Obłęd! Były minister zdrowia chce wsadzać Polaków do zakładów psychiatrycznych za kwestionowanie skuteczności maseczek

prof. Marian Zembala/ fot. screen
57

W sobotę (10.10.2020) były minister zdrowia z ramienia Platformy Obywatelskiej, kardiochirurg, prof. Marian Zembala, zaapelował na antenie TVP Info, żeby osoby, które „mówią, że pandemii nie ma, że maska nie jest potrzebna”, „były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych, albo w izolatoriach”. Zażądał też, żeby minister Niedzielski „przywołał do porządku” tych, którzy „te herezje wygłaszają”. Osoby biorące udział w protestach przeciw restrykcjom epidemicznym nazwał „samobójcami” i „szaleńcami”.

– Stanowcze „nie” dla postaw, które mówią, że pandemii nie ma, że maska nie jest potrzebna. To jest nieodpowiedzialna głupota. Proszę, żeby takie osoby – ja, jako obywatel Polski – były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych (oczywiście z szacunkiem dla psychiatrów) albo w izolatoriach, bo znaczy, że coś w ich rozumie jest nie tak – oświadczył.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prof. Zembala stwierdził, że poprosi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, by ten „w najszybszym możliwym czasie” wezwał ordynatora jednej z placówek w woj. małopolskim „który nie rozumie, czym jest pandemia” i „przywołał go do porządku, nauczył zasad w obecności ekspertów”.

– Proszę ministra zdrowia, żeby tych wszystkich (…) nielekarzy, którzy te herezje wygłaszają, wezwał – do tego ma prawo – i w obecności autorytetów – prof. Simona (Wrocław), prof. Flisiaka (Białystok), prof. Pyrcia (Kraków), ministra Pinkasa – stanowczo przywołał do porządku, zanim nie rozniecą kolejnych pożarów i będzie za późno. Proszę o to bardzo – powiedział prof. Zembala.

Były minister zdrowia stwierdził też, że pandemia to „wojna o życie” i „nie wolno nam tracić rozumu”. Oświadczył, że japońscy kamikadze stracili życie, ponieważ „zaufali pseudoprorokom” – Oni się w Polsce zaczynają pojawiać. Internet to jest takie forum, gdzie każdy może mówić co chce – oburzał się prof. Zembala.

Wypowiedź prof. Zembali to jakieś kuriozum. Czy ten człowiek naprawdę wierzy, że bawełniana szmatka zatrzymuje wirusa? Czy nie widzi absurdu swoich opowieści o kamikadze i pseudoprorokach? Czy nie rozumie, że nawoływaniem do uciszenia lekarzy kwestionujących sens absurdalnych restrykcji, po prostu się kompromituje? Czy nie ma świadomości, że apel o zamykanie zdrowych ludzi w szpitalach psychiatrycznych, to wypowiedź niegodna lekarza? To jest jakiś  obłęd!

Źródło cytatów i informacji: rp.pl za TVP Info

Zobacz też:

Nie przyjmujcie mandatów! Oświadczenie do przedstawienia policji podczas interwencji ws. maseczek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jerzy mówi

  Przedstawiciel cywilizacji sakralnej kardiochirurg prof. Zembala ma braki w wykształceniu ze szkoły podstawowej i średniej. Matematyki, , fizyki, i innym przedmiotów ścisłych. Przynależność do Platformy Obywatelskiej, nie jest w stanie tych podstawowych braków mu zrekompensować
  Pan profesor nie ma ani promila motywacji poznawczyc, a jako starzec nie ma pojętności i podatności. Kompletnie odporny na wiedzę!
  Nie wie co to znaczy „większe, czy mniejsze” co to operacja na zbiorach, co to za wzór E=mxV2.
  Czym się charaktery6zują pomiary i co to za nauka metrologia. Co znaczy błąd pomiaru , a co stopień ufności. Ma problem również z pojęciem dążenie do prawdy, a wiarą w ałtorytety, czyli gdzie cywilizacja łacińska, a gdzię bizantyjska.
  Natomiast wola wodza , czyli karanie za przeciwne poglądy , to turańszczyzna.
  Jeżeli natomiast pan profesor jest przynależny do, cywilizacji sakralnej, to może sobie wierzyć , że siatka ogrodzenoiowa, też zatrzyma koronowirusa, tylko w proporcjonalnie mniejszym stopniu niż siatka tekstylna. Może nawet wynaleźć i opatentować szczelnie przylegające do twarzy maseczki z linoleum!
  Tu potrzebne są technologie,(a takie są) a nie ślepa wiara w zabobony. Szkoda , że pan profesor nie lobbuje za maseczkami pokropionymi wodą z Lourd! Walkę z zabobonami trzeba zacząć od profesorów , którzy zdobyli tytuły dzięki wysokiemu stopniu Ignoranctwa i Bezczelności!

