Piotrowicz, Pawłowicz i Chojna-Duch kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Opozycja w amoku

3

W związku z kończącą się 3 grudnia kadencją trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara, Sejm musi wybrać ich następców. Wnioski w sprawie kandydatów składa się do marszałka w terminie 30 dni przed upływem kadencji. W poniedziałek (4.11.2019) Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do TK. Są nimi: Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch.

Opozycja nie przedstawiła żadnego kandydata. – Z pewnym zdziwieniem patrzymy na to, że opozycja nikogo nie zgłosiła na sędziów TK. Widocznie nie mają takich osób – komentuje przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kaczyński proponując do Trybunału Konstytucyjnego prokuratora stanu wojennego, b. posłankę od „unijnej szmaty” i świadka koronnego PiS przed komisją VAT, pokazuje, jak chce upokarzać państwo. Szanse demokracji: niepisowski senat i niepisowski prezydent – gorączkuje się Grzegorz Schetyna.

Opozycja totalna dostała amoku. Kamila Gasiuk-Pihowicz pisze o „kpinie i szyderstwie z praw wszystkich obywateli”. Katarzyna Lubnauer apeluje do prezydenta Dudy, żeby nie przyjmował ślubowania od Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza.

Marcin Kierwiński stwierdził, że kandydaci PiS do TK to „skompromitowane osoby, które nie dostały się do Sejmu”. – I wszystkie te osoby, bez jakiegokolwiek autorytetu, bez jakiegokolwiek przygotowania, dziś mają zasiadać w sądzie konstytucyjnym – kpina. To oznacza, że to oznacza tak naprawdę, że PiS zdecydowało, że w tej kadencji zamknie Trybunał Konstytucyjny – powiedział Kierwiński.

Jak widać, PiS mocno kopnął w klatkę z małpami. Ciekawe, czy podczas głosowania zostanie urządzony kolejny Ciamajdan. „Zabity” Diduszko już ćwiczy rolę umierającego za demokrację?

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

TK nie zajmie się aborcją eugeniczną? Konfederacja apeluje o niezwłoczne rozpatrzenie sprawy [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. andzia mówi

    A czy ten TS osądził choćby jedną osobę od czasu swego istnienia? Dobra synekura, gruby szmal i nic do roboty.

  2. Flex mówi

    Kwintesencja polityki kadrowej PIS – kombatanci i neofici zajęci od 1989 rozszarpywaniem „kawałka czerwonego sukna”!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.