Paranoja! Wiceminister zdrowia straszy Polaków policją i drugą falą koronawirusa

wiceminister zdrowia Waldemar Kraska/ fot. screen
11

– Poluzowaliśmy pierwotne obostrzenia. Są wakacje, ludzie odreagowują zamknięcie w domu, ale utrzymaliśmy restrykcje, których powinno się przestrzegać. Półtora metra, maseczka, higiena. To są rzeczy, które cały czas powinny być w naszej głowie, ale myślę, że niestety o tych restrykcjach zapominamy – powiedział w poniedziałek (27.07.2020) w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Odnosząc się do obecnego wzrostu liczby zakażeń (ponad 400 dziennie) Kraska poinformował, że jest to wynik ognisk w kopalniach i w dużych zakładach pracy w innych województwach. Zapowiedział dalsze testowanie pracowników tych zakładów jednocześnie wykluczając ich zamykanie, ponieważ „gospodarka by tego nie wytrzymała”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wyjaśniając dlaczego zapadła decyzja, że lekarze ze szpitali jednoimiennych (wyłącznie dla pacjentów z COVID-19) będą mogli pracować również w innych placówkach, Kraska powiedział, że wielu lekarzy rezygnowało z pracy w takich szpitalach, ponieważ było w nich niewielu pacjentów i np. chirurdzy nie mieli kogo operować. – Lekarze są złaknieni pracy, szczególnie zabiegowcy, dlatego umożliwiliśmy to, żeby można było łączyć pracę w szpitalu jednoimiennym z pracą w innym podmiocie służby zdrowia – powiedział wiceminister.

Zapytany czy przewidywane jest zaostrzenie przepisów dotyczących dużych zgromadzeń, takich jak wesela lub pogrzeby odparł, że martwi go, iż na weselach jest więcej niż 150 osób. – Jedynym wspomnieniem z takiego wesela może być to, że całe wesele zostało zakażone koronawirusem – stwierdził.

Globkurier [CPS] PL

Poinformował, że dziś zbiera się w Ministerstwie Zdrowia specjalny zespól do badania potencjalnej drugiej fali koronawirusa i opracowania strategii, w tym ewentualnego zaostrzenia restrykcji np. w kwestii obowiązkowych maseczek na ulicach. Kraska stwierdził, że jego zdaniem druga fala koronawirusa pojawi się na jesieni razem z wirusem grypy.

Wiceminister stwierdził, że decyzja o ewentualnym powrocie dzieci do szkół będzie podjęta „tydzień, dwa” przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tak samo w przypadku zajęć na uczelniach. – Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół – powiedział.

Zapytany o osoby, które nie noszą maseczek w sklepach wielkopowierzchniowych Kraska stwierdził, że policja powinna egzekwować obowiązek ich noszenia. – Wiem, że to jest może bardzo represyjne, ale dla przykładu kilka wysokich mandatów może spowodować to, że ludzie będą przestrzegali tych zaleceń, które w tej chwili obowiązują i powinniśmy to stosować, szczególnie właśnie w supermarketach – powiedział Kraska.

Wiceminister zapowiedział, że resort będzie zachęcał do masowych szczepień przeciw grypie. Rozważana jest możliwość wprowadzenia bezpłatnych szczepień dla osób z grup ryzyka.

Mój komentarz: Skończyły się wybory, więc po chwilowym uspokojeniu koronawirusowa paranoja będzie nakręcana od nowa, czego dowodzi wywiad z wiceministrem zdrowia. Co ciekawe, podczas tego wywiadu mówiono o wzroście liczby zachorowań, chociaż mamy do czynienia ze wzrostem liczby zakażeń, a nie zachorowań. „Zakażenie” nie oznacza „zachorowanie”. Zdecydowana większość zakażonych w ogóle nie choruje! Czy wiceminister Kraska nie odróżnia tych dwóch  terminów? A może myli je celowo, żeby straszyć Polaków? Przecież szpitale jednoimienne stoją puste, co niechętnie przyznał Kraska w tym wywiadzie.

