Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą do uznania tzw. homomałżeństw we wszystkich państwach członkowskich UE

fot. pixabay.com
11

We wtorek (14.09.2021) Parlament Europejski przyjął rezolucję dotycząca praw osób LGBT. W myśl jej postanowień małżeństwa jednopłciowe lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a małżonkowie i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

Rezolucja wzywa również wszystkie kraje UE do uznania osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych rodziców. Posłowie chcą, by „tęczowe rodziny” miały takie samo prawo do łączenia rodzin, jak pary przeciwnej płci i ich rodziny. Aby dzieci nie stały się bezpaństwowcami, kiedy ich rodziny przenoszą się pomiędzy państwami członkowskimi, rodziny powinny być traktowane tak samo w całej UE, argumentują posłowie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rezolucji odnotowano także dyskryminację, jakiej doświadczają społeczności LGBTIQ w Polsce i na Węgrzech. Parlament wezwał do dalszych działań UE (postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, środki sądowe i narzędzia budżetowe) wobec tych krajów.

Rezolucja została przyjęta 387 głosami przy 161 głosach przeciw i 123 wstrzymujących się. Przeciwko rezolucji opowiedzieli się wszyscy biorący udział w głosowaniu europosłowie PiS: Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga, Patryk Jaki, Krzysztof Jurgiel, Karol Karski, Beata Kempa, Izabela Helena Kloc, Zdzisław Krasnodębski, Elżbieta Kruk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Beata Mazurek, Andżelika Możdzanowska, Tomasz Poręba, Elżbieta Rafalska, Bogdan Rzońca, Jacek Saryusz-Wolski, Beata Szydło, Dominik Tarczyński, Grzegorz Tobiszowski, Witold Waszczykowski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Zalewska i Kosma Złotowski.

Za rezolucją głos głosowało troje eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej: Bartosz Arłukowicz, Danuta Hubner i Janina Ochojska, a także przedstawiciele SLD i Wiosny: Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki i Leszek Miller. „Za” głosowały również Sylwia Spurek i Róża Thun. Od głosu wstrzymali się: Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski. W głosowaniu nie wzięli udziału europosłowie z PSL.

– To jest kolejne, bezczelne łamanie prawa, traktatów i dobrego obyczaju i zasad dyplomacji, dlatego że ta rezolucja mówi o narzuceniu innym państwom spraw z zakresu prawa rodzinnego, kultury, etyki, moralności, religii, czyli wszystkich obszarów, które są wyłączną kompetencją państwa członkowskiego. I urzędnicy unijni celowo łamią praworządność, próbują przeforsować coś, o czym wiedzą, że Polacy się na to nie zgadzają, traktując Polskę jako swoją kolonię – powiedział w rozmowie z PAP europoseł Patryk Jaki.

Jaki wskazał, że chociaż rezolucja nie jest wiążąca dla Polski, to „jest zobowiązaniem do pewnego działania dla Komisji Europejskiej”. – Sama rezolucja nie jest źródłem prawa, natomiast jest tworzeniem takiej obudowy – zobowiązań i presji do działania na Komisję Europejską, która będzie musiała się za jakiś czas rozliczyć (ze swoich działań w tej sprawie) z PE – podkreślił europoseł.

Źródło informacji: europa.eu, PAP

Zobacz też:

Parlament Europejski debatuje o nieistniejących „strefach wolnych od LGBT”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zły chłopek mówi

  Banda debilnych lewaków.
  Ale już niebawem zami zjedzą własny ogon!

 2. BP mówi

  Małżeństwo to związek MĘŻA i ŻONY jak nazwa wskazuje. Nie mam nic przeciwko ZWIĄZKOM PARTNERSKIM. To tak samo jakby jakiś mężczyzna chciał, aby dziecko do niego mówiło MAMO! MATKA ZAWSZE BYŁA KOBIETĄ. MATKA to istota, która nosi w sobie zalążek nowego życia i wydaje go na świat. Niech taki mądrala pocznie W SOBIE nowe życie, nosi 9 miesięcy w sobie , urodzi je ( nawet przez cesarkę), a potem karmi własną piersią!!!!!

 3. W K mówi

  A gdy już wszędzie będzie tak samo, to gdzie będzie inaczej?

 4. Alek mówi

  Czcij ojca swego i matkę swoją. Tak mówi Pan Bóg. I tak się nieszczęśliwie dla PE a szczęśliwie dla nas składa, że Jego słowo jest słowem ostatnim. Jeszcze zahaczają ci z PE w ten sposób o inne paragrafy: nie zabijaj, nie cudzołóż. Więc i będzie kara dodatkowa, na bis.
  Swoją drogą warto byłoby na portalu jak ten umieścić w widocznym miejscu Dekalog, aby ludzie o nim nie zapominali.
  I niech teraz nikt nie gada, że jakieś tam trzeba zachowywać przepisy sanitarne. Ta uchwała PE jest w najwyższym stopniu niesanitarna. Choróbska promuje że hej.

