P. Krzemiński: Jak nieść światło Ewangelii Świadkom Jehowy?

12

Problem świadków Jehowy w Polsce jest niesłusznie bagatelizowany. Często wywołuje on śmiech, także wśród katolików, którzy uważają, że nie należy traktować ich poważnie, a nawet twierdzą, że osoby, które chcą nawracać świadków Jehowy, są takie same jak oni.

Od dłuższego czasu praktycznie nie ma tygodnia, żebym chodząc po Warszawie nie natknął się na świadków, którzy nie tylko stoją z ulotkami, wygłaszają przemowy na ulicy, ale także coraz częściej pukają do drzwi naszych domów. Mają oni wsparcie władz państwowych, które pozwalają im organizować spotkania biblijne na stadionach bardzo znanych klubów np. Legii Warszawa. Oczywiście tłumaczy się to wolnością religii, która jest wartością dla zlaicyzowanych urzędów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kilka razy podjąłem się rozmowy z jehowitami i starałem się zbijać ich argumenty, oczywiście bezskutecznie, ponieważ świadkowie narzucają rozmówcy własne tematy i się ich usilnie trzymają. Warto jednak spróbować odwrócić trend i zacząć zadawać nieprzyjemne pytania samym świadkom. Uważam, że problem jest coraz bardziej powszechny, ponieważ księża i siostry zakonne praktycznie zniknęli z panoramy polskich miast, a w ich zastępstwo wchodzą przeróżne organizacje, które rzekomo ewangelizują społeczeństwo. Ostatnio w jednej z popularnych galerii obok mojego miejsca zamieszkania otworzono wspólnotę „kościoła” Jezusa Chrystusa.

Po pierwsze świadkowie posługują się fałszywym tłumaczeniem Pisma Świętego, które nazwano „Biblia nowego świata”, nie wiadomo do końca kto konkretnie dokonał tego przekładu, jednak żaden z kluczowych przedstawicieli władz tego ruchu nie był filologiem i nie znał języków biblijnych, a więc: hebrajskiego, aramejskiego i greki. Nie jest to więc tłumaczenie z języków oryginalnych.

Z tego przekładu zniknęły praktycznie wszystkie odniesienia do piekła, w które istnienie świadkowie nie wierzą. Warto więc im przytoczyć fragmenty Pisma Świętego, które wprost wskazują na istnienie piekła: (Mt 13, 41), (Mt 25, 41), (Mt 25, 30). Niech usłyszą Ewangelię, być może pierwszy raz w swoim życiu.

Świadkowie nie uznają boskości Jezusa Chrystusa, mimo że Ewangelia jasno na to wskazuje (J 8, 58), Pan Jezus mówi wprost: „nim jeszcze Abraham stał się, Ja jestem”. Chrystus nazywa siebie określeniem Boga, które znamy z Księgi Wyjścia. Skoro nie uznają boskości Jezusa, podważają także dogmat o Trójcy Świętej, w swoich pismach naśmiewają się, że katolicy wierzą w trzech bogów. Nie rozumieją, że chrześcijanie wierzą, że Bóg jest Jeden, to znaczy posiada jedną substancję, która jest tożsama dla Trójcy Świętej, a jednocześnie istnieje w Bogu troistość odniesienia, która jednak nie mnoży istoty Boga, która pozostaje jedna. Każdy kto przeczytał ze zrozumieniem Pismo Święte, musi zrozumieć, że ten dogmat wynika logicznie z przekazu Nowego Testamentu, w którym Słowo stało się ciałem i objawiło się w Osobie Jezusa Chrystusa.

Świadkowie Jehowy zostali założeni przez Charlesa Taze Russela, który głosił, że koniec świata nastąpi w 1914 roku, jego następca uważał, że członkowie wszystkich „kościołów” już niedługo zginą i nastąpi panowanie Jehowy na ziemi. Oczywiście żadne z tych „proroctw” się nie sprawdziło, jednak ruch przetrwał i rośnie w siłę, ponieważ nie jest niepokojony przez nikogo, a katolicy bagatelizują problem coraz większej popularności przeróżnych ruchów, które niestety skutecznie wypierają religię katolicką z przestrzeni publicznej.

Może warto przemyśleć taką postawę i zastanowić się gdzie będzie katolicyzm za dwadzieścia lat, a gdzie heretycy i schizmatycy, skoro ciągle trwający Synod o Synodalności staranie rozbiera Kościół i wspiera piątą kolumnę, jaką są ruchy zielonoświątkowe „ożywiające Kościół”. Kto odpowiada za tę zbrodnię, która jest popełniana na duszach społeczeństw Zachodu?

Przeczytaj także:

Wsteczny Synod Franciszka cofa nas do czasów Sodomy i Gomory

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  Kraj w ruinie, status prowincji eurokołochozu tuż- tuż, zielony ład puka do nas zimnem i ciemnością- a tu najważniejszy problem- jak zagonić zbłąkane owieczki do watykańskiej stajni na chwałę pambuka i dla jeszcze pełniejszych kieszeni czarnych nierobów i pasożytów…. Ten kraj MUSI upaść- XXI wiek a tu zabobon głupotą i ciemnogrodem pogania- jak nie ufoki to astrologia, jak nie walka do ostatniego ukra i ostatniego polskiego czołgu o interesy amerykańskich korporacji to walka o klimat, a nad tym wszystkim unosi się sprytna sekta od zabitego na krzyżu żydka. Unosi i doi Polskę od ponad tysiąca lat- na chwałę pambuka…..

