P. Krzemiński: Czy chcemy konfrontacji z Szanghajską Organizacją Współpracy?

Spotkanie Szanghajskiej Organizacji Współpracy / Fot. osw.waw.pl
9

Internet zahuczał! Jacek Bartosiak naczelny strateg geopolityczny z obozu bliskiego rządowi PiS wezwał do wystawienia polskiej armii w pole przeciwko Rosji! Ciekawe jak mogłoby to wyglądać. Polskie chorągwie w blasku słońca pędzą na Ukrainę i walczą o… No właśnie tutaj nie bardzo wiadomo o co. Niestety taki scenariusz jest wyjątkowo fantastyczny. Wystawienie wojsk polskich na Rosję skończyłoby się armagedonem rakietowym, a nie jakąś baśniową bitwą.

W polskiej przestrzeni publicznej całkowicie milczy się na temat istnienia Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Organizacji mającej nie tylko wymiar gospodarczy, ale i militarny. Zrzesza między innymi: Chiny, Rosję, Indie, Pakistan. W roli obserwatora występuje w niej Iran, a Turcja jest partnerem. Nie zostało do niej dopuszczone jako członek lub obserwator żadne państwo NATO. Jest jasne, że jest to wielka siła strategiczna trzech najpotężniejszych po USA armii świata, której celem jest zapewnienie wielobiegunowości planety i zapobieganie hegemonii jednej opcji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Im szybciej polskie społeczeństwo uświadomi sobie z jaką siłą ma do czynienia, tym lepiej. Należy zadać pytanie czy „wolny świat” bez czterech miliardów ludzi, w ogóle jest światem, czy jakimś wybrakowanym i niedoludnionym frazesem ideologicznym.

Nie mam absolutnie zamiaru namawiać do jakiegoś poddania się, strachu, czy jeszcze czegoś tam innego…Apeluję do rozumu. Jak można pomijać w przestrzeni publicznej samo istnienie tak wielkiego bytu, łgać o rzekomej izolacji Federacji Rosyjskiej, która według Pani Victorii Nuland jest pariasem. No cóż USA ma wielkie możliwości udawania, że Europa, którą uczyniła pariasem jest potęgą. Ale w rzeczywistości tak nie jest i nie będzie. Parias to ktoś zdany na kogoś innego, ktoś kto nie ma żadnej woli samodecydowania o sobie. No cóż Rosji jeszcze daleko do takiego statusu.

A więc jakie zająć stanowisko wobec sojuszu smoka z niedźwiedziem? Przede wszystkim należy uświadamiać polskie społeczeństwo o takiej relacji tych mocarstw i przestać na podstawie kłamstwa popychać Polskę na eksperymentalną przystawkę. Nigdy nie jest za późno, żeby pójść po rozum do głowy i przestać machać systemami rakietowymi z kodami dostępu w Waszyngtonie

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Kto wywołał rewolucję bolszewicką?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Rozgrzani głupotą i zacietrzewieniem na Wiejskiej, ochłoną chyba dopiero wtedy gdy spadnie im na głowy jakaś większa bombka. Wydaje się, że nie zdają sobie sprawy z tego, że czas dolotu rakiety z napędem hipersonicznym z rejonu Kaliningradu do Warszawy to niecałe 4 minuty, a w tym czasie zdążą ledwo d..y podnieść z ław. O ucieczce do schronu, który w Sejmie pewnie mają, mogą zapomnieć.

 2. Janusz mówi

  na 1szej linii frontu powinni sie znaleźc wszyscy którzy podżegali do wojny z Rosją, zapakowac ich w kamasze i wysłac na front !

 3. anonim mówi

  Bartosiak to judasz i podzegacz na uslugach USA. Skoro taki odwazny i waleczny to niech sam wskakuje w mundur karabin w lapy i dawaj na Ruskich. Nigdy nie przepadalem za tym typem, ktory uprawia juz bez oslony agitke i propagande. Zreszta dr L.Sykulski nie zostawia na nim suchej nitki jako na ekspercie geopolitycznym.

 4. Maksio mówi

  Ameryka osłabiła Niemcy i w ten sposób osłabiła całą Europę. Polska Dudy i Kaczyńskiego ochoczo przystąpiła do tej narracji. Gdyby było inaczej nigdy by do wojny nie doszło. W Polsce prawica z żurnalistami krytykuje byłe rządy Merkel, że to jest przyczyną wojny. A przecież wojna w Ukrainie jest przede wszystkim efektem amerykańsko-rosyjskiego wyścigu zbrojeń. Europejsko- rosyjskie kontakty biznesowe pod dyktando Niemiec nie spodobały się wujowi Samowi, ale za tonrozkwit ukraińskiego nacjonalizmu spadł im z nieba. Ukraińcy myśleli, że z pomocą Ameryki wkrótce ruszą na Moskwe. Przeliczyli się i dziś mają kraj rozpieprzony na 100 lat. Rządy w Polsce muszą się zmienić, albo za niedługo Morawiecki jak Beck będzie pierdolił o honorze, a jak się zacznie to ucieknie z ministrami do Rumunii…

 5. Irmina mówi

  Tu zgoda z Maksiem.Poliniactwo uodpornione jest na zdrowy rozsądek, więc zrobi to co nakaże propaganda.Warszawskie gnidy w razie konfliktu spieprzą aeroplanami w ciepłe strony i żyjąc na najwyższym poziomie za lokaty w zagranicznych bankach,zagrzewać będą poliniaków w kraju do boju na śmierć i życie.Szykuje się powtórka z września 1939.

 6. 繁荣与和平 mówi

  @Anonim; dr Sykulski to druga strona tej samej monety

 7. okirex mówi

  A skad by t miala ta Rassija wziac te rakiety do tego armagedonu?
  Ruskie juz ledwo co przedom! Uzywaja Iranskich tandet do ataku na Ukraine…
  Lepiej Panie zyc w ciaglym strachu prze Moskalem, ktory jak widac jest PAPIEROWYM tygrysem!!!!

 8. okirex mówi

  „ruska” kup sobie lepszy traslator bo polskiego ci brakuje!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.