PILNE! Finlandia: koronawirus w Laponii? Kolejny przypadek zakażenia w Europie!

Fot. Twitter
3

Kobieta została przewieziona karetką do szpitala wkrótce po tym, jak zaczęły występować u niej typowe symptomy. Osłabiona, skarżyła się na ból głowy, gorączkę oraz problemy z oddychaniem. Specjalista od chorób zakaźnych, Markku Broas oświadczył, iż turystka opuściła Wuhan pięć dni temu. Epicentrum zarazy zostało wkrótce odcięte od świata, czym chińskie władze próbowały zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Do tej pory, nowy koronawirus zabił 133 osoby.

32-latka cieszyła się dotychczas stosunkowo dobrym zdrowiem. Udała się do lekarza od razu, po zauważeniu pierwszych symptomów. Przeprowadzony w Helsinkach test potwierdził zakażenie koronawirusem. Szacuje się, iż Chinka mogła zarazić około 15 osób. Mimo to, władze uspokajają mieszkańców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa po Laponii jest nadal bardzo niewielkie” – wyjaśniają. Zastrzegają także, iż Finlandia jest przygotowana na wirusa. „Finlandia jest przygotowana na taką okoliczność. Służba zdrowia i laboratoria posiadają odpowiednie systemy operacyjne. Szpitale także są przygotowane żeby wykrywać i leczyć infekcje koronawirusa w odizolowanych pomieszczeniach.”

Ciężko stwierdzić, na ile fińskie zapewnienia są poparte faktycznym stanem rzeczy, a na ile mają jedynie zahamować falę paniki wywołanej epidemią. Bądź co bądź, „międzynarodowa” już zaraza rozprzestrzenia się niepokojąco szybko. Winę za to, rzecz jasna, ponoszą przede wszystkim chińskie władze, które wolały siedzieć cicho aż do pierwszych ofiar, jakby licząc na fakt iż wirus „rozejdzie się po kościach”.

Czy było to działanie celowe, czy nie – można jedynie „bawić się” w hipotezy. Istotniejsze wydaje się w tej chwili zabezpieczenie przed drobnoustrojem, którego obecność w Polsce wydaje się być jedynie kwestią czasu. Oby nasza służba zdrowia stanęła na wysokości zadania, a raczej, mówiąc dosadnie – oby nikt nie był zmuszony zdać się w tej sytuacji na umiłowany NFZ.

Źródło informacji: yle.fi

Przeczytaj również:

Rosja, Putin zabiera głos w sprawie epidemii z Wuhan: nie można dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Wina zawsze jest po stronie ofiary,Benedykta 16 że jest za stary,Pileckiego że nie miał genu zdradzieckiego,wszystkich Polaków że są twórcami najsławniejszych baraków, zamienionych na muzeum. Każda wina zanim powstanie, ma na wszystko panaceum do podania, przez wybranych dla kontroli gatunku ludzkiego

 2. adasdasddas mówi

  Koronawirus czyli SARS…. opatentowany przez Amerykanów, groźny dla rasy żółtej głównie (co za przypadek :-)). Jak choroba Lyme i HIV – wynalazek ludzki, bynajmniej nie dzieło natury.

 3. Franciszka mówi

  Genom tego koronawirusa został już zsekwencjonowany i ma on insercje typowe dla technik wektorowej modyfikacji genetycznej. Także już na 99,9% jest to epidemia, którą zawdzęczamy laboratoryjnym zabawom w Boga naukowców i rządów.
  Bratni wirus tego z Wuhan, czyli Co-V SARS ma już swoją szczepionkę, która jak opublikowano jest przeciwskuteczna. Także tego, fabrykują choroby, a rzekome lekarstwa i szczepionki tylko przyspieszają umieranie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.