 2. Marian mówi

  Ale to nie jest „ten kraj” tylko POLSKA — zwyciezymy i POLSKA bedzie wolna — Polski Krolowa Polski MATKA BOZA a Krolem sam PAN BOG………tak bylo i tak bedzie w POLSCE!!. TU jest POLSKA nie polin i okrabanda-usa!

 3. Paweł mówi

  Wszystkim hejterom, którzy nienawidzą chrześcijaństwa, pragnę coś oświadczyć i wynika to z nakazu miłosierdzia. Nie ma innego znaku zbawienia niż krzyż Chrystusa, ten kto się nie obmyje w krwi Baranka nie wejdzie do Królestwa Bożego jego dusza, a po zmartchwywstaniu ciał, także i ciało będą na wieki pozbawione widoku Boga, taki ktoś sam odrzuci własną naturę i utraci wszelką godność jaka wynika z jego istnienia. Już tu na ziemi widać w jakie zezwierzęcenie wpadają wszyscy, którzy gardzą Chrystusem, upadną niżej od diabłów. Nie będę już więcej ostrzegać, bawcie się dowoli, czasu macie niewiele.

 4. Dumny Polak mówi

  Pamietajmy, ze: ” demony wykorzystaja wszystkie ich mozliwosci „, aby nas , jeden po drugim, ze soba pochlonac, zasiewajac watpliwosci, przeinaczajac, obiecujac cos, czego nie maja ani zamiaru, ani mocy, aby spelnic!

  Badzmy wyjatkowo uwazni i nie dajmy sie wciagnac w te parszywe, skryte gry i uwazajmy na siebie wzajemnie, aby tej wyjatkowo trudny czas, przetrwac bez uszczerbku, w zgodzie z naszym Stworca!

  Od jakiegos czasu czuje, ze nie wolno nam rozczarowac naszego SlodkiegoTate, jakimis watpliwosciami, umyslnymi grzechami, czy decyzjami, ktorych bym pozniej musial zalowac!

  TRZYMAJMY SIE WSZYSCY MOCNO RAZEM, tak jak na pochodach 11 listopada i pomozmy sobie wzajemnie z respektem i z miloscia, jak zajdzie ku temu potrzeba!

 5. Ździsiek mówi

  Ponoć założyciel Jechowych był masonem.

 6. chińskie mówi

  Te świadki jakieś chińskie są.

 7. Bronka mówi

  Problem „Świadków Strażnicy”, to jest ich prawidłowa nazwaz, został w jednym, prawdziwym chrześcijańskim państwie rozwiązany – prezydent Wladimir Wladimirowicz zakazał działalności tej wywrotowej organizacja w Federacji Rosyjskiej.
  Zboczeńcy nie mogą paradować po ulicach w Rosji, zabroniona jest wszelka propaganda zboczeń w odniesieniu do dzieci i młodzieży.
  A jak jest w katolickim Ukropolinie? ☹️

 8. Bronka mówi

  #Pawełku, drogie dziecko,
  dobra analiza ich fałszywych wierzeń.
  Szczególnie szkodliwa jest ich fałszywa „Biblia”, zwodzą nią nieznających Słowa Bożego katolików. ☹️

 9. Bronka mówi

  Jeszcze porada ewangelizacyjna, nigdy nie głosić Słowa Bożego grupie Świadków, zawsze pojedyncznczo. W grupie jest za duża kontrola i nacisk organizacyjny.
  Z doświadczenia powiem wam, że można ich z tego wciągnąć, chociaż nie jest to łatwe.

 10. Paweł mówi

  Od razu proszę, żeby czytelnicy portalu nie odpowiadali na uciążliwe zaczepki znanych już nam osób. Co do samych świadków, to są oni coraz bardziej popularni, widać ich praktycznie wszędzie w Warszawie, szczególnie przy metrach gdzie jest najwięcej osób. Czasami jest żal tych starszych ludzi, którzy stoją cały dzień w mrozie z tymi fałszywymi naukami, o wiele więcej jednak szkód wyrządzają bliźnim zwodząc ich łatwą i prostą gnozą, którą to tylko oni odkryli na początku XX wieku. Katolicy powinni wreszcie wyjść z własnymi inicjatywami, a nie chować głowy w piasek. Dlatego wysunąłem taki a nie inny postulat w tekście.

 11. Wladca mówi

  Zapytajcie ich o wizje Ezechiela i jak wygladal rydwan Boga.Zobaczycie ,ze uciekna w poplochu,sam sprawdzilem.

 12. Bronka mówi

  Zapytajcie ich o Joba 14, 14-15 i 19, 25-27.
  Też uciekną.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.