Groźby pod adresem osób, które nie noszą maseczek, to jest skandal! Wiceminister zdrowia szczuje policję na Polaków, którzy nie dali się wkręcić w koronawirusową paranoję. Nie dajcie się przestraszyć! Rozporządzenie Rady Ministrów pozwala nie nosić maseczek ze względu na stan zdrowia, przy czym żadne zaświadczenie nie jest potrzebne, więc nikomu nie trzeba się tłumaczyć. Jeśli policja będzie chciała ukarać Was mandatem po prostu odmówcie jego przyjęcia. Sprawę w sądzie macie wygraną!

Źródło informacji: polskieradio.pl

Zobacz też:

Nie będzie kary za brak maseczki! Sąd uznał, że powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust to bezprawie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Szczesc Boze
  co bedzie mniejszym.wiekszym zlem teczowe lewackie knury od Bosaka, rozj….e ryja czy zlamania reki? No pedalolubni wyborcy Trzaskowskiego? Eurokolchoz wam sie marzy
  aby Bosak kase z fundacji Adenauera czerpal?

 2. Jarosław mówi

  Koniec zorganizowanej histerii.
  Antypolscy bandyci won.

 3. Jurek Ogórek mówi

  Jak to całe pitolenie o karach ma się do paragrafu 18-go, punkt 2 , podpunkt 3 ??? Jeba…ne łajzy…niech od razu wprowadza podatek nazwany covid i jasne będzie , że nas okradają i będzie wiadomo na ile…

 4. Mordechuj mówi

  latarni w Polsce jest wiele

 5. Hammurabi mówi

  A ja przekornie spytam, kim jest człowiek, który był senatorem VI, VII, VIII, IX i X kadencji, od 2019 wiceministrem zdrowia w randze sekretarza stanu. Czy po tylu latach jest jeszcze chirurgiem czy już raczej tworem “chirurgopodobnym”?
  “Wiceminister zapowiedział, że resort będzie zachęcał do masowych szczepień przeciw grypie. Rozważana jest możliwość wprowadzenia bezpłatnych szczepień dla osób z grup ryzyka”… Te słowa świadczą dobitnie o poprawności tezy głoszącej, że narząd nieużywany ( a mam tu na myśli mózg tego doktora) podlega zredukowaniu, zwłaszcza w kontekście słów: “dalsze testowanie pracowników tych zakładów jednocześnie wykluczając ich zamykanie, ponieważ „gospodarka by tego nie wytrzymała”, czy “Lekarze są złaknieni pracy, szczególnie zabiegowcy, dlatego umożliwiliśmy to, żeby można było łączyć pracę w szpitalu jednoimiennym z pracą w innym podmiocie służby zdrowia”…
  Czy ktoś bez serca w gardle poddałby się zabiegowi wykonywanemu przez kogoś z… – dobrze liczę? – dwudziestoletnią przerwą w praktyce?
  Co ten człowiek bredzi?

 6. ROMAN mówi

  premier kłamie rano, wieczorem i pod osłoną nocy, a lud krzyczy dziękujemy…

 7. Adamc mówi

  A co będzie jak w Końcu Naród was rozliczy i spełnia się słowa śp Andrzeja Leppera ! Pytanie czy to będą taczki czy drzewa ! Może dlatego tak te drzewa wycinają bo się boją !

 8. MACIEJ mówi

  “Kraska stwierdził, że jego zdaniem druga fala koronawirusa pojawi się na jesieni razem z wirusem grypy.”
  Tak właśnie będzie, bo to przecież jest grypa ty parszywy tłuku.

 9. MACIEJ mówi

  “Zapytany o osoby, które nie noszą maseczek w sklepach wielkopowierzchniowych Kraska stwierdził, że policja powinna egzekwować obowiązek ich noszenia. – Wiem, że to jest może bardzo represyjne, ale dla przykładu kilka wysokich mandatów może spowodować to, że ludzie będą przestrzegali tych zaleceń, które w tej chwili obowiązują …”

  Jak można karać za zalecenia ty tępaku?
  Tu nie ma czasu na taczki, oni wszyscy powinni wisieć!
  Norymberga i kula w łeb za zdradę Ojczyzny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.