P. Krzemiński: Jak PiS zabrał mi Ojczyznę

Defilada 15 sierpnia 2019 roku / Fot. Facebook
21

Partia Prawa i Sprawiedliwości szczyci się swoim patriotyzmem. Dużo mówi o bohaterskiej walce z imperializmem sowieckim, którą to prowadzili jego założyciele i działacze. W zasadzie można odnieść wrażenie, że rząd utworzył sobie monopol na patriotyzm, a każdy kto działa przeciwko niemu, jest berlińskim lub moskiewskim agentem. A czym jest patriotyzm w wykonaniu PiS?

Patriotyzm w wykonaniu rządu jest zwykłą głupotą pomieszaną z propagandowym populizmem. Nie tylko naraża polską krew na wrogie działania wojenne, ale jeszcze oddaje suwerenność Polski duetowi Bruksela-Waszyngton. Tak, Rosja jest zagrożeniem dla Polski. Dlatego tym bardziej należy stosować ostrożną politykę. Poświęcenie krwi za Ojczyznę całego narodu jest absolutną ostatecznością i wielką tragedią, a każdy kto naraża niepotrzebnie Polskę na takie straty, jest nie tylko zdrajcą, ale jeszcze ignorantem. Jak mamy rozumieć słowa u szczytów władzy o przystąpieniu do wojny, którą Rosja toczy z Ukrainą?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Patriotyzm to poczucie odpowiedzialności za swoją rodzinę, dom i otoczenie. Gotowość do poświęcenia za Polskę w godzinie próby, a nie sianie jakiejś idiotycznej propagandy podsyconej podjudzaniem jednych na drugich, żeby się wzajemnie pozabijali. A na własnym podwórku? To samo, podjudzanie jednych grup społecznych na inne, żeby się jeszcze bardziej nienawidziły. Już widzę jak te napuszczone na siebie środowiska, staną razem ramię w ramię w obronie Polski.

A co z surowcami? Żeby nie kupować od Rosji tanich surowców, rząd dogadał się ze Stanami, ominął unijne przepisy i oddał polskie bezpieczeństwo energetyczne mocarstwu za oceanem. A zgodnie z zapisami traktatów unijnych, które sam PiS podpisywał, to Europa ma pierwszeństwo przy tego typu umowach, a więc budowę elektrowni jądrowej powinno się zlecić raczej Francji, która z powodów geograficznych jest nam bliższa. Ale nie, rząd ma monopol na patriotyzm i wie jak go najlepiej sprzedać.

Przez pewien czas sam wątpiłem w dziejowe posłannictwo Polski, dałem się złapać w pułapkę PiS, dla którego patriotyzm łączy się z frajerstwem, sprzedawaniem własności narodu i ze zwyczajnym populizmem. Ale czas po prostu ukazać, że patriotą nie jest ten kto pluje na Moskali, tylko ten, który w pierwszym szeregu dba o bezpieczeństwo własnego kraju, a dopiero potem pomaga komuś innemu. Niemcy i Francja, które nie są zagrożone rosyjskim atakiem, postępują dużo bardziej roztropne. Węgry, które tak jak my graniczą z Ukrainą, bezwzględnie dbają o interes narodowy. A rząd PiS wmawia, że jak ktoś nie jest bezinteresownym naiwniakiem albo nie chce gonić ruskich do Moskwy, to jest agentem KGB, wrogiem Ojczyzny i zdrajcą. Otóż zdrajcą są Ci, którzy narażają własny kraj dla kogoś innego. Posłannictwo Polski, to nie jest posłannictwo chłopczyka co macha kijkiem i krzyczy, że jest silny. Polacy muszą mieć świadomość wartości swojej Ojczyzny, ale też jej słabości.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że po drugiej strony jest środowisko, które wszystkie wartości chrześcijańskie i narodowe ma za nic. Nie zmienia to faktu, że czas rządów PiS dobiega końca. Głupota musi mieć swoje granice i naturalny koniec.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Czy we Francji powstanie świecka inkwizycja?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anty mówi

  Pisdzielcy to prawdziwi banderowcy patrioci. I tego małego kraju na bliskim wschodzie też.

 2. Shadow mówi

  To wszystko co wyrabia obecny rząd, ale i opozycja, to nie głupota, tylko w pełni świadome zaprzedanie się obcym i zdrada ojczyzny i narodu. Finalnie większość z tej politycznej kupy, powinien czekać stryczek.

 3. anonim mówi

  Pis to partia interesu syjonistycznego, polskojęzyczna agentura. To anglosaskie kundle które na klęczniku robią co im Waszyngton i Londyn każą. W d..e mają zdanie Suwerena, bo uważają go za zgraję gojów do zap..a za miskę ryżu. Ordynarni kłamcy i wyjątkowo aroganccy polityczni buce.

