Owsiak nie musi przepraszać Pawłowicz. Zdaniem sądu „Ruch Wypie*dolenia w Kosmos” to prawo do opinii o polityku

Krystyna Pawłowicz/fot. twitter
2

Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz, byłej posłanki PiS i obecnej sędzi Trybunału Konstytucyjnego, za akcję „Ruch Wypie*dolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. We wtorek (12.02.2020) Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił pozew Pawłowicz zmieniając tym samym wyrok Sądu Okręgowego, który w 2018 roku nakazał Owsiakowi przeprosić ówczesną posłankę PiS. Pawłowicz musi też pokryć koszty obrony szefa WOŚP w wysokości ok. 4 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

W 2014 roku Owsiak zorganizował w Internecie konkurs polegający na rozszyfrowaniu skrótu „RWKPWK”. W tym czasie na Facebooku istniała już strona „Ruch Wypie*dolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Według Pawłowicz Owsiak mógł być inspiratorem powstania strony lub jej założycielem. Sąd oddalił pozew uznając że Owsiak miał prawo do wyrażenia „opinii o polityku” i „nie można tego uznać za przekroczenie granicy wypowiedzi”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam mieć jako polityk grubą skórę bo ochrona prawna w takich sytuacjach nie należy mi się. Czekam na konkurs „Kto zabije Krystynę Pawłowicz” – skomentowała wyrok była posłanka. Poinformowała też, że złoży kasację od „wyroku w praktyce zachęcającego fanów J.O do dalszej agresji i ataków fizycznych”. Pawłowicz dodała, że „Sąd Apelacyjny w sytuacji jaskrawego naruszenia prawa, swym wyrokiem dokonał sędziowskiego nadużycia prawa w interesie celebryty”.

Źródło informacji: TVP Info, Twitter

Zobacz też:

„Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów”. Kłamstwo Grabowskiego na polsko-izraelskiej konferencji w Jerozolimie

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr mówi

    Kukiz do Owsiaka: „Pomóż mi zmienić ten bandycki ustrój” | prawy.pl

  2. Leszek mówi

    Sąd oddalił pozew uznając że Jacek Międlar miał prawo do wyrażenia „opinii o polityku” i „nie można tego uznać za przekroczenie granicy wypowiedzi”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.