Pięciu dominikanów z jednego klasztoru zakażonych koronawirusem! Wydali komunikat. Zmarł kolejny duchowny

Dominikanie w Rzeszowie
1

Dominikanie z rzeszowskiego klasztoru poinformowali o pięciu przypadkach koronawirusa potwierdzonych wśród zakonników tej wspólnoty. W klasztorze mieszka dwunastu zakonników. Dominikanie zaapelowali jednocześnie do wiernych, którzy w ostatnim czasie mogli mieć z nimi kontakt.

Po przeprowadzonych u nas testach okazało się, że pięciu z nas ma wynik pozytywny. Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze. Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) – prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną – czytamy w komunikacie rzeszowskich dominikanów, którzy jako pierwsi w mieście zamknęli kościół już dwa tygodnie temu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wczoraj Gazeta Krakowska poinformowała o śmierci kolejnego duchownego, który był zakażony koronawirusem. – W poniedziałek zakażenie koronawirusem stwierdzono u mieszkańca powiatu bocheńskiego. Jak udało nam się dowiedzieć, to jeden z księży z dekanatu Uście Solne, proboszcz parafii Drwinia. 59-letni duchowny przebywał w kwarantannie na plebanii. Niestety we wtorek gorzej się poczuł i została wezwana karetka. Mimo reanimacji, prowadzonej przez ratowników z karetki, stacjonującej w Dziewinie, księdza nie udało się uratować – czytamy na stronie lokalnego medium.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej ofierze śmiertelnej. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Przeczytaj także:

9 ofiara koronawirusa w Polsce. Nad ranem zmarł ksiądz z Białopola

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. piotr mówi

    Hantavirus? Chiny obawiają się wybuchu nowego patogenu. | forum dla zycia tradycji katolickiej.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.