P. Krzemiński: Zaszczuć piłkarza!

Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak / Fot. Maciej Rybus - Twitter
21

Od kilku tygodni ma miejsce nieustający atak mediów i polityków na Macieja Rybusa w związku z jego decyzją o grze w rosyjskim klubie Spartak Moskwa. Na sam początek zastanawia, dlaczego taka sama krytyka nie dotyka Grzegorza Krychowiaka piłkarza Krasnodaru, który pomimo zapewnień jeszcze nie zmienił klubu. Może dlatego, że nie ma żony Rosjanki?

Jako jeden z pierwszych „rzucił kamieniem” Marcin Przydacz podsekretarz stanu w polskim MSZ. Zasugerował, że Maciej Rybus wszystko robi dla kasy. Dla klasy zaryzykował swój występ w kadrze polski? Już teraz wiemy, że selekcjoner Czesław Michniewicz go nie powoła. W mediach społecznościowych pisze się, że Rybus jest kolaborantem, takie opinie są absurdalne. Polska nie bierze obecnie udziału w żadnej wojnie.

Innym ciekawym przypadkiem popisu nielogiczności i zakłamania jest wypowiedź dziennikarza Jarosława Wolskiego, o tym żeby Rybus nie nazywał się Polakiem, jeżeli chce grać w koszulce z literą „Z”. Po pierwsze nie będzie grać z takim symbolem na koszulce, po drugie jeszcze nie dożyliśmy czasów, w których komentatorzy polityczni decydują czy ktoś może nazywać się Polakiem, czy nie.

Jeżeli Polska nie chce dobrego zawodnika, z pewnością inni zwiną go nam sprzed nosa. Niestety po raz kolejny władza, media i publicyści udowadniają, że nie liczy się sport, tylko wierność ideologii.

Rosyjski deputowany Dymitrij Swiszczow skomentował: „Polacy atakują szykanami i krytyką, zastraszaniem i groźbami. Brak dopuszczenia piłkarza do reprezentacji z powodów politycznych jest obrzydliwy”. Co więcej polityk zasugerował, żeby nadać Rybusowi rosyjskie obywatelstwo. Przed Polakiem stoi wybór.

Czy polskie władze zrobią cokolwiek, żeby zatrzymać szczujnie? Czy będą patrzyć, jak niechciany obywatel będzie tłamszony, aż odwróci się od własnej ojczyzny? Na początku kryzysu mieliśmy do czynienia z głupotą, a teraz już z wykluczeniem i pogardą.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Kiedy przyjdzie czas na opamiętanie, czyli błędne koło polskiej dyplomacji

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wit mówi

  Nikt nie powinien się wtrącać w prywatne życie innych ludzi. Człowiek jest wolny i może robić co chce. Słowa wsparcia dla jednego z najlepszych polskich piłkarzy.

 2. czarny mówi

  A czego można się spodziewać po wchodzącym USA w 4 litery różnej maści kapusiów, propagandystów i karierowiczy?
  A co do Krychowiaka i niewymienionego w artykule Szymańskiego, to oni zadeklarowali, że zmienią kluby i na razie w odniesieniu do nich PZPN zadeklarowało, że nie wyciągnie konsekwencji, ale topór wisi w powietrzu.

 3. MAREK mówi

  Wprowadzono RODO i inwigilacja oraz totalitaryzm nabrał rozpędu! Wszyscy lewacy kłamią o tolerancji, wolności, poszanowaniu własności oraz szacunku dla decyzji dotyczących życia prywatnego i zawodowego każdego człowieka.

  Jak nie idziesz jak ateistyczne, przekupne lewackie stado baranów, któremu zawdzięczamy terror sanitarny, przymusowe eksperymenty medyczne, lockdown, cenzurę oraz wcielanie w życie utopijnych lewackich amoralnych i antyekologicznych ideologii, czyli tworzonego obecnie zdegenerowanego obrazu świata to czekają Cię szykany i lincz.

