PiS chce całkowicie rozbroić Polaków! Skandaliczny projekt ustawy o broni

fot. pixabay.com
11

Prawo i Sprawiedliwość zrazi do siebie kolejną grupę, która naiwnie oczekiwała, że zostanie potraktowana poważnie. Chodzi o szeroko pojęte środowisko strzeleckie, któremu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zgotowało właśnie bardzo przykrą niespodziankę w postaci nowelizacji ustawy dotyczącej obrotu gospodarczego bronią – alarmuje Łukasz Warzecha w artykule „PiS na wojnie ze strzelcami” opublikowanym 13 sierpnia w „Rzeczpospolitej”.

„Przewiduje się wprowadzenie rejestracji dotychczas swobodnie sprzedawanej broni czarno prochowej. (…) Ustawa przewiduje, formalnie rzecz biorąc, wywłaszczenie bez odszkodowania, każe bowiem „zwrócić […] do organu właściwego do wydania pozwolenia na broń” dotychczas całkowicie legalne magazynki o większej pojemności. Zabrania noszenia broni załadowanej wszystkim jej posiadaczom poza tymi, którym przyznano pozwolenie do ochrony osobistej (a tu policja ma wciąż pełną uznaniowość). Oznacza to zaproszenie dla bandytów, którym dziecinnie łatwo będzie napaść na osoby wychodzące choćby ze strzelnicy – z rozładowaną bronią” – pisze Warzecha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziennikarz zwraca też uwagę na skandaliczny tryb przygotowywania nowych przepisów. „Rządzący doskonale wiedzą, że mają do czynienia z grupą mocno zaangażowaną i dobrze zorganizowaną, która jest w stanie przedstawić dobrze umotywowane uwagi, opinie, a nawet własne propozycje kompletnych rozwiązań legislacyjnych – o ile wciągnie się ją do rozmowy. Mimo to prace nad rewolucyjną zmianą prawa są prowadzone w ukryciu, w gronie urzędników, chroniących własną wygodę lub interes” – pisze Warzecha.

Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość próbuje przeforsować przepisy prowadzące de facto do całkowitego rozbrojenia Polaków? Przecież i tak Polacy są obecnie jednym z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie. Warzecha wskazuje na argumentację polityków PiS, w myśl której Polacy „nie dojrzeli” do posiadania broni.

„Trudno się dziwić, że w środowisku strzeleckim wrze, a najłagodniejsze komentarze to „kpiny”, „bezczelność” czy zapowiedzi, że już nigdy nie postawi się znaczka na karcie wyborczej przy logo PiS. Nic dziwnego, skoro tyle zostało z zapowiadanego szumnie w 2015 r. „słuchania obywateli” – konkluduje Warzecha.

Źródło cytatów: rp.pl

Przeczytaj też:

Pismo do poseł Pawłowicz w sprawie złamania obietnicy wyborczej PiS dotyczącej elektrowni wiatrowych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  A z jakiej racji niewolnicy mają mieć broń? Zawsze w historii wyróżnikiem dla niewolników było to, że nie mogli mieć broni i musieli pracować na swoich panów. A co się stanie jak niewolnicy nie będą chcieli dawać na Urząd Skarbowy? To jak sobie odpowiednie służby (służby ich panów) z nimi poradzą?

  1. ted mówi

   Niech działają tak dalej, zbliżają się wybory, podziękujemy im za to przy urnach.

 2. Hammurabi mówi

  Rozbrojenie społeczeństwa, jest konieczne. Pozbawione bowiem broni, nie będzie mogło przeciwstawić się kolejnym ustawom, które zapewne już czekają na wprowadzenie w życie, jak choćby ta przyznająca Żydom polskie pieniądze jako „emerytury”, która dziwną jednomyślnością cieszyła się w polskim – podobno – parlamencie. Tylko dwóch posłów głosowało przeciw. Posłowie PRZEMYSŁAW WIPLER (pis) i WOJCIECH SZARAMA
  (niezrzeszony). Reszta ochoczo głosowała „za”. Kopacz, Schetyna, Kaczyński, Duda… Od lewa do prawa, bez wyjątku! Na co jeszcze mogą wpaść, strach pomyśleć. Ponad ćwierć miliarda z naszych pieniędzy wypływa z kraju ku uciesze naszych wrogów, podczas kiedy Polacy na symbolicznych emeryturach cierpią biedę! Kiedy zbrojenie armii przypomina grzebanie na składnicy złomu. Co może być kolejnym „gestem” w kierunku Jerozolimy? Polskie lasy? Może jakaś autonomia w kilku województwach? Wówczas rozbrojenie Polaków będzie zrozumiałe, bo mogą się w końcu zdenerwować i pogonić całe to towarzystwo żydowskiej adoracji.

