Państwo musi działać pomimo epidemii! Konfederacja odpowiada na zarzut narażania zdrowia i życia posłów [WIDEO]

Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun/ fot. screen
2

W czwartek (26.03.2020) odbywa się w Sejmie posiedzenie, którego celem jest wprowadzenie regulaminowych zmian niezbędnych do legalizacji obrad Sejmu w formie zdalnej. Podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem Krzysztof Bosak podkreślił, że państwo nie może wstrzymać swojego działania z powodu epidemii, a posłowie są na służbie u obywateli i ich obowiązkiem jest zapewnienie funkcjonowania państwa.

Bosak poinformował, że Konfederacja przygotowała poprawki do projektu zmiany regulaminu Sejmu. Zapowiedział, że Konfederacja będzie też zgłaszać poprawki do rządowego projektu tarczy antykryzysowej. Posłowie otrzymali projekt w nocy i obecnie jest on analizowany przez ekspertów.

Odnosząc się do pojawiających się zarzutu, że stacjonarne posiedzenie Sejmu dotyczące zmiany regulaminu jest niepotrzebnym narażaniem zdrowia i życia posłów, Bosak podkreślił, że posłowie nie mogą być traktowani jak grupa uprzywilejowana i muszą wykonywać swoje obowiązki, tak jak ma to miejsce w przypadku innych funkcjonariuszy państwowych, którzy są obowiązani przychodzić do pracy pomimo epidemii.

Życie posła i senatora nie jest więcej warte niż życie pielęgniarki, lekarza, policjanta, żołnierza obrony terytorialnej – powiedział przewodniczący koła Konfederacji Jakub Kulesza podkreślając, że na barkach posłów spoczywają działania legislacyjne, które mają ochronić Polskę przed negatywnymi skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa. Stwierdził, że dzisiejsze posiedzenie stacjonarne Sejmu jest konieczne po to, żeby nikt w przyszłości nie mógł podważać legalności ustaw przyjętych w trybie zdalnym.

Posłowie PiS-u marudzili wczoraj, że przez tą złą Konfederację muszą przyjechać do Sejmu i narażać się na zarażenie. Panowie! Jeżeli nie jesteście w stanie stanąć na wysokości zadania, to zmieńcie zawód! Przekwalifikujcie się do innej pracy – powiedział Kulesza.

SKLEP-WPRAWO.PL

Przestrzeganie prawa nie jest dla nas opcjonalne. Wykonywanie obowiązków poselskich nie jest naszą fanaberią – powiedział Grzegorz Braun i podkreślił, że to Konfederacja zwróciła uwagę na wadliwość procesu legislacyjnego bez posiedzenia w sprawie zmiany regulaminu. – Zwołując dzisiejsze posiedzenie marszałek Witek przyznała nam rację – powiedział.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

„Pozakonstytucyjne zawieszenie parlamentaryzmu w Polsce”. Konfederacja o wirtualnym posiedzeniu Sejmu [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jolanta mówi

    Ciekawe co Bosak powie jak się okaże, że posłowie zachorowali i zarazili jeszcze innych. Dla mnie to kompletna głupota i nieodpowiedzialnosc.

    1. fajera mówi

      ale ludzie z racji wykonywanych zawodów a stykający się bezpośrednio z większą ilością ludzi to też głupota i nieodpowiedzialność? a jakiż to tam na sali obrad bezpośredni kontakt? przesadzasz kobieto z tym zarażaniem, może sprawdź kiedy do niego dochodzi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.