 4. Hart mówi

  Imperializm sowiecki???? Kto utworzył ZSRR narodowo…. Henry Ford „M-narodowy yd” pisał. Kiedy historycy oczyszczą ze słów: bolszewicy, sowieci, marksiści. leniniści …..i in. zastąpią narodowością? Czy Auschwitz obozy koncentracyjne nie przypisane Polsce i Polakom?

 5. KATOLIK mówi

  Tak , doskonale felieton wskazuje w jakie gówno wrzucił nas PIS , sprzedali nas za władzę, pokątnie finansują obce nam państwo, zadłużają i kupczą Polską Krwią. Maski spadły , pokazały się twarze złoczyńców udających Polaków. Czuć od nich odór rozkładającego się ciała i ducha. To co zrobili duda,rząd i inni z tej anty polskiej organizacji woła o pomstę do nieba. Jak daleko jeszcze się posuną? czy jeszcze zdążą pogrążyć i upuścić krew Polaków. Musimy się obudzić , bo poprowadzą nas na zatracenie, chyba , że już to się stało, my dowiemy się wkrótce. Boże ocal nas przed tą zgrają szaleńców.

 6. Buran mówi

  Ci niby-opozycjoniści już w latach 60-tych ubiegłego wieku zobaczyli że na garnuszku obcych służb i agencji doskonale się żyje bo kasa stamtąd płynie szerokim strumieniem. Jeden taki, bardzo „zasłużony opozycjonista” nawet stwierdził że nie przepracował w swoim życiu ani godziny bo cały czas działał. A jak się rozglądniemy po obecnych „elytach” władzy to będzie więcej takich. Po to właśnie są wymyślane różnego rodzaju fundacje, fundusze lub nagrody, albo płaci się milion dolarów za prawa do książki której nikt na oczy nie widział i nie zobaczy.

 7. Dumny Polak mówi

  o coz sie tam jeszcze klocic!
  Tu wogole nie chodzi o czysta energie, jak sie wszedzie deklaruje, inaczej, wzietoby pod uwage nieprzebrane zasoby polskich goracych zrodel, jako gotowe zrodlo energii, ponoc wystarczylobyby za zaopatrzenie CALEJ EUROPY, ZEROEMISYJNIE!
  Ostatnio pojawila sie absolutnie genialna metoda spalania, wszystkich tych, odpadow radioaktywnych z kolosalnym odzyskiem ciepla, zalatwiajac genialnie, za jednym zamachem, kilka problemow ekologicznych.
  To nie mozliwe, zeby tego nie wiedziano, a jest to juz gotowe do zastosowania.

  Niemcy akurat beda zamykaly swoja ostatnia elektrownie atomowa Isar2, a my chcemy pakowac setki miliardow w nowa elektrownie, na ktora oczywiscie Bruxela, po jej zbudowaniu, oczywiscie nie wyrazi zgody…!
  Chodzi o DEINDUSTRIALIZACJE Europy, powszechna biede, wyniszczajace choroby, zniszczenie podstaw zycia, a dokladnie jeszcze przyjecie pieczatki diabla, czyli czipa RFiD!
  Czyli inaczej mowiac, naplucie Panu Bogu centralnie w twarz, przez agentow zla!

  O NIC INNEGO TERAZ JUZ NA SWIECIE NIE CHODZI, TALKO O TO!

 8. Khan mówi

  Celem PiS jak i pozostałych partii jest tylko i wyłącznie, skok na władzę i kasę, interes obywateli jest nieważny, nie piszę „narodowy” bo za PiS wyraz ten dolepiano do wszystkiego… Czy obecnie jest partia, kórej na tym nie zależy, wątpię, każda chce władzy i koryta. Pisze Pan o oddaniu naszego bezpieczeństwa energetycznego komu innemu, a nie zastanawia Pana skąd taka niechęć polskiego sektora węglowo-energetycznego do zmian, nie zastanawia się Pan dlaczego taki czy inny rząd woli kupować węgiel, gaz, ropę i transferować pieniądze poza granicę, zamiast inwestować w kraku termomodernizację przemysłu i budynków, modernizację sieci przesyłowych, budowa biogazowni, OZE. Elektrownia atomowa, to zabetonowanie starego pomysłu na energetykę, tyle, że zamiast węgla zużywamy importowany uran.

 9. Dumny Polak mówi

  A tak nawiasem, dal juz sobie kaczynski wszyc swojego kota do brzucha?

  Niektorzy stuknieci gromadza niepotrzebne przedmioty, gdzies po domu!

  Zobaczcie, jak ten buc wyglada!
  Wiecej go juz jest do przodu, niz do gory!