 4. Michał mówi

  Rybus okazał się onucą. Niech weźmie ruskie obywatelstwo. W kraju nie chcemy go widzieć. W sytuacji gdy ruski mordują na potęgę nikt przyzwoity nie będzie tam mieszkał i pracował. Wybrał kacapów, do widzenia.

 5. czarny mówi

  @Michał
  A co miał zrobić? Przenieść się z żoną i dziećmi do Polski, gdzie zapewne byłoby poddawany presji, że ma zonę Rosjankę? Może też ma się z nią rozwieść, bo jest Rosjanką?
  A kto jest w/g Ciebie przyzwoity? Ukraińcy, czczący dalej banderowskich zbrodniarzy, którym nasz rząd rozdaje prezenty? Amerykańskie podnóżki, które chcą za wszelką cenę wciągnąć Polskę w wojnę z Rosja?

 6. wit mówi

  @Michał – onucą to jesteś ty, do tego banderowską, a takich tu “nie chcemy widzieć”. Papa.

 7. Michu. mówi

  Poprzedni wpis podpisałem się przez nieuwagę jako Michał, zawsze piszę jako Michu. więc pozostanę przy moim starym nicku. Niestety, ale element prorosyjski na tym portalu jest dość mocny. Dziwi mnie to, bo 99 proc Polaków nie cierpi kacapow. Tu proporcje są inne. Co do banderowców wiele razy pisałem, że ta kwestię trzeba uregulować bo inaczej nie będzie trwałej przyjażno z Ukraina. Ci Ukraińcy, którzy do nas przyjechali, głównie kobiety i dzieci są w większości życzliwie do nas nastowione. Nie zauważyłem niczego innego. Oczywiście my za dużo pomagamy np. 500 plus na to nas nie stać. Jednak Rosja jest naszym wielkim wrogiem. Trzeba powstrzymać ta zarazę, inaczej zawsze będziemy w niebezpieczeństwie. Rybus dla mnie nie jest już Polakiem. Tutaj prorosyjscycy agenci piszą, że żona byłaby źle traktowana w Polsce. Uważam przeciwnie Polacy szanowaliby Rosjankę za to, że nie chce mieszkać w putinowwkim reżimie.

 8. czarny mówi

  @Michał/@Michu
  Na Wołyniu Ukraińcy też początkowo byli mili dla Polaków i innych narodów. A jak się to potem skończyło to wiadomo.
  Naszymi wrogami są wiecznie jątrzące w każdym zakątku globu USA i izrael oraz wtrącające się nam w każdą dziedzinę naszego życia UE.
  Powinniśmy żyć w zgodzie z naszymi sąsiadami, a nie liczyć na jakieś kraje, dla których jesteśmy jedynie chłopcem na posyłki, wasalem, który chce rozpętać następny konflikt w Europie, bo jego gospodarka w głównej mierze jest oparta na zarabianiu na wojnach.
  Może trochę kultury zanim coś napiszesz? Skąd wiesz, że jestem prorosyjskim agentem? Masz na to jakieś dowody, czy będziesz każdemu kto ma inne poglądy od Ciebie przypinał łatkę agenta? I co to właściwie znaczy “prorosyjski agent”? Chyba miałeś na myśli rosyjskiego agenta.;)
  Reasumując (trudne słowo) padłeś ofiarą tej antyrosyjskiej propagandy, która od jakiegoś czasu szerzy się w Polsce.

 9. Adam mówi

  Bredzisz oszołomie. Każdy może robić CO CHCE i nikt nie będzie mu dyktował, gdzie ma mieszkać i dla kogo pracować. Wrogów masz w swoim chorym , wypranym przez media głównego ścieku, pustym łbie. Uspokoję cię : chcesz koniecznie szukać wojny z Rosją ? Jesteś na dobrej drodze. W kolejce takie potęgi jak Litwa i inne sezonowe państewka. Amerykanie ciebie obronią , Angole zaraz za nimi . Poczytaj co naprawdę dzieje się w Donbassie od 2015 roku, porozmawiaj z ludźmi stamtąd i dowiesz się o co jest ta wojna. Aha, na Wołyniu i Podolu też wojna ? Bo to stamtąd najwięcej “uchodźców”. Dalej nie piszę. I tak nic z tego zapewne nie zrozumiesz.