  1. Marek Maroszek mówi

   PRZEMYSŁAW WIPLER (pis) i WOJCIECH SZARAMA… Wipler juz nie byl w PIS, jedynie Szarama. A glosowanie odbylo sie OD LEWA DO LEWA, bo to caly czas Partia Okraglego Stolu.

 3. Jarek mówi

  Zgodnie z linią polityczną oszołomstwa pis-iorskiego niewolnicy w polin mają być bezbronni

 4. Włościanka mówi

  W czerwcu PAD w TV głosił, że w Polsce nie było kołchozów. Tymczasem moja mała wieś pod Bydgoszczą przeżyła aż trzy kołchozy. Moja babka straciła dorobek życia w pierwszym, matka w drugim a trzeci wypędził mnie z domu za chlebem. Z moich podatków są plus-prezenty dla zamożnych. Uczciwy rząd powinien najpierw pooddawać długi Polakom a rozdawać jak coś zostanie. Złodziejski popisie oddaj nasze oszczędności z książeczek mieszkaniowych! Zapłać odszkodowania nam okradzionym przez kołchozy! Tylu oszwabionych to ,,nie dziwota” że trzęsą się ze strachu przed nami żądającymi zwrotu zagrabionego mienia. Okradzeni, bezdomni przecież najwyżej pójdziemy na państwowy wikt i opierunek w więzieniu.

  1. michu mówi

   Państwowy wikt i opierunek też ktoś musi sfinansować. Prędzej legalizacja eutanazji ;).

 5. sulka mówi

  zastanawiam się czy ta ustawa o broni nie jest w związku z żądaniami eskimosów od Polski kwoty 335 mld zł /ustawa 447/ (podobno pismo oficjalne już jest w Min.Finansów). Zbiegło się to również z dwoma Senackimi projektami (wpłynęlo do sejmu 30.07.2018) dostosowania systemu prawa do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z roku 2015 oraz 2017 dot. umożliwienia poprzednim włascicielom lub spadkobiercom żądania zwrotu nieruchomości…… . COŚ SIĘ DZIEJE RODACY