  1. Roman mówi

   Stul pysk kretynie!

  2. Rozbawiony mówi

   Ty to Jurek jesteś natomiast na pewno wybitnie wykształcony. Profesurę masz z matematyki, fizyki i pewnie z 5 innych dziedzin.

  3. Marle mówi

   odnośnie historii też jest idiotą, konkretnie obrażając pilotów którzy wiedzieli na co się piszą ale uwaga…. zaskoczenie dla tego kretyna BRALI UDZIAŁ W WOJNIE

 2. Anton mówi

  WSZYSTKIE SPRANE MÓZGI ZDEWOCIAŁYCH NIEWOLNIKÓW ZAPAKOWAĆ W JEDNĄ RAKIETĘ I WYSŁAĆ W JEDNOSTRONNĄ PODRÓŻ KOSMICZNĄ !

 3. zdzichol mówi

  No przecież sama nazwa wskazuje kto zacz. To Cembala. Cembał rodzaju żeńskiego.

  1. Matka Polka mówi

   Zembala razem z Religią przeprowadził pierwszą transplantację serca.

   Teraz ty, „Zdzichol”, pochwal się, cymbale, co w życiu osiągnąłeś.

  2. zdzichol mówi

   Takich 'transplantacji’ Mengele przeprowadził dużo więcej. Gdybyś, palancie miał jakiekolwiek pojęcie, to wiedziałbyś, że serca do 'transplantacji’ te zombiale wycinają żyjącym ludziom! Więc shut up, zasrańcu!

  3. Matka Polka mówi

   Ale ty Zdzichu jesteś wioskowy głupek. Serca żywym ludziom wyciągają? Mengele? Jesteś żywym dowodem tego, co prof. stwierdził – takich idiotów jak ty trzeba faktycznie gdzieś zamknąć, sam sobie przez swoją głupotę krzywdę zrobisz.

  4. zdzichol mówi

   Jesteś debilem, który nie zna stwierdzeń Talara. To typowe dla takich parchów jak ty, którzy Talara chcą zamknąć a jego biznes zawłaszczyć.

  5. Matka Polka mówi

   Parchy, Zdzicholu, to może twoja matka ma, wiesz gdzie – do niej się tak odzywaj.

   Teorie Talara znam, jak również wiem z jak dużym przymróżeniem oka są traktowane przez naukowców. Do sprawy Zembali mają się nijak.

  6. zdzichol mówi

   Parchy to takie zasrańce jak ty, @szmatkopolko. TFUU!

  7. Matka Polka mówi

   Jaki fajny z ciebie pajac, Zdzichol. Zrobisz fikołka, klaunie?

  8. zdzichol mówi

   Parchy to takie zasrańce jak ty, @szmato z półki. TFUU!

  9. Matka Polka mówi

   Zdzichol, powtarzasz się, tępaku. Ograniczenia intelektualne nie pozwalają ci już wymyśleć innej odpowiedzi?

 4. wilk mówi

  CHLOPIE NIE STRASZ LUDZI BO KIJ MA DWA KONCE.TO WIELCY TEGO SWIATA CZYLI MASONOWIE RZADZA TYM SWIATEM,A RZAD POLSIK,MIEMIECKI A NAWED AMERYKANSKI WYPELNIAJA ICH ROZKAZY,WIEC CZLOWIEKU ZASTANOW SIE CO MOWISZ

 5. Anubis mówi

  Stary jest i widzi już kosiarza ,że powoli po niego idzie. To co się dziwić.

 6. George mówi

  Ach te stalinowskie resentymenty… U niektórych ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie.

