PILNE! LOT zawiesza połączenia z Chinami ze względu na koronawirus

samolot PLL LOT/ fot. Wikipedia
2

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają połączenia z Chinami ze względu na zagrożenie koronawirusem. Zawieszenie połączeń ma trwać do 9 lutego. W komunikacie LOT poinformowano, że decyzja zapadła po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na zwieszenie lotów miał nalegać premier Morawiecki.

Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w 31 stycznia br., przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju. LOT jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba” – czytamy w komunikacie.

Loty do Chin zawiesiło już wielu przewoźników, w tym British Airways, Lufthansa, Finair, KLM, Air France. Według najnowszych danych w Chinach jest już prawie 10 tys. osób zarażonych koronawirusem. Zmarło 213 osób. Obecność koronowirusa odnotowano w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze, Wietnamie, Japonii, a także USA, Kanadzie, Sri Lance, Arabii Saudyjskiej, Australii, Nepalu, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji.

W łódzkim szpitalu hospitalizowano dwie osoby z objawami grypy, Amerykankę i Polaka, którzy wcześniej przebywali w Chinach. Po obserwacji okazało się, że najprawdopodobniej żadne z nich nie było zarażone koronawirusem. – Ich stan się poprawia. Oboje są szykowani do wypisu – poinformowała w czwartek po południu Dagmara Zalewska, rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego.

Źródło informacji: Wirtualna Polska, Dziennik Łódzki

Zobacz też:

PILNE! Finlandia: koronawirus w Laponii? Kolejny przypadek zakażenia w Europie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    No to prawdziwa Korona Himalajów jako sposób na embargo Chin ze strony podległych usraelowi krajów.U Putina korony ni ma?Rubel chyba jeszcze bezpieczny,dolar infekuje juana,myślał że będzie wieczny

  2. Robert mówi

    Korona Himalajów na embargo dla Chin ze strony wszystkich krajów podległych usraelowi i niewdzięcznych juanowi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.