P. Krzemiński: WOJNA IZRAELA

Żydzi błogosławią bomby, które rozerwą na strzępy Palestyńczyków
17

W 1956 roku Izrael zaatakował Egipt. Pretekstem była chęć zwrócenia przez prezydenta Nasera Kanału Sueskiego Egipcjanom. Wojna skończyła się polityczną klęską państwa żydowskiego zjednoczonego z Anglią i Francją. ONZ stanęło po stronie zaatakowanego. Zaledwie dekadę później syjoniści zaatakowali Egipt, Syrię, Jordanię i Irak. Starcie przeszło do historii jako wojna sześciodniowa. Wojska arabskie zostały zdruzgotane. Ostateczną hegemonię Izraela przypieczętowała wojna Jom Kippur, w której połączonym siłom Egiptu i Syrii nie udało się odzyskać utraconych w wojnie sześciodniowej Wzgórz Golan. Trudny teren stał się grobowcem dla ich czołgów.

ZSRR, który przyczynił się do powstania państwa Izrael, opowiedział się za krajami arabskimi. Z dawnego przyjaciela stał się antysemickim i antysyjonistycznym imperium. Ochłodzenie a potem zerwanie relacji z dawnym sojusznikiem zacieśniło współpracę młodego jeszcze państwa z Anglosasami. Byli agenci KGB, którzy wyemigrowali do nowej ojczyzny, zapomnieli o swoich byłych przełożonych. Komunizm był dla nich środkiem, a nie celem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W XXI wieku Bliski Wschód po raz kolejny staje w obliczu wielkiego konfliktu. Szef Sztabu Generalnego Sił Obronnych Izraela Aviv Kohavił stwierdził, że w odpowiedzi na irański program nuklearny Izrael ma obowiązek odpowiedzieć militarnie, niszcząc irańską nuklearną infrastrukturę. Oznacza to dążenie do supremacji strony żydowskiej w zakresie posiadania atomu na Bliskim Wschodzie

Irańskie wojsko posiada ponad półmilionową armię, a także nowoczesną technologię wojskową. Z takim przeciwnikiem Izrael w swojej historii jeszcze się nie konfrontował. Jego pewność siebie zdumiewa. Rzecznik Irańskich sił zbrojnych generał Abolfazl Shekarchi ostrzegł Izrael i USA przed agresją. Uznał, że prezydent Biden musiał mieć coś z głową, kiedy groził jego państwu. Dodał także, żeby oponenci uważali na spodnie swoich żołnierzy, ponieważ mogą „zamoknąć w Zatoce Perskiej”

Za Izraelem twardo stoi USA. Iran jest osamotniony, ale nie bezbronny. Jest zastanawiające, czy w przypadku odpowiedzi Iranu na ewentualny atak Europa jako wierny sojusznik NATO zaangażuje swoje jednostki.

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli dojdzie do wojny, to naród irański przetrwa i powstrzyma agresję.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Iran w potrzasku

P. Krzemiński: Pamięć pod ostrzałem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Współczesny Izrael ma wsparcie USA, bo udało się eskimosom wmówić tamtejszym protestantom mikrocefalom, że współczesny Izrel to kontynuacja tego biblijnego 😉

 2. verizanus mówi

  Nie wiem. Może wpis jest w moderacji, albo komuś zależy, żeby się za szybko nie ukazał. Chodziło o to, że współczesny Izrel ma poparcie USA, bo tamtejsi protestanci są tak podatni na propagandę, że wielu z nich utożsamia biblijny Izrel ze współczesnymi eskimosami. Myślą, że to jeden naród z ciągłością 😉

 3. Iwonka mówi

  W ksiazce „Syn Generala” Miko Peled napisał ze w związku z tym ze był synem generała i pisał ksiazke Izrael dal mu dojście do archiwum . Był w szoku jak zobaczyl ze pretekst do wojny sześciodniowej był wielkim oszukaństwem i ze w szkole uczyli go fałszywej historii. Izrael nigdy nie ma oporów kłamać jeśli może cos zyskać.
  Tak samo bylo z atakiem na amerykański statek Liberty. To był statek szpiegowski i nagrywał wyłapywane przekazy Izraelskie i arabskie. Izraelczycy wiedzieli ze to amerykański statek, bo sa nagrania rozmów pilotów z baza , która kazała bombardować Liberty. Izrael do tej pory oficjalne nie przyznał nie do posiadania broni jądrowej.