 7. ziemianka mówi

  NO TO JUZ MAMY APEL ŻEBY BYŁO JAK W ZSRR – KTO KWESTIONUJE LINIĘ PARTII, TEN DO PSYCHIATRYKA, A POSTULUJE TO – CEMBALA. A O PRAWIE TO CEMBALA SŁYSZAŁ, A O KONSTYTUCJI SŁYSZAŁ? – CHYBA NIE. PRZYDAŁABY SIE POWTÓRKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ DLA CEMBALI.

 8. finka mówi

  Może to starcza demencja, niektórych szybciej dopada, bo nie chce mi się wierzyć, że to taki stalinowiec Dlaczego nikt nie spytał go jakie ma dowody naukowe na skuteczność tych chińskich szmatek przed transmisja koronawirusa.

  1. Matka Polka mówi

   Wystarczy nie być idiotą, żeby wiedzieć, w jaki sposób maseczki ograniczają rozprzestrzenianie się choroby. A badania są, tyle że oszołomom to i tak nie wystarczy, będą krzyczeć, że BigPharma sfałszowała.

  2. zdzichol mówi

   A ty jesteś idiota i gówno wiesz. A jest to skutek długotrwałego niedotlenienia mózgu szmatą u szmaty takiej jak ty.

  3. Anna mówi

   Prostactwo i chamstwo zwykle chadza w parze z głupotą, czego ty Zdzichol jesteś dobrym przykładem.

  4. zdzichol mówi

   A to nie ty jesteś @szmatkapolka, czyli żydłacki troll w dziesiątkach wcieleń? TFUU, parchu!

  5. Anna mówi

   Że też tyłu amebom wydaje się, że wszędzie ich Żydzi prześladują i śmieją się z ich głupoty… Tak, z Hajfy nadaję na zlecenie Mossadu – tajna misja wyszukiwania ludzi z najniższym IQ.

  6. zdzichol mówi

   A ..j cię obchodzi co nam się wydaje, żydówo! S..laj stąd!

  7. Anna mówi

   Kim ty w ogóle leszczu jesteś? Przyglupem z kompleksami. Nic nie możesz, a na pewno już mówić, kto ma skąd sp….ć

  8. zdzichol mówi

   Okazuje się, że mogę i powtórzę – s..laj stąd, żydówo!

  9. Anna mówi

   A ja ci w odpowiedzi mogę uśmiać się do rozpuku, z takiego głupka, jak ty. Zobacz, jaki jesteś ważny i jak wiele możesz, internetowy „ważniaku”:)

  10. Ultras mówi

   Miarkuj słowa, cwelu. Do kobiety się odzywasz.

  11. zdzichol mówi

   Zamknij mordę, zasrańcu.

  12. finka mówi

   Ograniczają jak płot z siatki przed przelotem komara. Są badania nt, szkodliwości masek noszonych przez zdrowych ludzi i badania jak się namnażają się bakterie i grzyby już po godz. noszenia bawełnianej maski, wystarczy poszukać w necie,

  13. Matka Polka mówi

   Nie jak płot z siatki, tylko o blisko 100 proc. (gdy obie kontaktujące się osoby noszą maskę). Są badania, poszukaj.

   Co do bakterii – serio, to jest tak wielkie wyzwanie wyprać noszoną maseczkę lub zmienić, żeby się nic nie namnażało? Przerasto to Covidowych świrków? Jakbyście się maseczką podcierali to też założycie i będziecie krzyczeć, że szkodzi?

  14. zdzichol mówi

   Są badania i poszukaj, szmaty nie chronią przed wirusem, i tylko parchom może zależeć na myceczkach* u gojów. Parchom takim jak ty, żydłacki trollu.

  15. Matka Polka mówi

   Tobie nawet nie sugeruję, byś poszukał. Argumenty w twojej wypowiedzi wskazują, że nie byłbyś nawet w stanie czytanki dla dzieci w pierwszej klasie zrozumieć. Głowę masz tylko po to potrzebną, żeby ci uszy na ziemię nie spadły.

  16. zdzichol mówi

   A ja ci konsekwentnie sugeruję, @szmatkopolko! Parchy won!