 10. Bożena mówi

  Co ma zrobić Rybus :no najlepiej jak by zabił żonę i dzieci tak ja Upańcy mordowali polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.To by został Bohaterem Narodowym pelikanów ,a jak by grał w Maccabi Tel Awiw to nie ma problemu tam wojny nie ma i nie giną ludzie i dzieci .Naród wybrany to wolno wszystko …..

 11. beno mówi

  [email protected]
  Trzeba być wyjątkowo tęgim idiotą (łagodniej już się nie da) żeby smarować te bzdury o “życzliwości Ukraińców” w PL. Napiszę najkrócej jak to możliwe- cała, bez wyjątku ta nieszczęsna (U) kraina jest wychowywana u podstaw edukacji (łącznie z przedszkolną) i na każdym dalszym etapie w duchu gloryfikacji najgorszych katów Polskiej Ludności Kresowej. Stawiane są masowo pomniki chwały dla zwyrodniałych, diabolicznych ludobójców polskich dzieci, kobiet, starców – mordowanych bestialsko od kołyski aż po grób. Do tego nazwy ulic, szkół, stadionów, urzędów publicznych itp. noszą również miano tych “bohaterów UPA” Nie jest więc możliwe, żeby “życzliwe ukraińskie kobiety i dzieci ” nie były przesiąknięte duchem propagandy, która już z samej definicji jest całkowicie wroga Polakom. Napisałbym jeszcze, żebyś poszukał WIARYGODNYCH ŹRÓDEŁ co do faktycznej sytuacji w Mariupolu i Donbasie, jak również bezpośrednich powodów tej “wojny”, ale z uwagi na twój stan umysłu nie widzę żadnego sensu dalej cię męczyć…

 12. Shadow mówi

  @troll Michu. Od 2014 r.we wschodniej upainie, gdzie ok. 3/4 to ludność rosyjskojęzyczna i utożsamiająca się z Rosją (wszak upaina była częścią ZSRR),trwały wobec nich prześladowania i mordy, ze strony bojówek upaińskich, zachęcanych przez ichnie rządy. Burzono i palono im domy, wiele tam jest zbiorowych mogił tych ludzi (ok. kilkadziesiąt tyś. osób). Świat milczał, wspierał finansowo i szkolił upaińskie wojsko i pułki banderowskie typu azow, oraz nacjonalistyczny, zbrodniczy “prawy sektor”. Mało tego, jankeskie mendy stworzyły tam kilkadziesiąt laboratoriów broni biologicznej (ptasia grypa, afrykański pomór świń,gorączka krwotoczna, i wiele innych zbrodniczych patogenów), we współpracy z “miłującymi pokój upaińcami’. Na potrzeby zdegenerowanego zachodu, założyli kilkadziesiąt, tzw. farm surogatek, które za pieniądze rodziły dzieci na sprzedaż pedofilom i na narządy. Bardzo intratny biznes. Zbrodnicza ideologia Bandery rozwija się znakomicie. Nie tylko dorośli, ale i smarkacze hajlują na potęgę i czczą zbrodniarzy. Korupcja w oficjalnych danych, największa z całej Europy. I to w wielkim skrócie obraz współczesnej upainy. Wielu z nich, ze środkowej i zachodniej części kraju,gdzie nie ma działań wojskowych, wynajęła swoje mieszkania tym nieszczęśnikom ze wschodu, którym zburzyli domy Rosjanie, ale również sami upaińcy, bo w budynkach cywilnych urządzali punkty obrony. I ci ludzie przyjechali do beznadziejnie głupich Polaków na wypasiony socjał, niedostępny w żadnym innym kraju.- Klawo, z każdej strony zysk, oczywiście dla nich,nie dla nas. Dla nas potężna inflacja, bieda i zagrożenie upaińskim terrorem. Ta banda darmozjadów, kosztuje nas co miesiąc dziesiątki miliardów złotych, nie wspomnę o miliardach w uzbrojeniu i całkowitym rozbrojeniu polskiej armii. No ,ale jak gównościekowi udało się wtłoczyć do głów polskim głupkom, że to też nasza wojna, to tak mamy.