 4. dsa mówi

  co to za gniot??? aa ukończył katolicką szkołę….

 5. verizanus mówi

  @Dsa Nie ma to jak szkoły w państwach socjalistycznych. Przynajmniej w nich nauczą, gdzie jest postęp i prawda.

 6. zagłoba sum mówi

  „…Uznał, że prezydent Biden musiał mieć coś z głową, kiedy groził jego państwu…” Powszechnie wiadomo, ze bidet to tylko marionetka. Ten sklerotyk pełni taką rolę, jak schyłkowy brezniew: po ropstu jest i tyle. Polacy kibicują Iranowi, krajowi przez wieki nam przyjaznemu lub co najmnie zyczliwemu. Mam nadzieję, ze pisjudeomarksistowska hucpa z (o ile pamietam) 2017r pt. konferencja w sprawie Iranu, hucpa zorganizowana na polecenie waszyngtońsko – jerozolimskich kontrolerów pisowskich zdrajców, zozstanie nam przez Iran wybaczona!..

 7. Maksio mówi

  Judaizm jest najdoskonalszą religią na świecie, co u nas, chrześcijan, powoduje kompleksy (w imię Jezusa, którego wyznają chrześcijanie, Żydzi i wyznawcy innych religii doznali wielu cierpień i byli prześladowani). Wszakże chrześcijaństwo pochodzi od judaizmu i Jezus w Ewangeliach ustanowił Nowy Testament ale przecież nie przekreślił Starego Testamentu, który z wielkim zainteresowaniem jest przez chrześcijan do dziś czytany, studiowany, cytowany. Biblia to nasza wspólna święta Księga (ponad dwa miliardy ludzi uważa ją za dzieło natchnone). Myśliciele żydowscy upatrują w Jezusie, a także w Mahomecie, osoby, które przyczyniły się do upowszechnienia w świecie idei Boga jedynego, znajomości Prawa i Dekalogu oraz nadziei mesjańskich. Islam powstał około VII wieku, a najważniejsza prawda wiary brzmi: „Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem.” Dziś dowiemy się od hodży (nauczyciel muzułmański), że Islam to najdoskonalsza forma monoteizmu. Jednakże my wiemy, że Mahomet zapożyczył sobie zarówno z judaizmu jak i chrześcijaństwa i nie wymyślił nic oryginalnego. Związek między islamem, chrześcijaństwem i judaizmem polega na tym, mówiąc żartem, że jakieś 14 wieków temu pewien rabin próbował wytłumaczyć Mahometowi na czym polega chrześcijaństwo. Po co ten wstęp? Po to, żebyśmy zrozumieli wyższość judaizmu nad islamem i po to, żeby przestrzec przed bombą atomową w rękach irańskich fundamentalistów, którzy pójdą drogą putinowskiej Rosji albo Korei Płn. Kim Jong Una. Iran jest bez wątpienia krajem o niesamowitym bogactwie historyczno-kulturowym, ale to kraj który wciąż poszukuje swojej współczesnej tożsamości. To wciąż kraina pełna sprzeczności: Iranki mają prawo do pracy, edukacji, uzyskania prawa jazdy i rozwodu, ale za przyłapanie na pijaństwie można zostać publicznie powieszonym (na śmierć!). Konflikt amerykańsko-irański musi zostać rozwiązany dyplomatycznie. Przecież Irańczycy są zafascynowani amerykańską pop kulturą oraz ich poziomem życia! Problemem jest jednak irańskie duchowieństwo szyickie i politycy z nimi powiązani. Tak samo jak w Polsce, gdzie państwowe media są zarządzane przez PiS-owskiego kacyka, a partia rządząca razem z Kościołem prowadzi Polskę na manowce. Kiedyś przepowiadano, że do końca XX wieku wpływy duchowieństwa w Iranie całkowicie znikną. Teraz wiemy, że stało się zupełnie inaczej…

