PILNE! Szczepionka firmy Pfizer nie była badana pod kątem interakcji z lekami

fot. pixabay
5

W środę (2.12.2020) na internetowej stronie brytyjskiego rządu opublikowano dwie ulotki informacyjne na temat stosowania i efektów ubocznych szczepionki na Covid-19 wyprodukowanej przez firmę Pfizer. W ulotce dla pacjentów napisano, że należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. W ulotce dla lekarzy znalazła się następująca informacja: „Nie przeprowadzono badań w zakresie interakcji z innymi produktami leczniczymi i innymi formami interakcji”. Jak zatem lekarz ma ocenić, czy pacjent przyjmujący dane leki może przyjąć szczepionkę?
PRZECZYTAJ: Prokuratorzy z USA o producentach szczepionek na Covid-19: „Pfizer to notoryczni oszuści i przestępcy”. Premier dobija z nimi targu!

Z ulotki wynika też, że nie zostały też przeprowadzane badania w zakresie wpływu na ciążę, karmienie piersią i płodność, dlatego szczepionki nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące. Zalecono, aby unikać zajścia w ciążę co najmniej przed dwa miesiące po przyjęciu szczepionki. Zaznaczono też, że szczepionka nie powinna być podawana dzieciom poniżej 16 lat.

Wsparcie - darowizny

Efekty uboczne występujące bardzo często po przyjęciu szczepionki to: bóle głowy, bóle stawów, bóle mięśni, zmęczenie, dreszcze, gorączka, ból w miejscu wkłucia, nudności.

W ulotce znalazło się ostrzeżenie, żeby nie stosować szczepionki w przypadku uczulenia na znajdujące się w nich substancje. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku jakiejkolwiek reakcji alergicznej, ponieważ może ona zagrażać życiu. Należy poinformować lekarza, jeśli ma się osłabiony układ odpornościowy, np. na skutek AIDS lub przyjmowanych leków, a także jeśli przyjmuje się leki hamujące krzepnięcie krwi.

Źródło informacji: gov.uk

Zobacz też:

Wielka Brytania dopuszcza eksperymentalną szczepionkę na Covid-19. Szczepienia rozpoczną się w przyszłym tygodniu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  To nie ja byłam Tevą,ale czy Teva się nie pogniewa na taki giewałt?

  1. Robert mówi

   Teva to korporacja żydowska. (Dr Basiukiewicz OSTRO: “Zakończyć izolację i kwarantannę”!)

 2. Robert mówi

  To nie ja byłam Tevą,ale czy Teva się nie pogniewa,że kasoiora bez niej, będzie lewą?

 3. LOL mówi

  Nie ma opcji. Koniec dyskusji. A gwałt będzie się gwałtem odciskał, obiecuję.

 4. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Wolne żarty! Ona była badana jedynie pod kątem czy zabija natychmiast czy w jakimś nieokreślonym czasie po ‘wszczepieniu’.

  W takiej np. Szwecji skutki szczepionki na ‘świninę’ można było zgłaszać tylko w ciągu 8 m-cy i to do ubezpieczyciela. A potem to się bujaj.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.