Pierwszy pozew za powikłania po szczepieniu przeciw Covid-19. Sparaliżowana kobieta pozywa Skarb Państwa. Cyniczna odpowiedź ministra Niedzielskiego

fot. pixabay
11

Krakowska kancelaria prawna zamierza pozwać Skarb Państwa w związku z powikłaniami po szczepionce przeciw Covid-19. Prawnicy występują w imieniu kobiety, która została sparaliżowana od pasa w dół po przyjęciu drugiej dawki preparatu.

– W szpitalu spędziła ponad dwa tygodnie, lekarze stwierdzili u niej zapalenie rdzenia kręgowego spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym – powiedziała w rozmowie z Radiem Zet mecenas Beata Broniewicz-Pasieka. Adwokat wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia o pokrycie kosztów rehabilitacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rozmowie na antenie Radia Zet minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że „to nie ministerstwo płaci odszkodowania tylko Skarb Państwa, więc trzeba pójść do sądu i Skarb Państwa o takie odszkodowanie zaskarżyć”. – A tutaj jeszcze chcę powiedzieć, że to, co się wydaje stronie pozywającej, nie zawsze jest prawdą. Trzeba zidentyfikować zależność przyczynowo-skutkową między tym, że u kogoś wystąpiły różne problemy zdrowotne a szczepieniem – oświadczył Niedzielski.

Poszkodowana musiała poddać się wielomiesięcznej kosztownej rehabilitacji. Nadal ma kłopoty z chodzeniem. – Nie chciała występować na drogę sądową, obawiała się, że może to zniechęcić do szczepień, ale w tym momencie czuje się całkowicie bezradna i pozbawiona pomocy, a za rehabilitację płaci miesięcznie 2,5 tys. złotych – poinformowała mecenas Broniewicz-Pasieka.

Mój komentarz: Pod koniec lipca szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że na promocję i akcję szczepień przeciw Covid-19 rząd wydał miliard złotych. A to jeszcze nie koniec. Od września ruszają dwa programy, na które zostanie przeznaczone kolejne pół miliarda. Pieniądze zostaną wydane na nagrody dla najlepiej wyszczepionych gmin oraz na mobilne punkty szczepień w gminach o najniższym wskaźniku zaszczepienia.

Te ogromne kwoty idą na to, żeby nakłonić Polaków do przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19. Ale gdy pod wpływem tej propagandy ktoś zdecydował się przyjąć preparat i stracił zdrowie, to nie ma co liczyć na pomoc w trudnej sytuacji. Najwyżej usłyszy cyniczne oświadczenie ministra Niedzielskiego, że coś mu się wydaje, a szczepionka jest bezpieczna i skuteczna.

Wszyscy bezkrytyczni entuzjaści szczepionkowego eksperymentu powinni poważnie zastanowić się nad wiarygodnością rządowej propagandy, która stręczy im preparaty, za których skutki producenci nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Pora zrozumieć, że jeśli na skutek przyjęcia tych preparatów stracicie zdrowie lub życie, to ani Wy, ani Wasi bliscy nie mogą liczyć na pomoc ze strony władzy, która Was do tego eksperymentu namówiła.

Źródło informacji i cytatów: Radio Zet

Zobacz też:

Szokująca umowa na zakup szczepionek! Pfizer za nic nie odpowiada, umowy nie można wypowiedzieć, produktu nie można zwrócić

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. adam mówi

  niedzielski to najgorsza gnida!gdzie jest prokurator generalny! wyglada na to ze taki sam jak ci przestepcy!gdyby mial jaja to zrobilby porzadek z ta banda przestepcow w tri miga!!!

 2. BP mówi

  Podpisała zgodę? Więc odpowiedzialność spada na nią. Przecież była świadoma tego co podpisuje! Niech to będzie przestrogą dla innych. To rosyjska ruletka!!!!! „CIERP CIAŁO KIEJŚ CHCIAŁO” . Ale współczuję jej, że tak dała się oszukać. Wg mnie wina ( ta do przeniesienia na „drugą stronę”) spoczywa na osobie, która spowodowała, że podjęła taką decyzję.

 3. Aga mówi

  Kto myśli ten nie ulega propagandzie i nie zaryzykuje swojego życia i zdrowia bo jakiś minister czy media tak mu każą. Zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie do władzy. Telewizor to dla wielu współczesna wyrocznia i bóstwo.

 4. MAREK mówi

  Niedzielski nietykalny, lekarze profesorowie namawiający nietykalni, personel medyczny nietykalny, propagandowe media rządowe bezkarne.

  Producenci genetycznego „eliksiru życia” zwolnieni całkowicie z jakiejkolwiek odpowiedzialności!

  Reasumując na Niedzielskiego, lekarzy, medyków i media płacimy przymusowe podatki, aby żyło się im lepiej i za nic nie odpowiadali. Następnie z naszych podatków będziemy się składać na odszkodowania za karygodne czyny Niedzielskiego i jemu podobnych!
  Kto jeszcze się dziwi, że Niedzielski i jemu podobni kpią z ludzkich tragedii, których są sprawcami!!!

 5. JAN mówi

  Rząd wydał miliard złotych na reklamę i na promocję produktu zagranicznego koncernu z kasy podatników. To po prostu kryminał. Jeżeli firmy są zainteresowane zbytem produktu to reklamują się z własnej kieszeni. To po prostu mafia. Rozwalają pieniądze podatnika jakby sami zapracowali a zapomnieli że to nie ich.

 6. Blady mówi

  Pierwszy pozew po eksperymencie medycznym,to chyba normalne,że taka kolej rzeczy,państwo powinno płacić rentę średnią krajową pensji i tyle.

 7. George mówi

  Nie państwo płaci, tylko my!!! Płacić powinni stręczyciele preparatów medycznych: te wszystkie Horbany, Simony, Grzesiowskie,. Szumowskie, Niedzielskie itd. No ale liczyć naszym nieszczęśliwym kraju na jakąkolwiek sprawiedliwość to wyraz infantylności. Stajemy się, a nasza zgodą, przedmiotem działań władzy, a nie podmiotem!

 8. Temida mówi

  Pomimo ustawowego zrzeczenia się prawnej odpowiedzialności, można będzie zaskarżyć tę ustawę i jednak pociągnąć do odpowiedzialności karnej rządowych przestępców. Rządzący mieli świadomość jakie szkody będą czynione obywatelom dlatego wyzbyli się odpowiedzialności. To działanie z premedytacją na szkodę. Narzędziem do realizacji zbrodni stała się ustawa o zwolnieniu z odpowiedzialności, a samą zbrodnią szpryca z toksycznego białka S. Dobrzy prawnicy poradzą sobie z tymi przestępcami. Prawidłowa retoryka przed sądem wsadzi tych zbrodniarzy do pierdla.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.