Papież Benedykt XVI żegna się z wiernymi! „Jestem na ostatnim odcinku drogi”

Papież Benedykt XVI za czasów swojego pontyfikatu / Fot. Youtube
3
Papież Benedykt XVI w połowie 2017 roku
Papież Benedykt XVI w połowie 2017 roku

Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do domu – we wzruszającym liście pisze papież Benedykt XVI.

90-letni papież przesłał list do redakcji gazety Corriere della Sera, który został opublikowany niemalże w przeddzień 5. rocznicy dymisji papieża z Niemiec. Przypomnijmy, że 11 lutego 2013 roku papież Benedykt XVI abdykował. Za oficjalny powód podał „brak sił”, jednak liczne doniesienia mówią o naciskach ze strony finansjery i lobby homoseksualnego, którym nie sprzyjał pontyfikat papieża.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W krótkim liście papież podziękował wiernym za wsparcie. Wyjaśnił czytelnikom włoskiej gazety, że „wzruszyło go to, że wielu czytelników gazety pragnie wiedzieć, jak spędza ten ostatni okres życia”.

Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do domu – napisał papież Benedykt XVI. To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić.

Od początku pontyfikatu Benedykta lewicowe media i politycy nie sprzyjali papieżowi. Pisano o jego „zaściankowości” oraz „średniowiecznym konserwatyzmie”. Krytykowano go nawet za stroje liturgiczne.

Benedykt XVI w czasie swojego pontyfikatu odbył 24 podróże zagraniczne, w tym najwięcej (3 razy) do swojej ojczyzny i do Hiszpanii oraz zasłynął spotkaniami z młodzieżą na Światowych Dniach Młodzieży. W 2006 roku odbył pielgrzymkę do Polski. Odbył też 33 podróże apostolskie na terenie Włoch. Papież Benedykt napisał trzy wyjątkowe encykliki: „Deus Caritas est”, „Spe salvi”, „Caritas in veritate”.

Źródło: Corriere della Sera

Abdykacja papieża Benedykta XVI:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Waldemar mówi

    Wzruszający list Benedykta XVI. Każdy z nas musi się pogodzić z takim stanem rzeczy.

  2. Robert mówi

    Ostatni święty,zamknięty w karcerze za zycia,Kolbe,Wyszyński,Papież

  3. Zdzisław mówi

    Abdykował po zablokowaniu bankomatów i kont, ratując wydmuszkę KK, bez wiary i Ducha. Wybrano grabarza co łyżeczką kopie grób Katolikom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.