PiS kapituluje przed UE! Nie będzie głosowania nad uchwałą potępiającą rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. wyroku TK

Sejm RP/ fot. Twitter
10

W czwartek (26.11.2020) Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października stwierdzający, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP. Rezolucja potępia decyzję TK i stwierdza, że „orzeczenie to zagraża zdrowiu i życiu kobiet.”

W rezolucji napisano, że „nieuzasadnione przekroczenie ograniczeń w dostępie do aborcji, wynikające ze wspomnianego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, nie chroni przyrodzonej i niezbywalnej godności kobiet, gdyż narusza Kartę Praw Podstawowych, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, liczne konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także Konstytucję RP”. Dokument powstał z inicjatywy grupy Socjalistów i Demokratów, a jego sprawozdawcą jest europoseł Robert Biedroń.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na rezolucję PE, Konfederacja przygotowała projekt uchwały, w której napisano, że „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie odrzuca roszczenia Parlamentu Europejskiego do opiniowania procesu stanowienia prawa w Polsce”.

Pod projektem podpisało się również kilku posłów Solidarnej Polski i dzięki temu uzyskał on wymagane minimum 15 głosów.

Jednak Sejm nie będzie głosował nad uchwałą. Pomimo apeli posłów Konfederacji marszałek Witek nie zwołała Konwentu Seniorów w tej sprawie. PiS po raz kolejny skapitulował przed Unią Europejską. Tak jak w przypadku Konwencji Stambulskiej, która nadal nie została wypowiedziana. Tak jak w przypadku zgody na dekarbonizację i tzw. neutralność klimatyczną, która dobije polską gospodarkę. Tak jak w przypadku braku weta wobec lipcowych konkluzji unijnego szczytu, do których wpisano mechanizm „pieniądze za praworządność”. PiS głośno krzyczy, że nie odda ani guzika, ale po cichu realizuje unijną agendę odbierającą Polsce suwerenność.

Źródło informacji: Twitter, wp.pl

Zobacz też:

Dlaczego Konfederacja głosowała przeciw uchwale wspierającej rząd w negocjacjach budżetowych w UE? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Mowi sie, ze PIS trzeba usunac z polityki do skali podworkowej, zydowsko ukrainskiej partii.

  Caly czas mowi sie DLACZEGO.

  Wyborcow interesuje jednak PO CO? Co to da?

  To tlumaczenie w polowie sprawy jest tylko opowiadniem, ze Konfederacja nie ma programu a Bosak gadula nie jest liderem.

  To jest tak nielogiczne, ze az smieszne:

  PISowi w negocjacjach bardzo pomagaloby istnienie innego programu i partii mogacych wciagnac ludzi w wyborach – nawez gdyby ten PIS przekretasow i obcych tego by nie chcial.
  Dlatego krytykanctwo PISowskiego rzadu w sejmie jest nieskutecune i traktowane poblazliwie.
  W ten spsob Konfederaja ma dwie sily przeciwne: lewacy w UE i lewactwo w samym PIS.

  Byc moze Bosak nie jest zlym czlowiekiem, oszustem pragnacym wybic sie na krytykanctwie ale jako lider to jest smieszna postac, taki przyglup.

