PILNE! Policja zlikwidowała lewacką „strefę autonomiczną” w Seattle [WIDEO]

policja wkracza do strefy autonomicznej w Seattle/ fot. screen
1

Po trzech tygodniach lewacka „strefa autonomiczna” w Seattle została zlikwidowana przez policję na rozkaz lewicowej burmistrz Jenny Durkan. Po początkowym wsparciu strefy, którą Durkan nazwała „pokojowym protestem”, burmistrz wydała rozkaz wykonawczy pozwalający policji całkowicie oczyścić teren. Wcześniej zaapelowała do protestujących, żeby opuścili strefę do końca czerwca.

W środę rano (1.07.2020) policja wydała ostatnie ostrzeżenie oznajmiające, że strefa zostanie wyczyszczona, a każdy, kto w niej pozostanie, zostanie aresztowany. Następnie funkcjonariusze wypchnęli protestujących i aresztowali tych, którzy stawiali opór.

W ciągu ostatnich dziesięciu dni w strefie doszło do czterech strzelanin, w wyniku których dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne. Ofiary śmiertelne to czarni w wieku 19 i 16 lat. Wśród rannych są nastolatki w wieku 17 i 14 lat.

Strefa została utworzona 8 czerwca przez Antifę i Black Lives Matter w odpowiedzi na śmierć czarnoskórego George’a Floyda zatrzymanego przez policję po zgłoszeniu, że zapłacił sfałszowanym banknotem. Strefa miała być pokojowym miejscem bez przemocy i policji. Na zaporach blokujących wejście do strefy (zwanej CHAZ od „Capital Hill Autonomous Zone”) zawieszono transparenty z napisem „Nie ma policji, nie ma problemu”. Okazało się, że problem jest. Anarchia , przemoc, morderstwa. Oto prawdziwe oblicze lewackiej strefy bez przemocy.

strefa autonomiczna w Seattle/fot. Wikipedia
strefa autonomiczna w Seattle/fot. Wikipedia

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Lewacka logika! Radni Minneapolis głosowali za likwidacją policji, teraz pięniędzmi podatników opłacają sobie ochronę

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. rebih mówi

    Obecna próba sił ma na celu nie tylko dalszą radykalizację mas, demontaż państwa i wymuszenie akceptacji społeczeństwa dla coraz bardziej skrajnych haseł komunistycznych i anarchistycznych, ale również sprawdzenie potencjału bojowego organizacji rewolucyjnych. W tym sensie jest to ścisły odpowiednik Rewolucji 1905 roku. „Strefa” w Seattle ma zatem swój pierwiwzór w podobnych „strefach” roku 1905 np. w tzw. Republice Ostrowieckiej powstałej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wtedy od próby generalnej do prawdziwej rewolucji minęło 12 lat. Myślę, że obecnie sprawy potoczą się szybciej, zarówno ze względu na ogólnie szybsze tempo przemian społecznych, jak i tragiczną sytuację demograficzną USA oraz ścisłą kontrolę instytucji anerykańskich przez kapitał eskimoski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.