Paweł Kasprzak przyznaje: akcja Obywateli RP podczas pielgrzymki kibicowskiej była prowokacją

fot. facebook
7

Podczas kibicowskiej pielgrzymki na Jasną Górę Obywatele RP stanęli przed jej uczestnikami z banerami „Chrześcijaństwo to nie nienawiść”, „Moja Ojczyzną jest człowieczeństwo” i „Tu są granice przyzwoitości”. Kilku kibicom puściły nerwy i wyrwali prowokatorom banery, a następnie je spalili. Nie pochwalamy przemocy, ale trudno dziwić się, że ta prowokacja wywołała ostrą reakcję.

Przecież Obywatele RP to ludzie, którzy występowali w obronie bluźnierczej sztuki „Klątwa”, podczas której znieważano krzyż i papieża Jana Pawła II. Obywatele RP to ludzie, którzy ubliżają uczestnikom miesięcznic smoleńskich i wielokrotnie próbowali przeszkadzać im w modlitwie na Krakowskim Przedmieściu. Obywatele RP to ludzie, którzy nazywają uczestników Marszu Niepodległości faszystami i nazistami. Obywatele RP to ludzie, którzy popierają aborcję na życzenie. Co oni mają wspólnego z chrześcijaństwem? Po co poszli na pielgrzymkę, która nic dla nich nie znaczy? Otóż poszli tam tylko po to, żeby przeprowadzić ohydną prowokację, co otwarcie przyznał Paweł Kasprzak w opublikowanej na fb deklaracji pt. „Przychodzimy do Was właśnie po wp….l”.

„Do Was te kilka słów, naziolscy kibole z Jasnej Góry, którzy tam wczoraj pokazywaliście nienawistne gęby, bełkocząc o Bogu, honorze i Ojczyźnie. Dzisiaj Wasz bełkot wylewa się w internecie, gdzie poza bluzgami i pogróżkami wyczytać można jeszcze Wasze „po co się pchacie, gdzie was nie chcą, jak nie po wpierdol”. To akurat chętnie Wam wyjaśnię. Otóż, drodzy Bracia Rodacy o rozumkach przytłumionych trawą, wódą i wrzaskami – dokładnie po to przychodzimy. Po wpierdol. Wy zaś jesteście wzorowo nierozgarnięci – nigdy nie zachowujecie się inaczej. Krzyczycie „prowokacja!” i natychmiast rzucacie się na nas. Temu ta prowokacja służy. Niczemu więcej. Tylko tego chcemy, żebyście pokazali wszystkim wkoło Wasze zdziczenie, które nazywacie patriotyzmem. Pokazujecie je zawsze. Jesteście niezawodni (…) Byliście wczoraj i dzisiaj jesteście wstrętni, tchórzliwi i głupi. Takimi Was pokazali ci, którzy weszli między Was, prosząc się o wpierdol” – pisze Kasprzak w swoim pełnym jadu i nienawiści wpisie.

Ten wpis to kolejna prowokacja. Służy tylko i wyłącznie wywołaniu agresji przy następnej prowokacji z wykorzystaniem banerów. Kasprzak jest widoczne bardzo zawiedziony, że Obywatele RP nie dostali tak upragnionego przez nich „wpierdolu” i skończyło się na wyrwaniu banerów. Dlatego nadal judzą, szczują i plują licząc na to, że następnym razem na zniszczeniu banerów sprawa się nie zakończy.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz: prowokacja Obywateli RP miała za zadanie uderzyć nie tylko w kibiców, ale również w księży organizujących pielgrzymkę i w braci paulinów z jasnogórskiego klasztoru. Obywatele RP ewidentnie dążą do tego, żeby wymóc na hierarchach kościelnych jakieś sankcje wobec tych kapłanów i zakonników. Jedna z uczestniczek prowokacji, Ewa Błaszczyk, napisała na fb: „Poświęcone przez paulinów szaliki owinięte na twarzach pijanych wódą i chrześcijańską nienawiścią bliźniego. Brud i splugawienie wartości dużo bardziej dojmujące niż 11 listopada 2017 w Warszawie [„My chcemy Boga!”]. Wszystko wśród szeleszczących między kibicami sutann.”

