PAP: Jarosław Kaczyński deklaruje odejście z rządu. Aktualnie pracuje nad projektami “dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
8

Podczas środowego spotkania klubu parlamentarnego PiS, Jarosław Kaczyński miał oznajmić, że na początku roku 2022 zrezygnuje ze stanowiska wiceprezesa Rady Ministrów i Przewodniczącego Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obronnych. Taką informację podała Polska Agencja Prasowa.

Decyzję o odejściu, Kaczyński miał argumentować tym, że musi zwiększyć kontrolę nad partią.
Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – dla PAP powiedział jeden z posłów PiS.

Według informacji, które PAP przekazał jeden z polityków PiS, Kaczyński miał też wezwać polityków swojej formacji do zwiększenia aktywności w mediach społecznościowych. Prezes PiS miał wskazać, że to dzięki mediom społecznościowym PiS zwyciężył w wyborach w roku 2015 i 2019.

Przypomnijmy, że 6 października 2020 objął funkcję wiceprezesa Rady Ministrów w rekonstruowanym drugim rządzie Mateusza Morawieckiego. We wrześniu tego roku zapowiadał, że jako wicepremier pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

Przeczytaj także:

„Każdy naród musi się rozliczyć…” Skandaliczne uzasadnienie sądu uniewinniającego Engelking i Grabowskiego za kłamstwa opublikowane w książce!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Kolejny lewacki kłamca, zdrajca i zbrodniarz z bandy czworga, który dopchał się do koryta niszcząc POLSKĘ i poniżając POLAKÓW!

 2. Shadow mówi

  Nie pokazujcie tej parchatej gęby nieudacznika i niszczyciela Polski, bo mi się robi niedobrze. Niech przepada w niebyt na wieki.

 3. anonim mówi

  Kaczor powiedzial ze chce,, wiekszej aktywnosci w mediach spolecznosciowych”. To oczywiscie jezyk dyplomacji, a przekladajac na jezyk potoczny, kaczor chce wiekszego udzialu delegatur mossadu do tropienia przestepcow myśli, czyli przeciwnikow rzadu, antysemitow, antybanderowcow, ksenobobikow plci itd. Maja przeciez instrument w postaci systemu inwigilacji pegasus, ktory przewidzial juz ponad 80 lat temu G. Orwell.

 4. Krzysztof mówi

  Jak coś idzie nie tak , nie po myśli kurdupla , to zawsze jak zwykły tchórz spier..la i myśli ,że nikt nie powiąże jego uczestnictwa w tym całym bajzlu. SPIEPRZAJ DZIADU !

 5. Krzysztof mówi

  klaksztajn – nareszcie . WYPIER…AJ z polskiej polityki i z POLSKI . Jedz do kraju przodków ( ukradzionego Palestyńczykom ) ty pieprzony przybłędo !

 6. Baldwin mówi

  Te zasieki na granicy to porażka polityki zagranicznej Polski, to porażka Przewodniczącego Bezpieczeństwa Polski i “spraw obronnych”. Za łatwo oddaliśmy Białoruś Putinowi na wieki, z powodu garstki śniadoskórych z ich kobietami i dziećmi. Zamiast od razu z sojusznikiem zza oceanu i Unią Europejską wywrzeć presję na Irak żeby zawiesić loty do Mińska woleliśmy trzymać biednych ludzi w głodzie i chłodzie. Woleliśmy budować zasieki z drutu kolczastego. Chrystusowi też włożono koronę cierniową dla uciechy ludu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.