  Jak sie zbliza, to najpierw zza rogu widac jego spasiony brzuch, a potem, po pol godzinie, wreszcie sam kaczynski!
  Smakuje mu POLSKA KIELBASKA, CO!?

  Moze wozenie go na taczkach ulatwiloby mu jego mozolne zycie?
  jak myslicie,czy nie bylby wreszcie na to najwyzszy czas!? POMOZECIE? POMOZEMY!

 10. Ewa-Maria mówi

  Zdrajcami naszej Ojczyzny jest PiSowska władza. Najbardziej atakującym Putina jest Morawiecki. Oskarża go o wszystkie Plagi Egipskie. Putin czy Ukraina jedni drugich warci są. Z tą jednak różnicą że delegacje rządowe mogły uczestniczyć w uroczystościach katyńskich. Na Wołyniu nie ma takiej możliwości do dzisiaj. Nawet nie przeprosili za Wołyń. O ekshumacjach nadal nie ma mowy. Temat tabu. Takich przyjaciół władza zafundowała obywatelom. Nigdy nie uznam ich za przyjaciół. WOŁYŃ pamiętam i nigdy nie zapomnę.

 11. Ewa-Maria mówi

  @ Dumny Polak tego gościa o którym piszesz, łatwiej będzie go przeskoczyć aniżeli ominąć.

 12. Dumny Polak mówi

  Tak, pewnie ma specjalnego zaufanego GENERALA, zeby mu sisiaka podczas sikania, w zaufaniu trzymal albo, z pewnoscia, kilka lusterek na lewo i prawo, zeby widzial, ze nie robi sobie tego po spodniach!

  Wyobrazcie go sobie, jak musi ste,kac przy zakladaniu butow!
  I jego czerwona, durna, KOMUNISTYCZNA, MORDE! Zygac sie chce, ze taki gniot trzesie nasza, Polska,!
  OBY JUZ NIEDLUGO!

 13. Maksio mówi

  Rządowy patriotyzm jest polityczny. I tak np. dla PiSiorów armia Andersa jest OK, ale armia Berlinga już nie. A przecież 1 Armia WP ruszyła na pomoc Powstańcom Warszawskim, desant bez wsparcia Sowietów rzecz jasna się nie udał, Niemcy zmasakrowali około 3 tyś. żołnierzy. Tym żołnierzom Prezes Wszystkich Krasnali kwiatów nie złoży. Zresztą, politycy potrafią składać tylko drogie wieńce zimnym murom, pomnikom, martwej naturze. Za drogie wieńce wszyscy płacimy, bo oni przecież ze swoich za nie nie płacą. Oni tylko potrafią pajacować przy rocznicowych okazjach. Kaczor kazał lądować bratu, gryzie go sumienie, więc robi szopki katyńskie i składa drogie wieńce, żeby udobruchać sumienie. To tak jak większość z nas, idziemy do spowiedzi po to, żeby służyć Panu Bogu. A później służymy Diabłu. I tak wkoło Macieju…

 14. Karol mówi

  Też dałem się nabrać na ,,Patriotyzm” PIS-u. Teraz martwię się aby jak najszybciej odsunąć ich od władzy zanim wciągną nas do wojny. Przytoczę fakty, które zamieściłem w innym komentarzu.
  Kiedy na granicy z Ukrainą stało 120 tys. żołnierzy rosyjskich i Putin postawił ultimatum, że wycofa wojska, jeżeli Ukraina nie wstąpi do NATO i nie będzie na Ukrainie baz z bronią atomową, to podżegacze wojenni tej samej nacji co teraz w Polsce krzyczeli w mediach, że Ukraina jest wola i może robić co chce. Wtórowali im amerykańscy stratedzy, którzy zapewniali, że Rosja nie zaatakuje, bo ma na granicy jest tylko 120 tys. żołnierzy, a naprzeciwko jest 300 tys. uzbrojonych po zęby Ukraińców wyposażonych w broń zachodnią. Kiedy Rosyjskie wojska zaczęły wychodzić na pozycję do ataku Ci , którzy najwięcej krzyczeli uciekli do Polski z amerykańskimi paszportami w liczbie ponad 20 tys. Dzisiaj Ukraina jest stertą gruzów i zginęło setki tys. Ludzi, którzy wcale nie chcieli umierać za oligarchów. Dzisiaj jest podobnie, tylko teraz dotyczy to Polski.
  Znów ta sama nacja podżega do wojny, a kiedy wciągnie Polskę do konfliktu uciekną na zachód, a Polska przez nich obróci się w ruinę. I zginą setki tys. aby wąska grupa oligarchów utrzymała się o władzy na Ukrainie. Kiedy Rosjanie widzą, że trwają rozmowy aby wysłać wojska ekspedycyjne Unii na Ukrainę rozmieszczają taktyczną broń atomową, znów słychać uspokajające głosy, że tylko straszą, że nie użyją.
  Kogo reprezentuje całe to ministerstwo spraw zagranicznych, to widać po ich czynach. A przecież pan prezydent Duda ostatnio powiedział: ,, Po czynach ich poznacie”. Po czynach rzecznika Jasiny aż po Raua, który jest tak naprawdę ministrem spraw zagranicznych Ukrainy. A podlega ono panu Dudzie. To jak panie Duda z tymi czynami? Co innego się mówi, a co innego się robi? Podobno wciąga nas Pan w ten konflikt dla naszego dobra, podobnie jak aktor- prezydent Żełański wciągnął Ukrainę do wojny dla dobra Ukraińców.

