Owsiak jak Jezus: „Znienawidzony, bo czyni dobro. Jezus grałby w WOŚP” [WIDEO]

Jarosław Makowski/ fot. screen
9

Jeśli myślicie, że „obrońcy demokracji” mają jakiekolwiek hamulce, to jesteście w błędzie. Jak daleko można pójść w gloryfikacji Jerzego Owsiaka i WOŚP? Okazuje się, że nie ma granic. Oto fragment rozmowy dwóch „obrońców demokracji” w Onet.pl.

„Postawiłem sobie pytanie, czy Jezus grałby w orkiestrze Jerzego Owsiaka, w orkiestrze, która pomaga, która sprawia, że stajemy się solidarni, która budzi empatię. Odpowiedź wydaje się oczywista: tak, grałby, grałby w takim przedsięwzięciu” – stwierdza Jarosław Makowski, filozof i teolog związany z PO, publicysta m.in. „Wyborczej” i „Newsweeka”. A co na to prowadzący rozmowę Jarosław Kuźniar? Oczywiście natychmiast pada argument o rzekomo antysemickich plastusiach, a Makowski stwierdza, że Jezus byłby „jedną z kukieł” wyśmianych w satyrycznym programie Barbary Pieli.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Następnie dowiadujemy się, że Jerzy Owsiak jest znienawidzony, ponieważ czyni dobro tak samo jak Jezus, który był „przedmiotem hejtu”, bo „szedł czyniąc dobro”. Makowski nie raczył powiedzieć, że Jezusa hejtowali Żydzi. O nie! Taka informacja nie przechodzi do żadna rubryka. Trzeba tak zamotać, żeby wmówić opinii publicznej, że Jezusa hejtowali antysemici robiący satyryczne programy z postaciami z plasteliny, tak jak dziś hejtują cudownego Jurka Owsiaka, który czyni dobro. Tak wygląda propagandowa jatka w wykonaniu Onet.pl.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Owsiak powrócił, igrzyska trwają, publika zachwycona

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Szczęśliwi ci, którzy wyemigrowali. Ja już nie mogę.

  1. jędrek mówi

   jasssnne, poza granicami Polski jest szczęście, spokój, radość i wieczny ogród eden. Nie wszystko przeliczone na pieniądze jest najwspanialsze. I co to za radość mieszkać na multikulti wyspach brytyjskich albo w kalifacie niemieckim? Szczęśliwi ci co poczuwają się do tego aby Polska znowu po 70 latach stała się Polską. Stanie się to dopiero wtedy jak szemrany układ POPIS zostanie raz na zawsze odsunięty od koryta i rozliczony za dziadostwo jakie przez 30 lat czynią w Polsce. Jak wyjedzie większość to nie będzie komu tego antypolskiego elementu odwołać w wyborach, bo znowu pójdą tylko komuchy głosować.

  2. Andrzej Józef mówi

   Wyjaz za Granicę nie jest zły, albo siebie znajdziesz i zaczniesz respektować inne narodowości jak nie to człowiek żyje w swojej ja wiem najlepiej. My way or highway.
   Z tego co czytam na stronie Prawo Pl to Rodowići Polacy wyemigrowali z Polski,zostali w Polsce Żydzi którzy koncertowo opluwajo się z Żydami z zagranicy.

 2. piotr p mówi

  Rozmowa przypomina dyskusję dwóch analfabetów o książce, której nie przeczytali.

 3. michu mówi

  Wie ktoś może jakiej uczelnia dała mu dyplom teologa?

 4. M mówi

  Dwóch dorosłych debili. Czym się przejmować takiego elementu w okól pełno. Łonet tefałen polszmata i 20 lat prania mózgów zrobiło swoje.

 5. gojek mówi

  przecież to klasyczni faryzeusze….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.