PILNE! Gowin wyrzucony z rządu za podważanie ustaleń porozumienia programowego ws. Polskiego Ładu [WIDEO]

Jarosław Gowin/ fot. screen
11

We wtorek (10.08.2021) rzecznik rządu Piotr Muller poinformował na konferencji prasowej, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o odwołanie z rządu wicepremiera Jarosława Gowina. Powodem ma być podważanie ustaleń podpisanego w maju porozumienia programowego w sprawie Polskiego Ładu.

Muller wyjaśnił, że decyzja o dymisji została podjęta ze względu na „brak wystarczających postępów nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu, które należą do resortu ministerstwa rozwoju, czyli wkładu własnego oraz łatwiejszej budowy domów oraz ze względu na brak rzeczywistego dialogu i rzetelnych działań co do pozostałych projektów, w szczególności co do ustawy podatkowej, która obniża podatki kilkunastu milionom obywateli”. Rzecznik rządu podkreśli, że działania wicepremiera Gowina „nie spełniają kryteriów konstruktywnej współpracy w rządzie”. Zasugerował też, że posłowie Porozumienia nie popierają działań szefa swojej partii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jesteśmy nadal otwarci na to, aby wspólnie realizować program Zjednoczonej Prawicy ze wszystkimi posłami partii Porozumienie, którzy rzeczywiście chcą realizować postulaty, które wspólnie podpisaliśmy w maju tego roku – powiedział Muller.

Globkurier [CPS] PL

Źródło informacji: Kancelaria Premiera/Facebook

Zobacz też:

Konfederacja odpowiada na apel Kaczyńskiego o podpisanie ponadpartyjnego porozumienia ws. walki z pandemią [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Z jednej strony to dobrze, bo zbliża się koniec Kaczyńskiego i całej tej bolszewickiej bandy. Z drugiej jednak strony przyspieszone wybory wygra na pewno alter-ego PiS-u czyli PO z towarzystwem i zacznie kontynuować dzieło PiS: lockdown i zamordyzm, likwidacja resztek państwowości i tworzenie “nowego człowieka” wg przepisów neo-marksistów. I chociaż na pewno nie będą tego robili aż tak bezczelnie, aż tak łapczywie i tak szybko, to jednak zaczną z czystym kontem i perspektywą kolejnych 4 lat władzy.

 2. Republikanin mówi

  OK, ale to może oznaczać kilka miesięcy bez “pandemii”.

 3. benedykt mówi

  Ten pro-ukrowski i pro-genderowy sympatyk nigdy nic pozytywnego nie wnosił dla Polski i Polaków, a zawsze szkodził i to bardzo mocno, żałować więc nie ma czego. Pozbycie się tej wyjątkowo oślizgłej kreatury stwarza jednak wrażenie powolnego (ale systematycznego) rozpadu “zjednoczonej prawicy”. I to jest ostatnia dobra wiadomość, gdyż ew. przejęcie sterów (możliwe, że łącznie z wyrzuconym teraz ex peowcem) przez poprzednią zarazę ogólnej sytuacji Polski nie poprawi. Bo jeśli tego nie zmienimy, dołek się tylko powiększy.

 4. Daro mówi

  I bardzo dobrze. Won z nim. Faryzeusz …farbowany lisek POwiaczek. Sabotarzysta. Tralalala je..ć TVN!

 5. dzialacz PO mówi

  PO dojdzie do wladzy to wam pokaze jak wprowadzic zamordyzm dla Miedlarow,Boraunow,Gmurczykow. Na 100%. I tego wam zycze!!

 6. MAREK mówi

  Należy zwrócić uwagę jak lewaccy rewolucjoniści wyznawcy covidiotyzmu z totalnej lewackiej koalicji: PO-KO-lewactwo-dewianci i hojownia z zapałem wspierają terror, niszczenie wolności , własności, gospodarki i Państwa Polskiego !!!
  Bez ich pełnego wsparcia obecna władza KAPO nie pozwoliłaby sobie na covidterror, segregacje, eksperyment medyczny i depopulacje Polaków !!!

 7. bodo mówi

  każde osłabienie reżimu Kaczyńskiego jest dobre dla Polski !

 8. Alm mówi

  Działaczu POPiSowy my również życzymy wszystkiego co najgorsze bo w opamiętanie tak płytkiego umysłu nie wierzymy.

 9. BP mówi

  Najgorsze jest to , że Kaczyński mając na sumieniu zamordowanie tysięcy Polaków, uczestniczy we mszy świętej. Wiem, nawet szatanowi wolno wejść do Kościoła, ale kapłan nie zwróci mu uwagi , że istnieje przykazanie NIE ZABIJAJ! I niech mi nikt nie mówi, że to po to , aby ocalić garstkę innych. Ci inni, gdyby rząd na to to zezwolił , mogliby być wyleczeni przez lekarzy, ale on za wylecznie(!!!) pacjenta pozbawia ich prawa wykonywania zawodu!

 10. PaniMatka mówi

  @Rebih

  “Lockdown i zamordyzm” to wdroży każda partia, z Konfederacją włącznie, jeśli jesienią okaże się, że niezaszczepione jełopy jednak faktycznie są problemem, Oczywiście, partia, która będzie u władzy, bo w opozycji to wszystko p….ć sobie można.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.