PILNE! Iran szuka zemsty za Kasema Sulejmaniego. „Dżihad będzie bezlitosny dla tych, którzy unurzali dłonie w jego krwi”

Fot. Polska Zbrojna
2

Ajatollah Ali Chamenei ogłosił trzy dni żałoby narodowej po śmierci Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al Kuds. Przywódca Iranu zapowiedział również, że kraj dokona odwetu na USA za zabójstwo generała. Przypomnijmy, iż USA zabiły Sulejmaniego na osobisty rozkaz Trumpa.

Al Chamenei z szacunkiem wypowiedział się na temat zmarłego. Jednocześnie, słowa przywódcy brzmią nietajoną groźbą wobec USA i Izraela. „Męczeństwo jest nagrodą za jego niestrudzoną pracę, przez tyle lat. Jeśli Bóg zechce, jego dzieło i jego droga nie zakończą się w tym miejscu, a nieubłagana zemsta czeka zbrodniarzy, którzy unurzali dłonie w jego krwi i krwi innych męczenników”.

„Wszyscy wrogowie powinni wiedzieć, że dżihad oporu przeciw USA będzie teraz prowadzony ze zdwojoną determinacją, a bojowników świętej wojny czeka ostateczne zwycięstwo” – dodaje Chamenei. Śmierć Kasema Sulejmaniego była wyjątkowo bolesnym ciosem dla Iranu. Według analityków, jego zabójstwo może okazać się punktem zwrotnym w  sytuacji na Bliskim Wschodzie. Iran wraz ze sprzyjającym mu Dżihadem oraz Hezbollahem będzie poszukiwać zemsty zarówno na USA, jak i  Izraelu.

W tej sytuacji, jak apelują politycy Konfederacji, kluczowe dla Polski jest trzymanie się neutralności. To jednak będzie trudne, zważywszy na fakt stacjonowania amerykańskich wojsk na polskim terytorium.

Źródło informacji: rmf24.pl

SKLEP-WPRAWO.PL

Przeczytaj również:

PILNE! Izrael usprawiedliwia atak USA na Bagdad i szykuje wojska do obrony granic. III wojna światowa tuż za rogiem?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Dan mówi

    Gdzie są dzisiaj obrońcy Trumpa i USA?

    1. WheatherSun mówi

      Jak można bronić kogoś kto chce wywołać III wojnę światową, a krwią naszych rodaków osiągać swoje zyski?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.