SKLEP-WPRAWO.PL

Obywatele RP wystosowali też pismo do Komendy Głównej Policji, w którym żądają „przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa w celu ustalenia, kto podjął decyzję o tym, że pielgrzymka kibiców i nacjonalistów nie będzie konwojowana przez policję i czym była ona motywowana”. Domagają się również „ustalenia i doprowadzenia przed sąd sprawców napaści na nasze działaczki i działaczy” i grożą: „Brak zdecydowanych działań potraktujemy jako kolejny przykład wspierania przez policję organizacji bojówkarskich, jakimi niewątpliwie są ONR oraz niektóre stowarzyszenia kibicowskie.”

Jak widzicie, Obywatele RP zrobią wszystko, żeby zniszczyć kibicowskie pielgrzymki na Jasną Górę. Mamy nadzieję, że im się nie uda.

Źródło: facebook, obywatelerp.org

Posłuchaj kim jest Paweł Kasprzak:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  W tym tygodniu uroczystości związane ze świętowaniem judaizmu. Czy obywatele RP w taki sam sposób będą zakłócać te obchody ? Ciekawe. Będzie można wyciągnąć wnioski kto zacz.

 2. Teofil mówi

  Można by powiedzieć że ubywatele Rp są na rękę władzy i za nią stojących żydów – bo to im najbardziej zależy na znalezieniu pretekstu do delegalizacji ONR i zawłaszczeniu Marszu Niepodległości. Dlatego ubywatele RP coraz śmielej pogrywają i myślę że będzie coraz ostrzej. Władza ma 10 miesięcy na zrealizowanie tego planu.

  1. wara mówi

   UbywatelePRL po prostu nie byli w stanie sprowokować PiSu to wybrali sobie łatwiejsze cele. Ich trzeba po prostu ignorować!

 3. Hammurabi mówi

  Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę… Póty dzban wodę nosi, aż mu się ucho nie urwie… Ci pseudo obywatele RP, doskonale wiedzą, że nadejdzie kiedyś taki dzień, w którym nie skończy się jedynie na przepychankach. Zwłaszcza jeśli chodzi o kibiców. Kibice, to krewcy ludzie którzy już niejednokrotnie udowodnili, swoją pomysłowość, determinację, przywiązanie do tradycji i patriotyzm. Jeśli potrafią przemycać na mecze gigantyczne banery i czynić oprawy meczów niezapomnianymi, to czyż wielki trud sprawi im znalezienie tych prowokatorów bez świadków i zupełnie anonimowo? Bez ochrony policji, kamer i pustaków zwanych polityczną opozycją? Wiadomo, że właśnie na to liczą, że będą epatować zagraniczne media poobijanymi gębami. Tylko, że… gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą…

  1. wara mówi

   Czyli jak im wpie…cie, to odniosą zwycięstwo, a to oznacza, że wy przegraliście!

 4. Claire mówi

  Pielgrzymka kibicowska, jak sama nazwa wskazuje jest dla kibiców, więc nie rozumiem co tam robili ubywatele RP. Dlaczego policja nie aresztowała od razu jawnych prowokatorów? Niestety to kolejny przykład zaniechania, jeśli PIS nie będzie reagować w takich sytuacjach, prowokacje będą się powtarzać. Jak widać targowiczanie są coraz bardziej rozzuchwaleni. A swoją drogą prowokatorzy zniesławiający i podżegający do popełnienia przestępstwa nie powinni znaleźć się w więzieniach?
  Cytat z Infor.pl PRAWO: Przestępstwo zniesławienia na podstawie art. 212 kodeksu karnego – Zniesławienie jest przestępstwem, którego przedmiotem jest naruszenie czci i godności człowieka.
  Cytat z Infor.pl PRAWO: Wymiar kary za podżeganie i pomocnictwo (art. 19) – Wskazane kary za podżeganie i pomocnictwo zasadniczo są tożsame z wysokością kary grożącej osobie, która dokonałaby danego przestępstwa tj. np. jeżeli za przestępstwo rozboju z art. 280§1 Kodeksu karnego przewidziana jest kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, to taka kara grozi też osobie która podżegałaby do rozboju, bądź w nim pomagała.

 5. Zdzisław mówi

  Nic tylko olać ich kolorowym moczem z sikawek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.