Owsiak na liście kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla 2019

Jerzy Owsiak / Fot. Youtube
3

Komitet Norweski przyjął nominację dla Jerzego Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Wniosek o przyznanie nagrody szefowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złożyli: poseł Ruchu Kukiz’15 Andrzej Kobylarz oraz Rafał Collins z TVN Turbo. Zgłoszenia kandydatów wysyła się za pomocą internetowego formularza. Jeśli spełnia ono wszystkie wymogi, nominujący otrzymuje automatyczną odpowiedź zwrotną z adresu [email protected] z informacją, że nominacja została przyjęta. Taką informację otrzymali zgłaszający kandydaturę Owsiaka.

Następny etap to ocena działalność zgłoszonych kandydatów. Na jej podstawie Komitet  przygotowuje listę od kilkunastu do 30 osób, spośród których wybrany zostaje zwycięzca. Głosowanie poprzedza debata nad kandydatami. Tytuł zostanie przyznany 10 grudnia 2019. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 8 mln koron szwedzkich (czyli ok 3,8 mln zł).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Owsiak znalazł się na liście kandydatów po raz trzeci. W poprzednich latach zgłoszenia składali poseł Joanna Schmidt z Nowoczesnej oraz politolog prof. Adam Grzegorczyk. Oba wnioski zostały zaakceptowane, ale Owsiak nie otrzymał nagrody.

Mój komentarz: Jaką szansę na Pokojową Nagrodę Nobla ma Owsiak w tym roku? Mam nadzieję, że niewielką, ale nigdy nic nie wiadomo. Ta nagroda to narzędzie polityczne, a Owsiak jest idealnym kandydatem, żeby utrzeć nosa „polskim faszystom”. Zabójstwo prezydenta Adamowicza podczas finału WOŚP jest dziś z premedytacją wykorzystywane przez opozycję totalną do tak miłej uszom eurokołchozu „walki  z nienawiścią”. Uhonorowanie Owsiaka byłoby wisienką na torcie, dzięki której zwolennicy eurokołchozu dostaliby medialną broń atomową. Oby tak się nie stało.

Powtarzam: Pokojowa Nagroda Nobla to narzędzie polityczne. Jednym z jej laureatów jest Al Gore, który został uhonorowany w 2007 roku „za wysiłek na rzecz budowy i upowszechniania wiedzy na temat zmian klimatu wynikających z działań człowieka i za stworzenie podstaw dla środków, które są niezbędne do walki z takimi zmianami”. To było zielone światło sankcjonujące międzynarodowy szwindel, który w zeszłym roku doprowadził do oddania naszego bezpieczeństwa energetycznego w ręce giełdowych spekulantów

Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla jest również Unia Europejska za „wkład w rozwój pokoju i pojednania, demokracji i praw człowieka w Europie”. Nagrodę przyznano w 2012 roku. Eurokołchoz ma więc oficjalne błogosławieństwo noblowskie do budowy superpaństwa według komunistycznego Manifestu z Ventotene. Zważywszy na fakt, ze w 2018 roku Karol Marks został oficjalnie uhonorowany przez przewodniczącego KE jako „obywatel europejski”, a jego pomnik stanął w Trewirze, mamy powody do niepokoju.

Źródło informacji: wp.pl

Przeczytaj też:

Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP i szczuje: „Nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Mariusz mówi

    W końcu Wałęsa też dostał 😀

  2. z-k mówi

    Dostał agent kilku służb za opędzlowanie Polskiego Sierpnia szachrajskiej międzynarodówce, dostała stalinowska poetka to może dostać i nominowany. Wszak toczy się gra o opanowanie dusz i oduraczenie umysłów mieszkańców dużego kraju przeznaczonego na organizację Kaganatu a ten w czerwonych portkach robi to doskonale, z talentem wielkim.

  3. nn mówi

    Człowieka zabijają na scenie na oczach wszystkich ,kręcioła się kręci nie przerywając muzyki, wszyscy uśmiechnięci machają łapkami, rzeczywiście „nobel” się należy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.