 15. Michu. mówi

  Dla autora głupotą jest i iezależnienie od surowców zbrodniczej Rosji, a mądrością byłaby współpraca z nią. To ja dziękuję za taką mądrość, to właśnie vyłaby zdradą kolejna w dziejach uległość wobec Rosji. Do PiSu mam pretensje , że za miękko działa wobec UE. Dopóki nie dostajemy należnych środków i jesteśmy źle traktowani, zawiesiłbym relacje i wetkwał wszystko, a oni spotykają si3 żeby lobbkwać Ukrainę. To jest złe, bo przede wszystkim liczy się polski interes. W wielu obszarach rząd dokonał dobrej zmiany. Cała polityka prospołeczna. Zachwalana tu konfederacja zabrałaby Polakom wszystko emerytom 13stki, dałaby kasę tylko dla biznesu. PiS ma wady, ale jeśli pójdę na wybory to alternatywy nie widz3, obóz platformy to jawni zdrajcy, a konta nie nadaje się do rządzenia, partia biznesu, zarozumiały Metzen jest tego przykładem. To że nie musimy kupować gazu od Rosji jest Aslugą tej władzy , już dawno budowano gazoportu, teraz to się przydaje. Nie nożemy wszystkiego dawać Ukrainie , bo to nieracjonalne, mam takie wrażenie , że Polska czasem się zatraca w tej pomocy, a trzeba też myśleć o sobie, ale ogólnie rządy PiSu na plus, alternatywa jest beznadziejna. Z Pawłem autorem tego tekstu trudno mi się zgodzić w jakiejkolwiek sprawie, z lewnością Ty jesteś wyborcą Konfederacji, nie wyobrażam sobie koalicji PiSu z Wami. Za dużo tam jadu, prorosyjskości i głupoty ekonomicznej, także liczę na kolejne samodzielne rządy PiSu bo wybieram z tego co mam.

 16. Michu. mówi

  Jeszcze dodam do poprzedniego wpisu, że w kwestiach patriotycznych Rząd i Prezydent zrobili wiele. Dzięki nim zniknęły z polskich miast pomniki wdzięczności sowieckim okupantom, kultywują pamięć i cześć żołnierzy wyklętych, powstańcow warszawskich, Armii Krajowej. Jakby zrobić sondaż wśród żyjących jeszcze kombatantów , to w bardzo dużej mierze jest to elektorat PiSu. To też obczymś świadczy, że Ci co przelewali krew za Ojczyznę w większości akceptują i popierają obecną władzę.

 17. Anty mówi

  Michu.. Ty jesteś za polskim interesem narodowym a nawet przeciw.
  Zrobiłeś z siebie niezgorszego pisdzielca. Jak nisko można upaść popierając tych syjonistycznych morderców. Widok z lustra nie uwiera?

 18. Michu. mówi

  Anty, lepiej popatrz w swoje lustro i zadaj sobie pytanie, jak trzeba nisko upaść, żeby popierać ruskich morderców? Nazywając tak polski rząd możliwe, że chorujesz na urojenia, ale w to już nie wnikam

 19. Demokryta mówi

  Gołym okiem widać, że Polska się zwija od propolskiego działania PiS-u. To jest tzw. miękkie wykańczanie… Ci, którzy jeszcze tego nie widzą, to poczują niebawem

 20. Adam mówi

  Człowieku tobie propaganda mózg przeżarła całkowicie. Skąd czerpiesz wiedzę ? A o 2014 , zbrodniach usralińców słyszałeś ? Jakie Rosja rości pretensje wobec robiącej lachę wszystkim wkoło tzw. Polski ? Jesteś tępy jak stara żyletka. Chyba, że płacą ci za klepanie tych bredni

 21. Emilian58 mówi

  Czy Rosja miała do nas jakieś roszczenia że autor pisze że Rosja nam zagraża. To przecież te żydowskie gangi u koryta, które zresztą autor krytykuje pchają nas w starcie z Rosją. Może warto się czasem puknąć w łeb przed pisaniem?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.