 5. Ayax mówi

  Podziękujmy PiS, i rodakom głosującym na nich, ze nas trzymają na sile w tym bagnie. Nie ma innej drogi tłumacza. Są jak Francuzi, którzy mieli pretensje do Amerykanów gdy ich wyzwalali spod III Rzeszy, ze im ogródki niszczą.

 6. Hammurabi mówi

  Rezolucja została przyjęta 387 głosami przy 161 głosach przeciw i 123 wstrzymujących się…
  Jeśli założyć, że „wstrzymujący” się zagłosowaliby przeciw, to za by było 387 a przeciw w sumie 284. Inaczej mówiąc „za” głosowałoby i tak ponad 57% przy założeniu, że wszyscy którzy się wstrzymali, byliby przeciwni, co wydaje się jedynie naiwnym życzeniem.
  Jest to kolejny głośny sygnał alarmowy dla tych, którzy obecnie w niemym zdumieniu obserwują to, co się w Europie a zwłaszcza w Unii dzieje.
  Powoli, krok za krokiem banda popaprańców anektuje kolejne skrawki niezależności, wolności i tradycji.
  Co będzie następne?
  Rafał Trzaskowski podpisał w dniu 18 lutego 2019 r. Warszawską Deklarację LGBT+, zobowiązując się do realizacji postulatów ruchu politycznego LGBT!
  Jednym z punktów jest wprowadzenie w każdej warszawskiej szkole zajęć z edukacji seksualnej według standardów WHO napisanych wspólnie z niemiecką Federalną Centralą ds. Edukacji Zdrowotnej (Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung). Są one wyjątkowo deprawacyjne, wręcz pedofilskie. Według nich dzieci w wieku 4-6 mają uczyć się o czerpaniu przyjemności z masturbacji i podniecania się, w wieku 6-9 lat znać różne metody antykoncepcji, a 9-12 -latki powinny już uczyć się o i na pierwszych doświadczeniach seksualnych.
  Czemu to piszę?
  Skoro w tej naszej kochającej tradycje Polsce, w kraju tkwiącym korzeniami w kulturze łacińskiej, doświadczonym tyloma okropnościami takie działanie są nie tylko możliwe ale cieszą się jeśli nie akceptacją to przynajmniej milczeniem społeczeństwa, to czego można oczekiwać w lewicującym Europarlamencie?
  Tak więc koniecznością staje się odpowiedź każdego z nas na pytania: „co będzie następne” i kiedy zostaniemy dzięki naszemu lenistwu i tchórzostwu wciągnięci z przysłowiowymi kośćmi w te gęstniejące z roku na rok opary dekadenckiego absurdu?

 7. Alek mówi

  Co będzie następne? Piekło. Bo ilu z nas będzie miało odwagę ponieść śmierć męczeńską? Popatrzcie jak zachowują się oni na swych marszach. Jak już całkiem będą pewni swego, to wróci to, co prezentowali ich starsi bracia w ideologii z lat 30 i 40 minionego stulecia z kraju sąsiedniego. Może będą to jedynie okrutne mordy, może tylko bunkier głodowy, a może jednak wywalenie z roboty bez mozliwosci innej pracy i patrzenie na głód własnych dzieci.
  Inaczej mówiąc nie mamy nic do stracenia. Idzcie na caly swiat i nauczajcie wszystkie narody chrzczac je w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Bo na tulerancji daleko nie zajedziecie.

 8. MAREK mówi

  Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że największą zarazą na świecie jest celowa lewacka demoralizacja ludzi ! Prowadząca do krwawych lewackich rewolucji oraz totalitaryzmu zmuszającego do podporządkowania się zboczonym i zbrodniczym lewackim ideologiom?!

 9. alojz mówi

  A może kalifat europejski przyjmie szariat i skończy się tęczowanie?

 10. Alek mówi

  Wypedzanie diabla czartem jest bezsensowne. Komunisci chinscy i talibowie afganscy swietnie sie dogaduja, jak slychac we wiadomosciach. Powinnismy zabiegac o prawo katolickie, by polozyc kres zarowno teczowaniu jak i szariatowaniu.

 11. Sramnaobostrzeniapis mówi

  Moga sobie w dupe wsadzic swoje prawa . Precz z sodomia lgbt

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.