Ks. Isakowicz-Zaleski krytycznie o wizycie prezydenta Dudy na Ukrainie: „Po raz trzeci ominął doły śmierci na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej”

fot. twitter
8

„Prezydent Andrzej Duda nie posłuchał rozsądnych opinii, uznając, że dobre układy z oligarchami, którzy niepodzielnie trzęsą młodym państwem nad Dnieprem i Dniestrem, są ważniejsze niż np. troska o pamięć i prawdę o barbarzyńskiej zagładzie około 150 tysięcy Polaków i obywateli polskich innych narodowości. Dlatego też po raz trzeci udał się on na Ukrainę, aby wesprzeć tamtejszy obóz władzy. Po raz trzeci także ominął masowe „doły śmierci” na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, w których bez żadnego pochówku leżą kości polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Z kolei w czasie publicznych wystąpień ani razu, jak i w czasie poprzednich wizyt, nie zdobył się na powiedzenia prawdy tak o ludobójstwie Polaków, jak i jego sprawcach, używając jedynie pokrętnych sformułowań typu „straszne czasy i straszne wydarzenia”. Takie klituś-bajduś, którego nikt z polskich polityków z pewnością nie użyłby wobec innych ludobójstw np. Zbrodni Katyńskiej czy Holokaustu Żydów” – pisze ksiądz Isakowicz-Zaleski w felietonie na portalu rmf24.pl.

Ks. Isakowicz-Zaleski przytacza opinię dr hab. Włodzimierza Osadczego, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dyrektora Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum „Ukrainicum”, który twierdzi, że kolejne wizyty prezydenta RP na Ukrainie „nie mają najmniejszego sensu” i prowadzą wyłącznie do „szwanku majestatu Rzeczypospolitej”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W felietonie znajduje się też stwierdzenie, że korzyści z wizyt polskich ministrów i polskiego prezydenta odnosi wyłącznie prezydent Poroszenko, który wykorzystuje polskie wsparcie w walce z atakującymi go ukraińskimi oligarchami. „Poroszenko wpuścił swego gościa „w maliny”, wmawiając mu, że poprzez powoływanie kolejnych komisji da się rozwiązać piętrzące problemy. Takie komisje to klasyczne przelewania z pustego w próżne i gra na zwłokę” – podsumowuje wizytę prezydenta Dudy ks. Isakowicz-Zaleski.

Trudno nie zgodzić się z tezami stawianymi przez ks. Isakowicza-Zaleskiego. Ukraina w dalszym ciągu blokuje możliwość przeprowadzenia ekshumacji polskich ofiar Rzezi Wołyńskiej domagając się, aby Polska stawiała pomniki zbrodniczej OUN-UPA. Bandera i jego rezuni są bohaterami Ukrainy, a Polakom próbuje się sprzedać narrację, w myśl której Rzeż Wołyńska nie była zaplanowanym przez Ukraińców ludobójstwem, ale rezultatem polsko-ukraińskich walk, za które odpowiedzialni są Polacy. Przymykanie na to oczu i chowanie głowy w piasek na pewno nie służy normalizacji stosunków polsko-ukraińskich.

Sytuacja jest paradoksalna: Polska wspiera Ukrainę zarówno finansowo, jak i politycznie, tłumacząc to obawą przed „połknięciem” Ukrainy przez Rosję, co miałoby doprowadzić do zagrożenia polskiej granicy wschodniej. Tymczasem Ukraina po mistrzowski wykorzystuje polski strach przed Rosjanami i ordynarnie szantażuje swojego polskiego sojusznika domagając się uhonorowania zbrodniczej OUN-UPA. W Polsce  jest już ok. 2 milionów Ukraińców. Kolejne miliony chce sprowadzać premier Morawiecki. Oby nie skończyło się tym, że Ukraina machnie ręką na ziemie okupowane przez Rosjan i odbije sobie to na Polsce finalizując ludobójczy plan swojego gieroja Bandery.

Źródło: rmf24.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Właściciele III-j okągłostołowej tak sobie życzą więc pachoły na wyprzódki…… Na powyższym zdjęciu Patroszeno ustawił mało znaczącego gościa po swojej lewej stronie

 2. Jarek mówi

  czy prezydent Duda, pomijając fakty jego notorycznej zdrady narodu to w ogóle Polak bo szczerze w to wątpię

 3. michu mówi

  Pewnie Polak, tylko zdemoralizowany nieco. Zna historię, ma słaby charakter. Wie, że Polacy za obronę ich interesów go przed wrogami nie obronią. A wrogowie za występowanie przeciw nim ukarzą. I odwrotnie. Jak będzie działał przeciw Polsce nagroda pewna (vide Kiszczak Tusk itp.). Jak na korzyść Polski to wiadomo (seryjny samobójca, cienka emerytura itp.)

 4. Matka polka mówi

  Duda nie walczy o Polskę i jej interesy; chowa głowe w piasek udając, że nic się nie stało i nie dzieje. Z zachowania i mowy jego widać, że daleko mu do Polaka. To jest osoba, która pogrąża naszą ojczyznę.

 5. Ivo mówi

  Judaszu zdrajco duda won z Polski-natychmiast!!!!

 6. Tadeusz mówi

  nie zapomnijcie rodacy ze bandery prawa reka byl zyd ukrainski, ciekawa sprawa poniewaz w szeregach armii czerwonej i hitlerowskiej sluzylo sporo zydow!

 7. Zdzisław mówi

  Nienawiść do Polaków wypływa z naszej pychy i buty, a dziś z pogardy i wyzysku emigrantów zarobkowych, która w historii za Korybuta Wiśniowieckiego, palownika, oddaliła ten Naród od Polski, co wykorzystała Rosja i Niemcy , także UPA, i Kościół Grekokatolicki itp. Potrzebujemy wzajemnego szacunku i resetu opartego na wyznaniu wzajemnych win, pokorze i pokucie. Po katolicku!

 8. julie mówi

  Judaszu , folksdojczu dudo wooooooon z Ojczyzny Polakow ! ! ! Woooooon …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.