Padniecie ze śmiechu! Ministerstwo Zdrowia “uzasadnia” nakaz noszenia maseczek

Minister zdrowia Adam Niedzielski w "bezużytecznej" maseczce
8

Od soboty (10.10.2020) rządzący wymagają od społeczeństwa noszenie maseczek w miejscach publicznych. Zanim ów “obowiązek” wszedł w życie tłumaczyliśmy, że rozporządzenie nakazujące zakładanie “namordników” jest niezgodne z obecnie panującymi ustawami.

Na bezprawie związane z nakazem noszenia maseczek wskazuje prezes Stowarzyszenia Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. “Apel o noszenie maseczek powinien być raczej dżentelmeńską prośbą władzy” – na Twitterze napisał Kwaśniewski i przywołał punkt 4 art. 46b ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Wskazał, że w rozporządzeniu można ustanowić obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowania innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Do kategorii osób chorych oraz tych podejrzanych o zachorowanie nie wliczają się wszyscy Polacy, a to oznacza, że nie ma podstawy prawnej pozwalającej na zmuszanie osób bez objawów do zakrywania nosa i ust. Nie ma też podstawy prawnej do karania mandatami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rządzący znaleźli inne wytłumaczenie. Publicysta Łukasz Warzecha zwrócił się z prośbą do Ministerstwa Zdrowia o wskazanie podstawy prawnej dla rozporządzenia nakazującego noszenie maseczek w miejscach publicznych. I otrzymał odpowiedź.
Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło mi, że nakazując wszystkim nosić maski cały czas rozporządzenie z 9.10. bazuje na art. 46b pkt. 12. ustawy z 2008 r., który mówi o nakazie określonego sposoby przemieszczania się (a nie na pkt. 4, który mówi o chorych i podejrzanych) – napisał Warzecha.

Co ustawodawca rozumie pod pojęciem “przemieszczanie się”? Pojęcie nie zostało zdefiniowane przez ustawodawcę. Nie sposób znaleźć również definicji tego pojęcia w innych regulacjach prawnych. Oznacza to, że musimy się zdać na definicję słownikową: przemieścić sięprzemieszczać się: «przenieść się lub przesunąć na inne miejsce». W powszechnym rozumieniu “przemieszczanie się” to po prostu przeniesienie się z punktu A do punktu B. Zatem zgodnie z wyjaśnieniem Ministerstwa Zdrowia, jeśli siedzimy na ławce pod blokiem, obowiązek noszenia maseczki nie obowiązuje nas, ponieważ siedzimy w miejscu. W prostych słowach tłumaczy to publicystka portalu wPrawo.pl, Katarzyna Treter-Sierpińska. – Orły z Ministerstwa Zdrowia wymyśliły uzasadnienie, że noszenie maseczki jest sposobem przemieszczania się. Jak idę to maseczka jest według nich zgodna z ustawą. A czy jak stoję, to się przemieszczam? NIE! Czyli jak stoję, to nakaz nie obowiązuje, tak? Ale to jest cyrk! – napisała.

Politycy zaplątali się we własne sidła.

Zobacz także:

Obłęd! Były minister zdrowia chce wsadzać Polaków do zakładów psychiatrycznych za kwestionowanie skuteczności maseczek

J. Międlar: Koronawirus. Zaczynam się bać [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jakub mówi

  To są skończeni idioci…tresowane kukiełki,opłacone mendy i zdrajcy Polski… Ta banda zdrajców powinna odpowiedzieć za to wszystko co nam robić na czele z Dudą który upokarza Polaków za każdym razem gdy gębę otworzy…

  1. fajera mówi

   Jest nierząd, jest bezprawie, jest państwo z tektury jest CH.D.iK.K. ale chcieliście podstawy prawnej to ją wreszcie macie! Szmaty na ryj i morda w kubeł. Cyrk to będzie dopiero będzie.
   We Wrocławiu gorliwy baran wprowadził w tamtejszym MZK zalecenie dla kierowców żeby zatrzymali pojazd, jeżeli będzie choć jedna osoba bez szmaty.
   Co w następnej kolejności? Nikt nie zostanie obsłużony w sklepie dopóki ta pani nie założy kagańca na twarz…

 2. Jurek Ogórek mówi

  Coraz bliżej do utworzenia nowego ministerstwa. Mianowicie: MINISTERSTWO DZIWNYCH KROKÓW. Tam szczegółowo opracują sposób poruszania się wymagający maseczki. Ciekawe czy będą przewidziane wykluczenia i na jakich zasadach?

 3. Jurek Ogórek mówi

  Mój komentarz do wytycznych zabraniających jeść i pić na wolnym powietrzu:
  To niech jeszcze dadzą rozporządzenie kiedy można srać i szczać. Tylko żeby godziny pokrywały się z godzinami pracy ich jebanych urzędów lub czasem pobytu w domach !!

 4. Homer mówi

  A Łukasz Warzecha pozostawił te “wyjaśnienie” bez komentarza i drążenia dalej? Przecież takie “wyjaśnienie” jest nie do obrony. W jaki cudowny sposób, przepis w którym nie ma mowy o przemieszczaniu się, ma dotyczyć określonego przemieszczania się?????? Przepis brzmi : …nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa…”

 5. A kto tych ludzi mówi

  ponownie, po 4 latach ‘uwiarygodniania’, wybrał?

  Ach, przecież to myśmy ich wybrali! Podobnie, wybraliśmy znów antypolskiego kryptożyda Dudę.

  Więc skąd te szlochy!?

 6. Anette mówi

  Idioci, banda zdrajców… WHO przyznało że covid to ściema. A wy dalej robicie z polaków baranów. Skończcie już z tą fałszywą plandemią

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.