 stycznia 2021 przedsiębiorcy prowadzący takie spółki, będą opodatkowani podatkiem PIT oraz CIT. W Polsce działa około 50 tys. takich spółek, z czego wiele to spółki rodzinne. Nowe przepisy sprawią, że ich działalność stanie się nieopłacalne. Dodatkowo, rząd złapał przedsiębiorców w pułapkę nie dając im czasu na zmianę statusu spółki.

Jak bronić się przed pazernością „dobrej zmiany”? Sławomir Mentzen podpowiada, co zrobić, żeby nie dać się złupić rządowi Mateusza Morawieckiego.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Nakaz noszenia maseczek nadal niezgodny z prawem. Rozporządzenie nie uwzględnia przepisów znowelizowanej ustawy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Podobno w 2020 roku ponad 6.000 Amerykanów zrezygnowało ze swojego obywatelstwa i trend ten jest coraz bardziej popularny właśnie z powodu podwójnego opodatkowania.

  Polacy niedługo zaczną szukać korzeni w Niemczech, w Czechach lub na Litwie, aby tylko nie w Polsce. Rosja pewnie chętnie przyjęłaby Polaków wraz z ich kapitałem. Zbieranie owoców w Niemczech i Holandii przestanie się Polakom opłacać.
  Opcją drugą jest zostanie stałym rezydentem podatkowym tylko w obcym kraju. PIS wykopuje Polaków z Polski.

 2. verizanus mówi

  Chyba robią wszystko aby Polakom odechciało się być Polakami. Najbardziej wytrwali, najbardziej religijni pozostaną zawsze Polakami.

  1. Pomagać nie szkodzić mówi

   Zostań Niemcem , Francuzem lub Europejczykiem ,tak będzie lepiej ………

 3. wilk mówi

  A CO TO TUSK BYL ICH NAUCZYCIELEM,A TERAZ SAMI NAS OKRADAJA TYLKO KTO TERAZ BEDZIE ICH KOZLEM OFIARNYM

 4. Zróbcie coś dobrego mówi

  Miliardy wydane na walkę z covidem , na tarczę anty kryzysową ,to pieniądze z bankomatu ? Kim jest ten Menzten jakimś super ekspertem od wszystkiego ? Najlepiej niech firmy płacą podatki w rajach podatkowych .

 5. szalom mówi

  To tylko jedno z posunięć wymuszających emigrację Polaków. Potrzeba nas 15 mln. do czarnych robót w Kaganacie. Tak niegdyś mędrcy uchwalili w Rzymie i jest to konsekwentnie realizowane. Po co się potem męczyć z nadmiarem Polaków jak z Palestyńczykami kiedy można systematycznie zmniejszać ich populacje wcześniej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.