PILNE! Następne obostrzenia w związku z koronawirusem, m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa [WIDEO]

minister zdrowia Łukasz Szumowski/ fot. Twitter
18

W czwartek (9.04.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa od przyszłego czwartku będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Minister poinformował, że nie jest to nakaz używania maseczki – można nosić chustkę lub szalik. Szumowski nie powiedział, jakie będą kary za nieprzestrzeganie tego nakazu. Odpowiadając na pytanie, skąd Polacy mają wziąć maseczki, których brakuje, Szumowski stwierdził, że można będzie używać maseczek uszytych własnoręcznie oraz, że ma nadzieję, iż do sklepów trafi ich odpowiednia ilość.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostają przedłużone. W kościołach nadal obowiązuje limit 5 wiernych na mszy, chociaż w poprzednim rozporządzeniu limit miał być zwiększony do 50  osób. Utrzymany zostaje dotychczasowy limit osób w sklepach i godziny dla seniora od 10 do 12.00. Wychodzenie z domu nadal ma być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez towarzystwa rodziców lub opiekunów. Lasy, parki, bulwary i plaże pozostają zamknięte. Te obostrzenia obowiązują do 19 kwietnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do 26 kwietnia przedłużone zostało zamknięcie szkół. Placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne. Terminy egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego będą przesunięte. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Do 26 kwietnia obowiązuje zamknięcie pasażerskiego ruchu lotniczego i międzynarodowego ruchu kolejowego. Do 3 maja granice pozostają zamknięte, utrzymane będą sanitarne kontrole na granicach i obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna.

Do odwołania obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy spotkań z najbliższymi. Nie wydano zakazu spędzania Świąt Wielkanocnych z rodziną, ale premier Morawiecki zaapelował, żeby zostać w domu.

Źródło informacji:  Twitter, Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Nowa normalność. Czy politycy pozwolą nam żyć jak dawniej?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kazimierz Żak mówi

  Niech se założy maseczkę na mózg.

  1. piotr mówi

   kiejby go jesce mioł

  2. Janian mówi

   NWO , Orwel 1984 w pełnej krasie. Wprowadzają totalitaryzm i myślą, że Polacy są głupcami i dają się nabrać na to rzekome ” dla Waszego bezpieczeństwa” , wprowadzamy restrykcje gorsze niż w stanie wojennym i jeszcze chcą by na nich głosować..

 2. piotr mówi

  za niedługo nakażą chodzenie na rękach – ja cierpię dolę-potem chipy i pozamiatane

  1. markusl mówi

   jeszcze po drodze Polska bezgotowkowa… coz widac to juz sa czasy znamienia besti…

  2. Antyparch mówi

   Panie Jacku nie moge sie doczekac aby Pan sobie na prezydencie z SLD pochulal.Pomoge w tym Panu.

 3. Zdzislaw mówi

  Panowie to masoneria kieruje tym wszystkim, dokładnie te same ograniczenia raz za razem są wprowadzane we wszystkich krajach, na tej samej zasadzie opóźnienia aby ludzie się przyzwyczaili i nie buntowali, nie wiem do czego to zmierza, ale jeśli ktokolwiek poczyta co to jest korona wirus, to od razu zrozumie ze to co robią to wielka sciema na skale światową.
  A propos, nie istnieje żadna szczepionka która uleczyłaby koronawirusa!

 4. marju73 mówi

  Zbrodnicza mafia żydopisowska przez swoje ustawowe ” lub czasopisma” wprowadza niewolę Globalnego Syfu.

  1. Zbigniew mówi

   Ale zawiesili sie bo wpadli w petle wlasnych matactw nie tylko finansowania niesplacalnych dlugow:
   Jednoczesnie wprowadzaja maski i eozpoznawanie twarzy niewolnikow.

