Piekło warszawskich kobiet – Zieleniak na warszawskiej Ochocie (4–25 sierpnia 1944 roku)

4

Śmiało można powiedzieć, że na warszawskiej Ochocie dokonała się zbrodnia, która dotknęła polskie dziewczyny i kobiety. Jest mniej znana od rzezi Woli, ale nigdzie indziej nie było tylu gwałtów i mordów dokonanych na Polkach przez niemieckich żołnierzy, ale przede wszystkich przez ich rosyjskich i ukraińskich żołdaków – głównie z brygady SS RONA (Rosyjska Ludowa Armia Wyzwoleńcza). Rzeź Ochoty to fala masowych pogromów, grabieży, podpaleń, rozstrzeliwań i gwałtów, jakie przetoczyły się przez warszawską dzielnicę Ochota w czasie powstania warszawskiego w dniach 4–25 sierpnia 1944 roku. Największe zbrodnie popełniono w obozie przejściowym na tzw. Zieleniaku (róg ul. Grójeckiej i Opaczewskiej). Ich sprawcą był głównie pułk brygady SS RONA. Ogółem śmierć poniosło ok. 10 tysięcy mieszkańców Ochoty i okolicznych dzielnic Warszawy. O szczegółach rzezi Ochoty opowiada dr Szymon Niedziela.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj:

R. Kurski: Józef Stalin i jego udział w Powstaniu Warszawskim

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jolanta mówi

  Ta sowiecka dzicz – grabili mordowali i gwalcicili kobiety. Właśnie przeczytałam książkę Łączniczki wspomnienia z powstania warszawskiego, w której też takie sceny są zawarte. Barbarzyńcy z ukradzionymi zegarkami na rękach jakoś dziwnie kojarzą mi się z naszymi kochającym zegarki oraz z tym, który w leśniczówce powyrywal futryny. Tak robili sowieci, a teraz wprowadzeni przez Schetyne znaleźli się w Unii jako europosl owie. Hańba zdrajcom!

 2. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Teraz proszę sobie wyobrazić, co może nas spotkać będąc pod rządami kryminalistów POPiS-u. Polska musi jak najszybciej powrócić do kontynuacji II Rzeczpospolitej Polskiej i jej Konstytucji z 1921 ROKU. Wówczas powrócimy do czasów i rozliczeń z II WŚ a najważniejsze DEKRET do rozliczeń komunistycznych kryminalistów !

 3. verizanus mówi

  Tonie takie proste. Najpierw trza kryminalistów POKONAĆ. A to jest na chwilę obecną raczej niemozliwe…bardzo mało prawdopodobne…

 4. verizanus mówi

  To powyżej było do Andrzej Lobrow

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.