SKLEP-WPRAWO.PL

Parlament Europejski zagłosował za paszportami kowidowymi. Mają obowiązywać przez rok

Parlament Europejski/ fot. Twitter
10

W środę (28.04.2021) Parlament Europejski zagłosował za przyjęciem paszportów kowidowych. Wyniki głosowania podano w czwartek rano. Europosłowie zgodzili się, że nowy „certyfikat EU COVID-19” powinien obowiązywać przez rok.

Dokument, który może mieć formę cyfrową lub papierową, będzie poświadczał, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi, albo że jej wynik testu jest negatywny lub że wyleczyła się z infekcji. Certyfikaty EU COVID-19 nie będą jednak służyć ani jako dokument podróży, ani nie staną się warunkiem korzystania z prawa do swobodnego przemieszczania się.

Zdaniem Parlamentu posiadacze certyfikatu EU COVID-19 nie powinni podlegać dodatkowym ograniczeniom w podróżowaniu, takim jak kwarantanna, samoizolacja czy testy. Posłowie podkreślają również, że aby uniknąć dyskryminacji osób nieszczepionych oraz ze względów ekonomicznych, kraje UE powinny „zapewnić powszechne, dostępne, terminowe i bezpłatne testy”.

Państwa członkowskie muszą akceptować świadectwa szczepień wydane w innych państwach członkowskich dla osób zaszczepionych szczepionką dopuszczoną do użytku w UE przez Europejską Agencję Leków (EMA) (obecnie Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Janssen). Do państw członkowskich będzie należała decyzja, czy zaakceptują również świadectwa szczepień wydane w innych państwach członkowskich dla szczepionek wymienionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) do użytku w nagłych wypadkach.

Świadectwa będą weryfikowane, by zapobiec oszustwom i fałszerstwom, podobnie jak autentyczność pieczęci elektronicznych umieszczonych na dokumencie. Dane osobowe uzyskane z certyfikatów nie będą mogły być przechowywane w docelowych państwach członkowskich i nie powstanie centralna baza danych na szczeblu UE.

Źródło informacji: europa.eu

Zobacz też:

Waszczykowski o planowanej segregacji sanitarnej: „Niezaszczepieni sami się wykluczą. Nie chcą walczyć z pandemią”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Boguslaw mówi

  My jezdzimy chetnie noca, wiec jakiekolwiek durne pomysly nas na razie nie dotycza!
  Ponadto, wciaz spotyka sie NORMALNIE myslacych ludzi, ktorzy moze nawet, wciaz stanowiliby wiekszosc, ktora przenigdy sie nie zaszczepi, unika, jak tylko sie da, idiotycznych, a kosztownych, testeow i po prostu, NIE WYSYLA SWOICH DZIECI do szkol, w ktorych panuje obowiazek noszenia kaganca i dokumentowania wyniku negatywnego!
  Satanisci moga sobie tonami nasze pieniadze podatkowe wyrzucac z okna na reklame i oglupianie, u ludzi powstal natomiast twardy mur oporu przed szczepionkowym , morderczym, bestialstwem!
  Kochani, jedzcie czosnek! Jest naprawde cholernie wartosciowy i pyszny, szczegolnie w super-zdrowej kuchni wloskiej!
  DOBRO ZWYCIEZY, nawet mimo zajadlych i systemytycznych wysilkow obsranej „matki”, w kierunku oglupiania nas wszystkich tutaj!
  Dbajmy wszyscy tutaj o siebie nawzajem!

  1. Matka mówi

   Jak ty mnie, Boguś, śmieszysz. Naprawdę myślisz, że takie debile jak ty, co to wszędzie widzą satanistów i rogate bestie, a na Covid radzą „by jeść czosnek, bo zdrowy” stanowią realny odsetek społeczeństwa? Jesteście marginesem – tak liczebnie, jak i pod względem pozycji społecznej. Ale przez waszą głupotę jesteście jak wrzód na zdrowym ciele polskiego Narodu – jak się odizolujesz od rzeczywistości i zamkniesz gdzieś w lesie to naprawdę szkody nie będzie żadnej.

   1. Z. mówi

    Ty sobie wszarzu gęby narodem nie wycieraj, jeśli już to czyń to ze swoim narodem.

    1. Matka mówi

     Ja jestem u siebie. Ty, ruska prostytutko, możesz sobie sp….ć za Don,

     1. Wojtek mówi

      he, teksty z ukraińskiej gazety-dla-niepoznaki-zwanej-poską towarzysza sakiewki 🙂 A sz-matka to pijaczyna lisiecki, dlatego innych wyzywa od alkoholików 🙂

   2. Tomasz mówi

    To, że jesteś płatnym trollem, to nie ulega wątpliwości. Przecież fabryka trolli nie zniknęła wraz ze zwolnieniem Plebiaka. To, że ciebie śmieszy Boguś też mnie nie dziwi, bo takie masz wytyczne(
    zgodne ze starą, marksistowską szkoła – ośmieszyć, popierdolić od rzeczy, bez merytoryki, zrobić z kogoś wariata itd. Zastanawia mnie tylko, czy sam w sobie jesteś kabotynem, czy klakierem? Mam nadzieję, że niedługo zostaniesz znaleziony, ojebany na łyso i opluwany na głównym rynku jakiegokolwiek miasta. I w dupie mam, co mi odpiszesz, jak bardzo ciebie śmieszę i jaki jestem głupi foliarz. Ciency jesteście na argumenty. Twoi mocodawcy mają media, pieniądze i płatne kurwy jak ty do wypełniania funkcyjnych zadań. I dlatego masz szmaciarzu, co do ryja włożyć, bo tylko z mącenia widocznie potrafisz żyć. Życzę ci, żebyś chodził ulicami oglądając się za siebie i pozdrów kumpli, z którymi dzielisz biuro, mendo.

    1. Matka mówi

     Tomuś, płatnych kurew możesz sobie najwyżej w rodzinie szukać.

     I tak, śmieszysz mnie, pajacu, ze swoją głupotą, wiarą w spiski i przekonaniem, że ktokolwiek komukolwiek by zapłacił za to, że pojedzie paru debilom, takim jak ty, na forum takim, jak to. Za wysokie masz o sobie mniemanie, serio.

   3. Halina mówi

    Zacznij się pakować, mamełe, do usraelów. Polaków widać nie znasz i granic ich tolerancji nie znasz

    1. Matka mówi

     Nawet mąż w szpitalu nie dał ci do myślenia, pusty dzbanie?

     I nie podszywaj się pod „Polaków”, tacy jak ty, obrońcy hajlowania, czczenia SS-manów czy używania nazistowskiej symboli są najwyżej odpadkiem polskiego społeczeństwa.

 3. Rebih mówi

  Ci którzy ulegają takim naciskom ze względu na chęć wyjechania, to po prostu kanalie, takie same jak ci, którzy za paszport podpisywali lojalkę. SB nie zawsze liczyła na współpracę podpisującego lojalkę; taka współpraca mogła być dla nich bezwartościowa, ale chodziło o złamanie człowieka i zrobienie z niego homo sovieticusa. I teraz też o to chodzi: żeby ludzie uwierzyli, że nic nie znaczą wobec potęgi państwa, że władza bez żadnych konsekwencji może pozbawić ich praw, że po prostu opór wobec koronizmu czy komunizmu jest bezsensowny i jedyne co można zrobić to przyjąć postawę ugodową, zgadzając się na wszystko, co każą. To, że szczepionki są nieskuteczne i szkodliwe jest z tego punktu widzenia korzystne dla władzy, gdyż bardziej zaszczepionych z ludzkiej godności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.