   Przyszli niewolnicy porzygaja sie ze smiechu – jakie koszmarne obciazenie dla brzuszyska jest trzesiwaka wywolana glupolami, przepicie i przezarcie, to nawet sobie to sobie nawet herr Wild nie wyobrazal projektujac nowe lotnisko pod Warszawa: nad W-wa bedzie przebiegala autostrada a lokalni developerzy z Morawieckim na czele i Duda, jego prezydentem beda elektromobilnymi pojazdami nalatywac na nia w miejscach dla zrownowazonego depopulowania ………… u ha ha ha uuuuuuuuuuuuuuuuu

   Skutecznosc PIS i JK z jego „nalepszymi Premierem i prezydentem” jest taka sam jak oddawanie Ukraincom hodowli zwierzat futerkowych albo jak te wybory przez skrzynke pocztowa i agentami mossadu z ZUS – u ha ha ha

   Ludziska przestraszeni skala glupoty i durnowactwa ………. grzecznie sie zamaskuja.

   Proponuje wiec zaproponowac Chinczykom aby na darmowych chusteczkach na nos (o dzialaniu na pol godziny maksymalnie) umieszczac tablice rejestracyjne, bo juz chyba to GIODO dziala, a drugie szyldy na dupkach aby mlode sie nie podniecaly niepotrzebnie Kwirusami.

   No doslownie ktos zyczyl mi kiedys Wesolego Jaja:
   W stanie wojennym grozono, ze blokowiska psy beda sprawdzac na samogon, efekty tez jak wirus, ale nic nie wyszlo, gdyz blokowiska smierdzialy zaczynem z daleka i Psy konczyly wyscig w najblizszym barze.

 5. Pieprzyc anonimowe maski i imiona mówi

  Nie zdazyli wymyslec ksztalzu maski.

  Ja w Chinach zamowilem darmowa maske w sztalcie rury wydechowej diesla (Koles w ksztalecie kotwicy z JK i ruda malpa unijna) i teraz boje sie ze to wtopa handlowa – znowu strace a jeszcze moga odstszelic z broni gladkolufowej zielone ludziki z izraela

 6. Zielone ludziki z izraela z metalowymi palkami mówi

  Z perspektywy survivalu i 90% scenariuszy które zakładają sytuacje niebezpieczne na naszym terenie to własnie ludzie będą stanowić największe zagrożenie i ta wiedza na 100% przyda sie każdemu.

  https://www.youtube.com/watch?v=2wFmYNOxRg0

 7. finka mówi

  Co takiego ma się wydarzyć 16.04, dlaczego nie 15 albo 17.04. co jeszcze knują przeciwko Polakom, gdy wszyscy fachowcy mówią, ze maseczka bawełniana czy chirurgiczna nie chroni przed koronawirusem, są nawet opublikowane badania naukowców ze szpitala w Seulu. A po pół godz. maseczka do wyrzucenia, bo więcej szkody niż pożytku, Morawiecki gada, że może być też szalik do zakrywania, czy on się na łby pozamieniał, szalik. Przeraża mnie, ze Polacy dają się tak zniewolić zamiast pomyśleć, że zachorowania to nawet nie promil naszej populacji, a są pretekstem we wprowadzaniu zamordyzmu i rujnowaniu polskiej gospodarki.

 8. Artu mówi

  Nikt nie usłyszał, że Matołusz powiedział kilka razy, że „będziemy musieli wrócić do nowej rzeczywistości”? A może celowo się pomylił bo chciał powiedzieć o Nowym Porządku Świata (NWO)?

 9. Szumowski musi odejść mówi

  PiSowska „logika”. Jeżeli maseczki rzeczywiście chronią przed wirusem, to dlaczego obowiązek zakrywania ust będzie obowiązywał dopiero od przyszłego czwartku, a nie obowiązuje od początku epidemii?

 10. tel mówi

  A maszty 5g buduje sie po cichu i odbiera się mieszkańcom możliwość protestu.

 11. Janina mówi

  NWO , Orwel 1984 w pełnej krasie. Wprowadzają totalitaryzm i myślą, że Polacy są głupcami i dają się nabrać na to rzekome ” dla Waszego bezpieczeństwa” , wprowadzamy restrykcje gorsze niż w stanie wojennym i jeszcze chcą by na nich głosować.. Główny cel – wycofanie gotówki i pełna kontrola.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.