P. Krzemiński: Persowie – Żydzi XX wieku

6

Udałem się ostatnio do kina na ciekawą komedię satyryczną. Przed samym seansem puszczono reklamy i zwiastuny innych filmów. Moją uwagę przykuł jeden zwiastun. Chodzi o dramat Holy Spider.

Od razu domyśliłem się, że chodzi o Iran. W migawce zauważyłem zabytki perskiej kultury, które są zagrożone sankcjami Stanów Zjednoczonych, z powodu braku odpowiednich możliwości ich renowacji. Nie o to jednak chodziło w zwiastunie. Reżyser ukazał bardzo dziwnie umalowane kobiety, widać było, że makijaż był po prostu sztucznie przesadzony jak u lalki. Oczywiście nie mamy prawa mówić kobietom jak mają wyglądać, ale mam prawo zauważyć, że było to po prostu nieapetyczne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po samym zwiastunie można było wiele wyczytać. Strażnik Islamskiej Rewolucji obmacujący i dotykający kobiety, które trafiły na dołek za „niemoralność”. Podobny zabieg jak księża gwałcący dzieci. Oczywiście zdarza się. Jeżeli jednak ma to pokazywać całościowo kulturę Iranu i ma widza zachodu zapoznać z tym krajem, to ktoś za dużo wypił.

Bardzo dobrze zrobiony film, na który poszły liczne pieniądze, nakręcony zresztą przez Irańczyka, który żyje w Kopenhadze, ma ewidentnie obrzydzić nam Iran. Mamy rzygać na samą myśl o Iranie. I nie ma żadnego znaczenia, że twórca pochodzi z Iranu. Do niczego go to szczególnie nie uprawnia, ani nie czyni go specjalistą w kwestii Persji od razu. Jak Stuhr może się wstydzić własnego kraju. Ma do tego prawo.

Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło oglądając zwiastun, to projekcja „Wiecznego Żyda” Goebbelsa. Filmy praktycznie opierają się na tym samym mechanizmie. W filmie z III Rzeszy wielka rzymsko-grecka kultura stała przeciwko tej wstrętnej, niezrozumiałej, zabobonnej kulturze żydowskiej. Propagandówka pokazywała niezrozumiałe dla nas zwyczaje żydowskie, które miały budzić nasze obrzydzenie. Mądrość etapu różni się tylko tym, że teraz nie pokazuje się, że Persowie się jakoś od nas różnią biologicznie. I tylko tyle.

Teraz to wspaniała kultura swobody i wolności, najlepiej spod znaku gwiazd Ameryki pokazuje palcem ten wstrętny Iran z obrzydliwą kulturą, która nienawidzi kobiet. Mamy nienawidzić Iranu. Izraelscy generałowie mówią, że atak na Iran jest nieunikniony, łatwiej będzie zachodowi to zaakceptować, jeżeli będzie widział w Iranie wstrętny twór dla mężczyzn gwałcicieli i bojowniczek z makijażem na barykadach. Nie będą nam przeszkadzać bomby spadające na Teheran!

Materiał prasowy
Materiał prasowy

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Nad Polską czarne mgły!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Iran to piękny i wartościowy kraj. Jeden z moich ulubionych. Ludzie też są dobrzy. Persja to jedna z najstarszych cywilizacji świata. Podróżowałem po Iranie przez 1.5 miesiąca, napisałem wiele artykułów i mam wiele zdjęć.
  Jeśli ten film obrzydza Iran to jest to rzeczywiście propaganda nienawiści.

 2. Krzysztof mówi

  Panie Krzemiński o jakiej ojczyznie niejakiego sthura pan mówi ? Bo chyba nie o Polsce , takich jak on koczowników i krwiopijców jest u nas sporo .

 3. Anty mówi

  Międzynarodowy Żyd musi w swoich patomediach i patofilmach zohydzić przeciwnika aby łatwiej wytłumaczyć skołowanym gojom dlaczego MUSI TAM ZAPROWADZAĆ DEMO(N)KRACJE.

 4. wiedza bronią mówi

  Dobrze choć trochę się orientować w geopolityce. Jesteśmy w zachodniej strefie wpływów, pod butem Anglosasów. Ich propaganda ma kształtować anglosaski obraz świata. Oni postrzegają Iran jako wroga. Urabiają więc propagandą świat zachodni. Jednak, coraz więcej ludzi widzi jak złowieszczą, rujnującą i niszcząca politykę prowadzą. Ile wojen wzniecali by grabić i budować swój dobrobyt na krwi innych. Trzeba myśleć i nie dać się ogłupić, to jedyna szansa by agresor nie dostał przyzwolenia społeczeństw zachodnich.

 5. Dumny Polak mówi

  I akurat najwieksza morde wydzieraja wszyscy ci parszywi, ktorzy, jako okupanci w obcym, suwerennym kraju, odstrzelili juz, czesto, strzalem prosto w glowe, obojetnie, czy 14-letnim dzieciom, czy 80-letnim starcom, ktorzy walczyli o swoja ludzka godnosc, cale tysiace , niczego nie winnych, osob!

  Prosze, miejcie to Panstwo przed oczami, zanim dojdzie do bombardowan Iranu, kto naprawde sie za tym kryje!
  Nie martwmy sie, ci znakomici ludzie, ktorym i Polacy, w swojej historii, cale mnostwo maja do zawdzieczenia, wiedza, jak sie maja przed nimi bronic bronic i pokaza tym demonicznemu pokoleniu Kaina , gdzie ich miejsce!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.