PILNE! Szczepionka firmy Pfizer nie była badana pod kątem interakcji z lekami

fot. pixabay
5

W środę (2.12.2020) na internetowej stronie brytyjskiego rządu opublikowano dwie ulotki informacyjne na temat stosowania i efektów ubocznych szczepionki na Covid-19 wyprodukowanej przez firmę Pfizer. W ulotce dla pacjentów napisano, że należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. W ulotce dla lekarzy znalazła się następująca informacja: „Nie przeprowadzono badań w zakresie interakcji z innymi produktami leczniczymi i innymi formami interakcji”. Jak zatem lekarz ma ocenić, czy pacjent przyjmujący dane leki może przyjąć szczepionkę?
PRZECZYTAJ: Prokuratorzy z USA o producentach szczepionek na Covid-19: „Pfizer to notoryczni oszuści i przestępcy”. Premier dobija z nimi targu!

Z ulotki wynika też, że nie zostały też przeprowadzane badania w zakresie wpływu na ciążę, karmienie piersią i płodność, dlatego szczepionki nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące. Zalecono, aby unikać zajścia w ciążę co najmniej przed dwa miesiące po przyjęciu szczepionki. Zaznaczono też, że szczepionka nie powinna być podawana dzieciom poniżej 16 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Efekty uboczne występujące bardzo często po przyjęciu szczepionki to: bóle głowy, bóle stawów, bóle mięśni, zmęczenie, dreszcze, gorączka, ból w miejscu wkłucia, nudności.

W ulotce znalazło się ostrzeżenie, żeby nie stosować szczepionki w przypadku uczulenia na znajdujące się w nich substancje. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku jakiejkolwiek reakcji alergicznej, ponieważ może ona zagrażać życiu. Należy poinformować lekarza, jeśli ma się osłabiony układ odpornościowy, np. na skutek AIDS lub przyjmowanych leków, a także jeśli przyjmuje się leki hamujące krzepnięcie krwi.

Źródło informacji: gov.uk

Zobacz też:

Wielka Brytania dopuszcza eksperymentalną szczepionkę na Covid-19. Szczepienia rozpoczną się w przyszłym tygodniu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  To nie ja byłam Tevą,ale czy Teva się nie pogniewa na taki giewałt?

  1. Robert mówi

   Teva to korporacja żydowska. (Dr Basiukiewicz OSTRO: „Zakończyć izolację i kwarantannę”!)

 2. Robert mówi

  To nie ja byłam Tevą,ale czy Teva się nie pogniewa,że kasoiora bez niej, będzie lewą?

 3. LOL mówi

  Nie ma opcji. Koniec dyskusji. A gwałt będzie się gwałtem odciskał, obiecuję.

 4. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Wolne żarty! Ona była badana jedynie pod kątem czy zabija natychmiast czy w jakimś nieokreślonym czasie po 'wszczepieniu’.

  W takiej np. Szwecji skutki szczepionki na 'świninę’ można było zgłaszać tylko w ciągu 8 m-cy i to do ubezpieczyciela. A potem to się bujaj.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.