„PiS i PO okładają się grabkami w piaskownicy”. Konfederacja o chaosie wyborczym i kłusownictwie politycznym w Sejmie [WIDEO]

Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki/ fot. screen
0

We wtorek (5.05.2020) rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego zostaną wprowadzone kolejne poprawki do tarczy antykryzysowej oraz odbędzie się głosowanie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych. Podczas konferencji prasowej posłowie Konfederacji, Krzysztof Bosak, Jakub Kulesza i Robert Winnicki, przedstawili stanowisko tego ugrupowania wobec chaosu, jaki panuje zaledwie 5 dni przed terminem wyborów prezydenckich.

– Za kilka dni powinny odbyć się wyznaczone na 10 maja wybory prezydenckie. Wybory, w których jestem kandydatem to wybory, które nie wiadomo, kiedy się odbędą, nie wiadomo, w jakiej formule będzie głosowanie, nie wiadomo, co z przepisami powracającymi z Senatu, nie wiadomo nawet, co z większością rządową – powiedział Krzysztof Bosak. Podkreślił, że ta sytuacja jest wynikiem nieodpowiedzialności obozu rządzącego oraz obstrukcji w Senacie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– PiS i Platforma, jak dzieci w piaskownicy okładające się grabkami po głowach, zrobiły sobie z tych wyborów kartę przetargową. Przeciągają linę uwagi społecznej i emocji społecznych sądząc, że coś na tym zyskają. Konfederacja od samego początku przyjęła zupełnie inne podejście, odpowiedzialne i propaństwowe. Od początku alarmowaliśmy, że będzie problem ze skompletowaniem komisji wyborczych – wskazał Bosak i przypomniał, że Konfederacja wskazywała również na problemy z przygotowaniem powszechnych wyborów korespondencyjnych. Te wszystkie przepowiednie i ostrzeżenia spełniły się.

– Takiego cyrku polska demokracja jeszcze nie widziała. My w tym cyrku nie chcemy brać udziału – stwierdził Bosak. – Konfederacja jest niepodatna na to kłusownictwo polityczne, które w ostatnich dniach odbywa się w Sejmie, na te wszystkie podchody polityczne, które są czynione wobec naszych posłów. Zdecydowanie odrzucamy wszelkie propozycje korupcji politycznej – oświadczył.

Poseł Jakub Kulesza poinformował, że wszyscy posłowie Konfederacji wezmą udział w głosowaniu dotyczącym wyborów korespondencyjnych i zagłosują jednolicie, a wszelkie akcje podjazdowe ze strony polityków PiS w stosunku do posłów Konfederacji i ich rodzin utwierdzają Konfederatów w przekonaniu, żeby głosować jednolicie. Kulesza stwierdził, że pojawiające się propozycje „ścieżki posła Andruszkiewicza” wzbudzają śmiech i politowanie.

Poseł Robert Winnicki podkreślił, że za obecny kryzys odpowiadają zarówno rządzący, jak też marszałek Senatu Tomasz Grodzki. – Lewicowo-liberalna opozycja z Senatu współodpowiada za kryzys wyborczy i konstytucyjny, kryzys państwa polskiego, który ma miejsce 30 lat po okrągłym stole. Okrągłostołowa klasa polityczna, Platforma, PiS, Lewica i cała reszta kompromituje państwo polskie w stopniu nieznanym we współczesnej Europie. Pięć dni przed wyborami zarządzonymi na 10 maja jedyna pewna rzecz, jaką wiemy, jest taka, że te wybory nie odbędą się 10 maja – powiedział Winnicki. – Czas skończyć z tym chocholim tańcem – dodał.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

PiS próbuje przekupić posłów Konfederacji. Bosak: „Nie jesteśmy na sprzedaż” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.