 13. Michu. mówi

  Czytając Wasze komentarze odnoszę wrażenie, że żyjecie w innej rzeczywistości, albo jesteście ruskimi onucami, które tylko czekają, żeby rysować symbol Z by naprowadzić towarzyszy. Ruskie ścierwa zniszczyli Ukrainę pozabijali tysiące niewinnych ludzi. Każdy to wie, ale Shadow, Czarny, Beno itp, mają inne sowieckie zdanie. Wierzę, że będzie dobrze, to że pomagamy Ukrainie jest etyczne, godziwe i sprawiedliwe. Skala pomocy jest za duża, tu się zgodzę, ale Ukraina na lata zostanie naszym sojusznikiem, na pohybel onucom i polakozercom. Odchodzę z tego portalu, jako patriota gotowy walczyć za Ojczyznę nie będę przebywał w towarzystwie miłośników Putina i CCCP. Zostawiam 5 gwiazdek dla Rosji i jej sympatyków.

 14. czarny mówi

  Jak Polska ma być sojusznikiem kraju, który swoją historię opiera na kulcie zbrodniarzy, którzy dopuszczali się fizycznej likwidacji innych narodów m. in. Polaków? Jak Polacy mają odnaleźć się w tym sojuszu, gdzie w Polsce są na porządku dziennym są słowne ataki na Polskę i jej wartości, które są umarzane przez polskie sądy, temat Wołynia to tabu, aa ataki na Ukrainę są kwalifikowane jako mowa nienawiści?

 15. wit mówi

  @michu – Wytatuuj sobie na czole te 5 gwiazdek, upadlino-filu

 16. Anty mówi

  Michał, z baranem się pozamieniałeś na łby? Urządzanie się w dupie ukropolinu wywołuje w tobie ekstazę?

 17. abcdefg mówi

  Michał/Michu to troll Matka rzucony przez Partię Interesów Syjonistycznych na odcinek ukropoliński.

 18. zagłoba sum mówi

  Panie Rybus! TAK TRZYMAĆ! Nie dać się bandzie ogłupionych zydo-banderowską propagitką zmanipulowanych humanoidów, bezczelnie obrazających swoim istnieniem NARÓD POLSKI! Drugi raz jestem całym sercem za Rosją (oczywiście, rozumiem, ze Putin nie robi nic z sympatii dla Polski): 1) Syria, 2) UPAdlina, załosna karykatura państwa, bandycki kraj, całkowicie obcy nam kulturowo i skrajnie wrogi!

 19. zagłoba sum mówi

  UWAGA! Troll o nicku “michał” / “michu” to UPAdliniec! Mnótwo jest takich gnid na forach! To często studenci, którym zdrajcy i antypolskie gnidy z knesejmu i rządów wszelakich zapewniły wykształcenie na koszt polskich podatników a te UPAdlińskie gnidy kąsają rękę, która ch wykarmiła!

 20. zagłoba sum mówi

  Ciekawe czy ogłupionym zydobanderowską propagitką poliniakom, tej bezmózgiej biomasie łaszącej się do UPAdlńców podobałoby się, gdyby w Niemczech ulice, place czy stadiony nazywano imieniem Hitlera, Himlera czy Goebbelsa?.. Wskaz jedną róznicę pomiędzy wymienionymi a idolami UPAdlińców, kryminalistami, zbrodniarzami wojennymi i psychopatami banderą, suchewyczem czy innym ścierwami z upa/oun…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.