  1. Hammurabi mówi

   Przygłup powiadasz…
   Chciałbym zobaczyć na żywo, jak byś sobie poradził w dyskusji z tym – jak piszesz – „przygłupem”.
   To, co się teraz dzieje jest następstwem lenistwa intelektualnego nas, Polaków. PIS kupując elektorat i formując większość w sejmie, pozaciągał pewne długi, które teraz musi spłacać choć kiedy wygrywał sytuacja była diametralnie inna.
   Które z obecnych ugrupowań ma jakiś sensowny plan dla kraju? PO? „Lewica”? Może PSL – Koalicja Polska? z Koalicją Obywatelską? No które?
   Przecież przeciwwagą dla reform przeprowadzanych (nieudolnie i bardzo pobieżnie) przez PIS jest jedynie tak naprawdę krecia robota opozycji tej z Wiejskiej i tej brukselskiej.
   To nie kto inny jak jak „drużyna”: Miller, Lewandowski, Buzek, Sikorski, Belka, Kopacz, Spurek, Kohut, Ochojska, Arłukowicz, Cimoszewicz, Biedroń, Thun czy Liberadzki przecierają w Brukseli szlaki dla każdej, nawet irracjonalnej inicjatywy wychodzącej z sejmowego piekiełka.
   Na cóż..
   Jak widać należysz do tej jakże licznej grupy „intelektualistów”, głosujących na ładnych i gładkich nie na mądrych. Pewnie tacy jak Ty, wolą zagłosować na Jachirę…
   A ja Ci powiem, że to co się teraz dzieje, to dopiero początek. Polacy kiedyś (oby nie za późno) się obudzą i wówczas tacy jak Ty staną w szerokim rozkroku.
   Ja już dawno zrozumiałem, że musi powstać w Polsce partia, organizacja czy jakiś inny twór na tyle radykalny i bezlitosny, by mógł poprzecinać te wszystkie wrzody infekujące polską krew i w wielkim bólu powyciskać z nich ropę.
   Póki co, wszystkie nieśmiałe próby są niszczone w zarodku przez sprawujących władzę, bo doskonale sobie zdają sprawę, że przy ogromie win jest skazana na niebyt. Dlatego zawsze każdej patriotycznej organizacji tak na wszelki wypadek przykleja się łatę nazizmu, faszyzmu czy szowinizmu, choć tak naprawdę niewielu wie czym się te pojęcia różnią.

  2. kici kici KOCUR mówi

   Ja też jestem zdania że wszyscy Polacy powinniśmy się zjednoczyć bo w jedności siła i nie ma co obrażać się na jednego polityka z drugim bo jego poglądy odbiegają trochę od naszych. Jednak muszę tutaj wtrącić swoje trzy grosze:
   Niedawno oglądałem wywiad z panem Markiem Jakubiakiem, człowiekiem którego do tej pory bardzo ceniłem i ubolewałem nad tym że Konfederacja nie potrafiła się z nim dogadać. Wywiad oczywiście świetny, pan Marek bardzo rozsądnie odpowiadał na zadawane mu pytania, dzielił się swoimi słusznymi, zdawałoby się na pierwszy rzut oka, opiniami i wnioskami aż do pewnego momentu. Dyskusja dotyczyła tzw piątki dla zwierząt pana Kaczyńskiego. Pan Jakubik słusznie oburzył się na temat tej ustawy, skrytykował ją i … oznajmił że cała ta ustawa powinna wylądować w koszu na śmieci za wyjątkiem punktu dotyczącego hodowli zwierząt futerkowych, bo obecnie są doskonałe sztuczne zamienniki i każda elegantka może kupić sobie sztuczne futro które całkowicie zastępuje naturalne i nie potrzeba męczyć i zabijać biednych zwierzątek. Ta ostatnia wypowiedź zajechała mi takim lewactwem że aż zaniemówiłem w pewnym momencie z wrażenia. Przestałem dziwić się ze Konfederacja nie chce mieć już z tym człowiekiem nic do czynienia a i ja sam zmieniłem diametralnie opinię o nim. Podam kilka powodów dlaczego: po pierwsze i najważniejsze to jest to że Polska przoduje w Europie w bardzo niewielu dziedzinach. Jedną z tych dziedzin jest właśnie branża futrzarska i chociażby z tego powodu zamiast ją likwidować wręcz odwrotnie powinno się ją wzmacniać, dofinansować i jak najbardziej rozwijać. Przecież to jasne jak słońce. Kto tego nie rozumie to ja uważam że nie jest patriotą tylko głupolem. Druga sprawa to jest problem z utylizacją różnych produktów ubocznych związanych z hodowlą innych zwierząt. Norki były tym skarmiane i problem ten w ogóle nie istniał. Likwidacja tej branży doprowadzi do tego że trzeba będzie odpady te utylizować za granicą co wiąże się z dodatkowymi kosztami a co za tym idzie podwyżką cen na inne zupełnie nie związane z branżą futrzarską produkty. Po trzecie to skoro są takie doskonałe zamienniki i można w nie się zaopatrzyć zamiast w naturalne futra to może tak z branży pana Marka… a po co pić piwo i narażać swoje zdrowie oraz ryzykować że się wpadnie w alkoholizm skoro są takie smaczne inne zamienniki jak cola, pepsi i inne. Po czwarte przecież co dziennie alarmowani jesteśmy przez ekoterrorystów tym że trzeba zrezygnować z tworzyw sztucznych bo one rozkładają się 100 milionów lat… haha.. to w takim razie tym bardziej powinno promować się naturalne produkty, ekologiczne z którymi nie będzie później żadnych problemów i szybko ulegną rozkładowi, po piąte, po szóste, po siódme, nie będę tutaj zanudzał Ciebie i innych użytkowników ale powodów znalazłbym jeszcze bardzo bardzo dużo. I tyle w tym temacie. Pozdrowienia od KOCURA