 8. verizanus mówi

  Ciekawe komu zależy na gloryfikowaniu judaizmu, demonizowaniu Iranu, a przy okazji na delikatnym podpowiadaniu, że ajjatolahowie i Kościół w Polsce wicie rozumicie..?.;)

 9. Maksio mówi

  Rzeczywiście, trochę przesadziłem. Pomyliłem Iran z Pakistanem. Tam dopiero jest jazda z ajatollahami i islamską „moralnością”. W porównaniu z ciapatymi z Pakistanu, Iran to oaza wolności. A co się tyczy Kościoła w Polsce, to niestety, edukacja nigdy nie była na tak fatalnym poziomie dzięki ministrowi Czarnkowi i ojcu Rydzykowi. Za niedługo dzieci w szkole się będą uczyły, że 7-dniowe stworzenie Świata to fakt historyczny. Amen

 10. verizanus mówi

  @Maksio. Dlatego najlepiej jakby była jakaś forma bonu edukacyjnego i decydowali rodzice. Jedni by posyłali swoje dzieci do zacofanych szkół katolickich a inni do postępowych socjalistycznych.

 11. verizanus mówi

  Po jakim czasie ukazują się komentarze?? Coś długo trwa ta moderacja.

 12. verizanus mówi

  Dlaczego komentarze znikają?? Ktoś zaczyna przejmować portal???

 13. Maksio mówi

  Verizanus, rozumiem twój żart. Ale ja wcale nie uważam, że szkoły katolickie są zacofane. Dzisiaj jednak, minister Czarnek i PiS próbuje całe szkolnictwo w Polsce zrobić na katolicką modłę, tak jakby to była racja stanu. Wpuściliśmy księży do szkół, a salki przykościelne obrosły pajęczynami. Dajmy żyć ludziom, którzy się nie chcą modlić do Żyda, chcą, żeby się dzieci uczyły jak być dobrymi obywatelami, a nie dobrymi katolikami. Dziś księża smrodzą na szkolnych korytarzach. Masakrycznie śmierdzi zmieszane ze smrodem dzieci. Masakra.

 14. Sławek mówi

  Pół biedy jak przychodzą w sutannach, ciężki materiał zatrzymuje smród. Ale jak przychodzą w bawełnianych spodniach w kantke, szarych koszulach z koloratką, czuć „święty” smrodek. A w salkach katechetycznych pachnie boazerią, kadzidłem z kościoła, pierogami kucharki. Czy przez głupiego Kwaśniewskiego mamy się w szkołach męczyć z księżmi aż do dnia Sądu Ostatecznego?

 15. Maksio mówi

  To prawda, kiedyś mogłem dać dyla, pójść na wagary, do lasu popalić fajki, pograć w noge, całować sie z dziewczyną. Dziś nie da rady, bo religia jest w szkole. Jak chodzisz to dobrze, jak nie to albo twoi rodzice są lewakami albo jestem pedałem.

 16. verizanus mówi

  @Maksio. To akurat o bonie edukacyjnym (jakiejś formie tego) to na poważnie. Bo takie coś rozwiązuje konflikty. Niech rodzice decydują. Jak ktoś będzie chciał to będzie posyłał swoje dzieci do szkoły, gdzie „księża smrodzą”, inni gdzie jest tęczowo, jeszcze inni gdzie bezstresowo itd itp. A tak zawsze będą jakieś konflikty, bo przecież trudno wszystkie poglądy i religie zadowolić.

 17. Grażyna mówi

  Izrael musi się nawrócić.Jest antyboży.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.