  17. Matka Polka mówi

   Tak, Zdzichol, jesteś konsekwentnie idiotą.

  18. zdzichol mówi

   A ja ci konsekwentnie sugeruję, @SzmatkoPołko! Parchy won!

  19. Matka Polka mówi

   Powtarzasz się. Inwencji na nowe teksty w tym ptasim móżdżku już zabrakło, Zdzicholu?

  20. zdzichol mówi

   A ja ci konsekwentnie sugeruję, @Szmatko z Półki! Parchy won!

  21. Matka Polka mówi

   Bardzo brzydko się, Zdzichol, o swojej matce wyrażasz tym „parchy won”. Musi być dumna, że ma takiego syna debila, nie?

 9. Zbigniew mówi

  No nie ma zartow, argumenty sa naprawde powazne zwalajace z nog – zniewalajace przeciwnikow: psychiatryk, izolatorium.
  Jednak jestem raczej za maskami i demencja tego goscia.

  Po maseczkach przyjda szczepionka, chipowanko, 5 g a jak ktos wytrzyma dostanie kwarantanke na zawsze i obrazek konta Szumowskiego i jego rodzinki….. .

  A propo de fakto – rodzinka Morawieckiego to jest ta sama rodzinka co Dudusia antysemity, Szumowskiego i wielu wielu innych np Sutryka?
  Oni sie jakos mnoza dobrze i prywatnie covid ich nie rusza.

  PO to raczej mialo rodzinki „nasi ojcowie od 100 lat okupowali Opolskie, wiec mamy prawo a nawet prawa byc antypolscy”

 10. anonim mówi

  Stary dziadu ciebie trzeba wywieść do Holandii i tam zamknąć w szpitalu gdzie dokonują eutanazji.

 11. Rins mówi

  Idz stary zembalo dziadu do piachu

 12. Rebih mówi

  Lekarze w większości są ludźmi o bardzo wąskim wykształceniu, przyzwyczajeni do pamięciowego opanowywania materiału i w zasadzie nie znający podstaw nauki i techniki, jakimi są matematyka ze statystyką czy metrologia. Zwłaszcza ta ostatnia bardzo by się im przydała.

 13. Teresa Maria mówi

  Szkoda gadać, totalna szmata. Nie wstydzi się i nie boi Boga, przywołując stalinowskie, zbrodnicze metody? Pewne jest jedno, że mu dobrze zapłacili za to szaleństwo.

  1. duperus mówi

   Nie boi się, bo żadnego boga nie ma i takie są fakty.

  2. Lekarz mówi

   Do garów, pustaku.

  3. NACZELNIK PAŃSTWA mówi

   A co, ty już jesteś ugotowany, żabo!?

  1. Wilk mówi

   JA SIE PYTAM JAK DLÓGO JESZCZE RZOND BEDZIE POD POZOREM NIEISTNIEJACEGO WIRUSA UKRYWAL FAKT EKSPERYMENTUW JAKIE KOSMICI I MASONOWIE PRZEPROWADZAJOM NA LUDZKOSCI! SONDY WSADZANE ANALNIE, CZIPY DO MUZGU! SAM WIDZIALEM!!!

 14. bart mówi

  Rozumiem, że pan profesor jest przygotowany na „izolatorium” swojej zacnej osoby z tytułu naruszenia art 256KK. §1 to tylko 2 lata, ale może warto.

 15. W K mówi

  Starszemu człowiekowi pomieszało się w głowie. To się zdarza.

 16. Pis mówi

  Zembala faktycznie starszy czlowiek wiadomo ze mózg juz nie pracuje jak trzeba u takiego . Wybaczmy mu bo nie wie co mówi. Chorym trzeba wspolczuc tym psychicznie chorym tez

 17. M. mówi

  Skoro ludzie nie noszący masek są chorzy psychicznie, to autor rozporządzenia zwolnił ich z obowiązku noszenia. Pan profesor się nie popisał.

 18. SZUMOWSKI mówi

  no ale chwila.. przecie moowilem że maseczki nic nie pomogą!

 19. Wojciech mówi

  skoro mówi o herezji to znaczy że to kwestia religijna. mają swoją trójcę: dezynfekcja-maseczka-dystans, mają najwyższych kapłanów, rytualne obmycia…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.