  3. Hammurabi mówi

   Dokładnie!
   Napisałem, że PIS kupując – obiecywał i ta nieszczęsna piątka, to pewnie jedna z rat „długu”.
   My jako społeczeństwo jesteśmy przez lokatorów z Wiejskiej traktowani jak przygłupy potrzebne jedynie do oddania ważnego głosu a i to nie do końca, bo dzięki „kapitalnej” ordynacji wyborczej zawsze może dojść do „cudu nad urną”!
   Popatrz „Solidarna Polska” Ziobry, ze swoimi aspiracjami, pomysłami i ambicjami, do tego gowinowe „Porozumienie” nie mniej łase na władzę.
   Taki Gowin to nawet po podaniu się do dymisji w kwietniu tego roku ze wszystkich zajmowanych stanowisk na których nieźle nabruździł, już w październiku został przez „stęsknionego” Morawieckiego powołany na urzędy wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra rozwoju, pracy i technologii niczym „mąż opatrznościowy”…
   Taki geniusz?
   Bynajmniej. Jego obecność w rządzie to wynik zakulisowych rozmów i targów a nie kompetencji, bo te nie tylko Gowin ma marne. Za to i on i jego kolesie mają przemożne „parcie” na synekury. Osiemnastu posłów i dwóch senatorów „Porozumienia” oraz siedemnastu „Ziobrystów” to w przypadku rządzącej partii skarb, dla którego wiele trzeba przełknąć. Czemu?
   Gdyby PIS miał 276 swoich posłów a nie 200 mógłby nawet odrzucić weto prezydenckie aposiadając 307 własnych posłów mógłby nawet zmienić konstytucję i właściwie byłby nie do ruszenia. Ma jednak „swoich 200 i te 35 „ziobrogowinowe szable” to akurat dość na uchwalanie ustawy zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów czyli 230.
   Stąd takie a nie inne ruchy Kaczyńskiego zmuszonego rozdawać obu ugrupowaniom nie tylko miejsca w rządzie i spółkach skarbu państwa ale i poza nimi, w województwach i ulegać jakimś szantażom jak – prawdopodobnie – było w przypadku piątki zwierzęcej. .
   Jakubiak zna te zależności jednak i on czasem „musi” powiedzieć nie to, co akurat myśli. To jak szachy tyle, że życie pędzi jak szalone a każde opóźnienie to zagrożenie.

 2. Ireneusz mówi

  A czego się spodziewali po żydówce z Wałbrzycha?

  1. anonim mówi

   Dokladnie wstretne zydowskie babsko, w tych slepich widoczna talmudyczna nienawisc do gojow Polakow.

 3. Krzysztof mówi

  Jak głosowala Konfederacja w sprawie polskiego veta? Tłumaczyli że to jest taka uchwała nie mająca żadnego znaczenia. Natomiast ich uchwała ma znaczenie takie że jak PIS nie poprze to będzie zdrada?

 4. Jan Kowalski mówi

  Winnicki znowu buńczucznie pokrzykuje, a w razie draki wieje w krzaki, jak np Marsz Niepodległości 2020 Teraz krytykuje PiS za brak veta, a gdy przyszło co do czego, to w głosowaniu temu się sprzeciwił. To jest jakieś rozdwojenie jaźni, czyli schizofrenia polityczna. Kompletnie niewiarygodny .

 5. wilk mówi

  POLSKA MOSI JAK NAJSZYBCIEJ OPOSCIC TA ORGANIZACJE PRZESTEPCZA JAKA JEST UNIA EUROPEISKA

 6. z-k mówi

  PIS zawsze kapituluje. Jedynym ich zwycięstwem będzie uchwalenie razem ze Spurek i Jachirą „piątki dla zwierząt” a potem będzie już tylko wyprowadzenie sztandaru, oddanie władzy żydo – masońsko – pruskiemu stronnictwu i zapewnienie garstce pretorianów z pierwszych miejsc na listach tłustej zupy w opozycyjnych ławach u Budki i Biedronia. A ja cholera na nich głosowałem…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.