 6. yudenon mówi

  Rozbrojenie jest przygotowaniem do dalszej instalacji YEDEOpolin! Nadwiślańscy tubylcy, podobnie jak Palestyńczycy, mają prawo być tylko bezbronnymi! Czytałem już (cytuję go poniżej) tekst, który – być może – za 'chwilę’ się ziści:
  „Z frontu walk w Polin. Spiker zapowiada: za chwilę nadamy relację z frontu ciężkich starć w Polin. Najbardziej zaciekłe walki nasze oddziały toczą w okolicach i w samym mieście Kroke (Kraków). Jest tam nasz korespondent wojenny – major Jonny Izaraels.
  – Hallo Jonny!
  – [nieco przeciągając, podekscytowanym głosem à la Max Kolonko] Taaak! Siądźcie wygodnie w fotelach i oglądajcie! Za to pewno dowódca nagrodzi naszego kaprala tygodniową przepustką! To był piękny strzał! Trzeba go koniecznie zobaczyć na filmie w zwolnieniu! Buntownik po prostu nakrył się nogami! Z ponad dwóch kilometrów snajper naszej niezwyciężonej armii zastrzelił uzbrojonego tubylca! Prosto w głowę, gdy to zwierzę rzucało w naszą stronę kamieniami! Za chwilę też zastrzelił jego uzbrojonego syna, który puszczał podpalone latawce w narodowych barwach! W sumie dzisiaj nasz snajper może się poszczycić doskonałym wynikiem: na pewno trafił dwunastu nastoletnich gojów, którzy brali udział w nielegalnych rozruchach. Nie darmo generał-gubernator okupowanych terytoriów Michael Phollop dosłownie zasypał ulotkami w jidysz miasta oraz wsie. Ostrzegł w nich te brudne zwierzęta, że noszenie flag lub godła byłego ich państwa, świętowanie rocznic, wszelkie zgromadzenia, manifestacje, odmowa pracy, nie płacenie podatków, nie poddanie się chipowaniu, zakrywanie twarzy, rzucanie kamieniami, robienie wideo lub zdjęć, lub nagrywanie żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków, a to w celu zakłócenia morale obywateli i żołnierzy lub w celu destabilizacji państwa, słowem: jakikolwiek opór w dowolnej formie – będzie karany śmiercią! Za masowe protesty gojów, by nauczyć ich moresu, nasza artyleria ulokowana na wzgórzu Vavele ostrzela późnym popołudniem położone poniżej miasto! I tak wiele dzielnic Kroke już płonie, a horyzont zasnuwa dym, gdyż nasze lotnictwo w wielu miejscach zrzuciło napalm! Podam też meteorologiczną ciekawostkę, że na niebie nad Kroke pojawiła się niezwykła chmura: Cumulus Flammagenitus. Takie obłoki pojawiają się podczas erupcji wulkanów czy pożarów buszu. Do ich powstania konieczna jest wysoka temperatura i sporo pary wodnej. Relacjonował: Jonny Izaraels.
  Wielu z Was pomyśli: to fikcja! To nie możliwe, nie w XXI wieku, nie w Europie!
  Czyżby?! Od drugiej połowy XX wieku armia USA na Bliskim Wschodzie realizuje cele polityczne planu tzw. ‘wielkiego Izraela’! Skutkiem tego izraelscy sąsiedzi (tej chwili jeszcze poza Iranem) zostali obdarzeni ‘amerykańską demokracją’, czyli chaosem i nędzą! A Żydzi bezkarnie uskuteczniają ludobójstwo na Palestyńczykach i Syryjczykach! A cały świat na to NIE reaguje!
  Nie w Europie? Przecież ‘demokrację’ pomogli też Amerykanie zbudować Ukraińcom nad Dnieprem! Z podobnym skutkiem!
  Mniej więcej od dwudziestu lat, tzn. od czasu, gdy przemysł holokaustu zgromadził dokumenty dotyczące pożydowskiego majątku w amerykańsko-izraelskim kondominium [(z łac. con- = 'współ-’, dominium = 'panowanie’) – kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii)] Polin – trwały przygotowania do zaatakowania naszego kraju. Filosemityzm i/lub zażydzenie rządzącej sitwy [wystarczy przypomnieć dowcip z okresu rządów premiera Mazowieckiego: Czym się różni rząd w Warszawie od tego w Tel Awiwie? W zasadzie niczym. Choć my mamy jednego Syryjczyka (nazwisko jednego z ministrów) – od tamtego czasu nie wiele się zmieniło!] oraz kompradorska uległość wobec mocarstw – ułatwiła im to. Podpisanie przez prezydenta USA D. Trumpa rasistowskiej ustawy JUST 447 stwarza prawny przyczółek do zagarnięcia naszego narodowego majątku, przechwycenia władzy w Polin i zorganizowania tubylcom ‘polskich obozów pracy’! W XXI wieku, w Europie – Holokaust nas również może spotkać!
  Już wcześniej Anglosasi wielokrotnie nas sprzedawali, przedostatnio: w Jałcie i Teheranie. Wtedy to spotykało nas ludobójstwo czy to z rąk niemieckich żołdaków, czy NKWD-owskich siepaczy. Baczmy, by historia znów się nie powtórzyła!”

 7. Dariusz mówi

  Żydostwo się boi że Polacy w końcu się wkurwią i zaczną być dla nich naprawdę niemili.Jeżeli o to chodzi,to ja niemiły będę nawet z widelcem…..

 8. qwe mówi

  Jak im milion wyborców i 5 milionów ich rodzin wisi… to po nich inna partia nam wszystko odda.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.